informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
AB Innovation Days - najważniejsze targi RTV i AGD już w ten weekend

AB Innovation Days - najważniejsze targi RTV i AGD już w ten weekend

Wydarzenia / 2017.05.24

W trakcie AB Innovation Days już po raz czwarty zaprezentowane zostaną  trendy, które będą obowiązywały w 2017 roku na rynku RTV/AGD. Najważniejsze targi branży dystrybucyjnej odbędą się w Karpaczu w Hotelu Gołębiewski w dniach 27-28 maja. Organizatorem wydarzenia jest AB S.A. - największy dystrybutor IT, RTV/AGD i  elektroniki użytkowej w Europie Środkowo-Wschodniej.

Tradycyjnie wydarzeniu towarzyszy hasło przewodnie „Zobacz już dziś, co inni pokażą dopiero jutro”. Kilkudziesięciu wystawców zaprezentuje tam nowości rynku RTV/AGD dostępne w ofercie AB S.A. Nowością będzie także prezentacja produktów gamingowych, których oferta dynamicznie rośnie. Odwiedzający będą mogli również posłuchać interesujących debat i dyskusji ekspertów, a także liderów rynku. Wydarzenie oprócz producentów zgromadzi również przedstawicieli sieci handlowych oraz sklepów.

- Decyzja o organizacji pierwszej edycji AB Innovation Days wynikała z naszej strategii rozwoju działalności w segmentach spoza asortymentu IT. Obecnie silna pozycja Grupy AB na rynku RTV/AGD jest wynikiem wykorzystania przez nas licznych przewag rynkowych i know-how w zakresie efektywnej dystrybucji. W 2016 roku zanotowaliśmy znaczący wzrost sprzedaży produktów w segmencie AGD/RTV, który przekroczył 80% r/r. Zależy nam także na dzieleniu się wiedzą i doświadczeniem, a idea targów AB Innovation Days pozwala nam realizować te cele. Ponadto jest to doskonała okazja do integracji całej branży i rozmów z partnerami oraz producentami – mówi Andrzej Przybyło, prezes zarządu AB S.A.

Dodatkowo podczas targów będzie można poznać plany i wizję rozwoju ogólnopolskiej sieci franczyzowej Kakto, a także dowiedzieć się, jakie wsparcie w jej ramach oferuje swoim partnerom wrocławski dystrybutor. Kakto to dynamicznie rozwijająca się sieć franczyzowa, obecnie skupiająca ponad 200 sklepów oferujących artykuły RTV/AGD. Ponadto przedstawiciele GfK Polonia, renomowanego instytutu badawczego, omówią obowiązujące trendy na rynku dóbr trwałego użytku.

W trakcie AB Innovation Days funkcjonować będzie telewizyjne Studio AB, gdzie eksperci oraz liderzy branży będą rozmawiać o najnowszych produktach i trendach w sprzedaży. Studio poprowadzi znany dziennikarz telewizyjny Maciej Kurzajewski.

Na zakończenie targów AB Innovation Days odbędzie się uroczysta Gala, w trakcie której zaproszeni goście będą się bawić w trakcie występu gwiazdy wieczoru Kate Ryan.

źródło: ab/ib.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe