informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Dla 56% gości hotelowych ma znaczenie styl hotelu, w którym nocują  – poznaj 5 faktów o branży hotelarskiej

Dla 56% gości hotelowych ma znaczenie styl hotelu, w którym nocują – poznaj 5 faktów o branży hotelarskiej

Nieruchomości / 2018.07.25

Nowoczesny styl, ekologiczne rozwiązania, trendy wnętrzarskie oraz połączenie funkcjonalności i designu – tego od hoteli oczekują ich goście. Coraz częściej wybór miejsca noclegu jest uzależniony nie tylko od lokalizacji – ogromne znaczenie zyskuje obecnie wystrój danego obiektu. Z najnowszego raportu Hotelowy Design wybraliśmy 5 najciekawszych informacji, z których dowiesz się, jakie trendy w branży hotelarskiej zaobserwowali hotelarze i ich goście.

Hotele z ciekawą koncepcją wizualną, niebanalną architekturą oraz wyszukanym wystrojem wnętrz są coraz popularniejsze. Aż 82% gości hotelowych, którzy byli w tego typu obiektach, zapewnia, że odwiedzi je ponownie. Ta część ankietowanych deklaruje też, że za nocleg w hotelu designerskim jest w stanie zapłacić od 200 do 500 zł za dobę.

W najnowszym raporcie HRS Hotelowy Design hotelarze i goście hotelowi odpowiadali na najbardziej nurtujące pytania dotyczące branży hotelarskiej. Poznaj 5 najciekawszych faktów.

FAKT 1. W Polsce najczęściej urządza się wnętrza hotelowe w stylu nowoczesnym. Aż 47% hoteli biorących udział w raporcie zdecydowało się na tego typu aranżacje. Zaraz po nim plasuje się styl butikowy (20% obiektów).

FAKT 2. Hotele ciągle starają się poszerzać swoją ofertę, tak aby dopasować się do potrzeb gości hotelowych. Przyznaje to, aż 73% hotelarzy, którzy uważają, że hotele designerskie powinny podążać za trendami wnętrzarskimi. Widać to choćby w urozmaicaniu pokoi hotelowych – w 20% obiektów odnotowanych w raporcie znajdują się pokoje tematyczne.

FAKT 3. Coraz większą popularność zyskują hotele, w których uwzględnia się ekologię –wykorzystuje panele słoneczne, meble z recyklingu i ręcznie robione ozdoby – i nowe technologie – smartfony zamiast kart pokojowych czy inteligentne rozwiązania w oświetleniu.

FAKT 4. O tym, że nocowanie w hotelach designerskich staje się popularne, świadczy wzrost zainteresowania tymi obiektami. Około 30% ankietowanych przyznało, że śledzi otwarcia hoteli designerskich w Polsce.

FAKT 5. Aż 45% gości hotelowych zwraca uwagę na funkcjonalność przestrzeni. Oczekuje, że hotele połączą nowatorskie rozwiązania z niepowtarzalnym wystrojem wnętrz (ten ostatni aspekt jest ważny dla aż 56% odwiedzających). Na szczęście hotelarze jednogłośnie zapewniają, że połączenie designu i funkcjonalności jest możliwe, a nawet leży u podstaw projektowania hoteli designerskich.

Więcej informacji o hotelach designerskich znajdziesz w raporcie HRS Hotelowy Design.

Źródło: https://www.hrs.com/pl/blog/raporty/hotelowy-design-raport.html

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe