informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Centrum Koordynacji Projektów Środowiskowych w Airtech Business Park
Airtech Business Park

Centrum Koordynacji Projektów Środowiskowych w Airtech Business Park

Nieruchomości / 2020.07.24

Centrum Koordynacji Projektów Środowiskowych przeniosło się do nowej siedziby w warszawskim kompleksie biurowym Airtech Business Park. W procesie wyboru lokalizacji i negocjacji warunków najmu CKPŚ doradzała firma Walter Herz 

Centrum Koordynacji Projektów Środowiskowych to kolejny podmiot publiczny, który zdecydował się przenieść siedzibę do zespołu biurowego Airtech Business Park położonego przy ulicy Kolejowej 5/7 w Warszawie. Obiekt usytuowany w pobliżu ronda Daszyńskiego, w rejonie którego rozwija się nowe centrum biznesowe miasta, cieszy się szczególnym powodzeniem wśród instytucji administracji publicznej. Nowe biuro CKPŚ ulokowane jest w jednym z biurowców kompleksu na powierzchni ponad 850 mkw.   

Centrum Koordynacji Projektów Środowiskowych (CKPŚ) jest zakładem Lasów Państwowych o zasięgu krajowym, powołanym do koordynowania i wdrażania projektów w zakresie leśnictwa i ochrony przyrody, które finansowane są ze środków unijnych i funduszu leśnego.

- Poszukiwaliśmy wygodnego biura, którego lokalizacja gwarantowałaby sprawną komunikację wszystkimi, miejskimi środkami transportu. Takie warunki oferuje Airtech Business Park, między innymi dzięki przebiegającym obok liniom autobusowym, stacji kolejki SKM i znajdującej się niedaleko stacji metra. Atutem tej lokalizacji jest również zielone otoczenie budynków i kameralna atmosfera, jaką zapewnia kompleks. Wszystko to składa się na przyjazne środowisko do pracy, które gwarantuje jednocześnie pracownikom wysoki stopień bezpieczeństwa – informuje Przemysław Kostrzewski, kierownik Działu Logistyki w Centrum Koordynacji Projektów Środowiskowych.   

- To kolejna transakcja, przy której doradzamy jednostkom z sektora publicznego. Instytucje publiczne coraz liczniej i aktywniej wykazują zainteresowanie wynajmem powierzchni w nowych obiektach biurowych w Warszawie, ale także i w innych ośrodkach miejskich w kraju. Ta grupa najemców ma potencjał, by stać się liczącym się graczem na rynku komercyjnym. I, co bardzo istotne, ze strony instytucji państwowych obserwujemy coraz większe zaufanie do partnerów, którzy działają na rynku nieruchomości biurowych – mówi Mateusz Strzelecki, Partner w Walter Herz.

- Najemcy z sektora publicznego mają ściśle sprecyzowane oczekiwania, dotyczące poszukiwanych powierzchni, a każda transakcja związana z podmiotami finansowanymi ze Skarbu Państwa jest złożona i wymaga szczególnego podejścia. Połączenie podmiotu państwowego z rynkiem komercyjnym generuje wiele wyzwań, jednak mając doświadczenie w tej dziedzinie cały proces przeprowadzamy w sposób najmniej uciążliwy dla instytucji, zapewniając pełną realizacją potrzeb. Chętnie dzielimy się również wiedzą w tym zakresie podczas Akademii Najemcy Sektora Publicznego, do udziału w której serdecznie zapraszamy - dodaje Martyna Markiewicz, Senior Leading Negotiator, Regional Coordinator w Walter Herz. 

 

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe