informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Dwa miesiące, 8 miast, ponad 1500 uczestników i 4 osobowości – finał Tubądzin Design Days 2018

Dwa miesiące, 8 miast, ponad 1500 uczestników i 4 osobowości – finał Tubądzin Design Days 2018

Wydarzenia / 2018.06.13

12. czerwca na warszawskim Torze Służewiec odbyło się ostatnie spotkanie z cyklu Tubądzin Design Days. Wydarzenie to dedykowane jest architektom i projektantom. Inauguracja odbyła się w Poznaniu, gdzie zaprezentowano na budynku Collegium Chemicum Novum imponujący mapping, a gościem specjalnym był Tomasz Raczek. Podczas każdego z ośmiu wieczorów w polskich miastach rozmawiano o kreowaniu przestrzeni w zgodzie z najnowszymi trendami w zakresie designu.

Tegoroczny, czwarty cykl TDD, odbył się pod hasłem „ARCHITEXTURA – przestrzeń rzuca wyzwanie”. Misją wydarzenia było nawiązanie dialogu między przedstawicielami wszystkich branż zajmujących się kreowaniem przestrzeni. Liczne grono ekspertów obecnych na każdym ze spotkań inspirowało do korzystania z produktów unikalnych i pionierskich, które sprawią, że przestrzeń, w której żyjemy na co dzień staje się wyjątkowa.

  • Wyjątkowe przestrzenie

TDD odwiedziło 8 polskich miast. Bardzo duże wrażenie zrobiła na gościach katowicka Fabryka Porcelany, będąca ekskluzywnym, zrewitalizowanym centrum biznesowym z bogatą historią. W Poznaniu architekci i projektanci byli świadkami największego w Europie mappingu, który trafił na ściany Collegium Chemicum Novum - na elewację o długości 140 m i wysokości 20 m, a w Warszawie spotkanie odbyło się nietypowym miejscu – na Torze Służewiec.

  • Wszystkie zmysły

Dodatkową wartością TDD byli prelegenci zapraszani przez Ceramikę Tubądzin, którzy wzbogacali o inne aspekty tematykę poszczególnych spotkań. W Sopocie i Łodzi Dorota Kobiela, współreżyser filmu animowanego „Twój Vincent” opowiedziała o tajnikach powstawania produkcji, która została nominowana do Oscara. W Rzeszowie, Białymstoku, Katowicach i Warszawie Marta Siembab, pierwsza polska senselierka, zabrała wszystkich gości do świata zapachu, w Poznaniu, Tomasz Raczek, opowiedział o architekturze w filmie i o tym, jaka przyszłość czeka kinematografię, a we Wrocławiu, Zuzanna Skalska, przedstawiła wyzwania, które czekają na nas nie tylko w architekturze, ale również w życiu.

  • Nowości produktowe, konkursy oraz Tubądzin Airflow System

Ceramika Tubądzin podczas każdego ze spotkań zaprezentowała nowości produktowe – kolekcje w formacie 33x90 cm, nowe wzory na płytach wielkoformatowych marki MONOLITH oraz gresy barwione w masie Industrio. Ponadto przedstawiono Tubądzin Airflow System, który pozwala na montowanie płyt na elewacjach budynków, a nawet dachach. Dodatkowo, w każdym z miast wyłoniono zwycięzców konkursów na najlepszy projekt elewacji. Nagrody stanowiły wyjazdy na wrześniowe Targi Cersaie w Bolonii.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe