informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Do progu 100 mln zł wartości kupionych faktur zmierza w 2018 roku fintechowa Monevia

Do progu 100 mln zł wartości kupionych faktur zmierza w 2018 roku fintechowa Monevia

Finanse / 2018.04.17

Fintech Monevia utrzymuje wysoką dynamikę rozwoju biznesu, mimo że należy już do grona największych podmiotów w branży mikrofaktoringu. W 2017 roku spółka zapewniła płynność polskim średnim, małym oraz mikro przedsiębiorcom, odkupując wystawione przez nich około 20 tys. faktur o łącznej wartości blisko 60 mln zł.

W zeszłym roku zwiększyliśmy skalę działania o 70%. W pierwszych miesiącach obecnego roku utrzymujemy dynamikę wzrostu na poziomie kilkudziesięciu procent, a w całym roku zamierzamy zbliżyć się do progu 100 mln zł kupionych faktur. Być może nawet go przekroczymy – mówi Maciej Drowanowski, Prezes Zarządu Monevia Sp. z o.o.

Warto jednocześnie zauważyć konserwatywną filozofię biznesową Monevii, połączoną z innowacjami i zaawansowanymi narzędziami IT.

- Od samego początku istnienia, a zatem już od dobrych kilku lat, budujemy jakościowy biznes, gdzie skala kupionych faktur nie jest priorytetem. W przeciwieństwie do wielu naśladowców dbamy o zyski i stabilność finansową. Osiągnęliśmy w minionym roku trwałą rentowność, notując aż 99% uregulowanych terminowo faktur. To, biorąc pod uwagę dostępne komunikaty konkurentów, zdecydowane wyróżniki Monevii. Jesteśmy tym bardziej dumni z wypracowanego know-how oraz efektywności zautomatyzowanego systemu zakupu faktur. Nasz autorski system oceny ryzyka transakcji oraz innowacyjne narzędzia IT doskonale się tu sprawdzają – podkreśla Prezes Drowanowski.

Platforma Monevia wspiera przedsiębiorców w zarządzaniu płynnością finansową. Intuicyjny panel klienta, dostępny 24/7 umożliwia w szybki i łatwy sposób sprzedawać swoje należności przed terminem płatności. Dzięki temu klienci otrzymują gotówkę nawet w dniu wystawienia faktury. Proces sprzedaży jest transparentny, bez ukrytych kosztów, a cena za konkretną fakturę określana jest jednoznacznie i ostatecznie. Minimalna wartość pojedynczej faktury to jedynie 700 zł lub 200 euro (finansowane są faktury także w tej walucie). Wykup faktur odbywa się nie tylko online, ale również za pośrednictwem około 30 współpracujących z Monevią dystrybutorów (m.in. pośrednicy finansowi i biura księgowe).

- Polski rynek mikrofaktoringu może się zwielokrotnić w najbliższych latach, a Monevia ma ambicję rosnąć jeszcze szybciej – wskazuje Prezes Drowanowski. - Ponieważ w naszym produkcie liczy się ocena wiarygodności finansowej odbiorcy faktury, a nie tylko wystawcy, idealnie nadaje się on do finansowania nawet mikrofirm o słabszej kondycji finansowej. Dostarczamy produkt szyty na miarę, idealnie dopasowany do potrzeb „małych”, którzy potrzebują wsparcia finansowego nie tylko do utrzymania płynności, ale i w celu rozwoju swoich biznesów. Gdy płatnik faktury każe czekać do terminu płatności, my dajemy gotówkę od ręki. Monevia zabezpiecza w najbardziej przyjazny i profesjonalny sposób potrzeby klientów, gdy potrzebują płynności i wsparcia finansowego – dodaje Maciej Drowanowski, Prezes Zarządu Monevia Sp. z o.o.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe