informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Eko-Okna wśród Orłów „Rzeczpospolitej”

Eko-Okna wśród Orłów „Rzeczpospolitej”

Nagrody / 2018.06.21

Rzeczpospolita już po raz dwudziesty przygotowała zestawienie 500 największych, polskich przedsiębiorstw. Lista 500 opracowywana jest na podstawie kopii sprawozdań finansowych oraz ankiet zawierających dane finansowe. Z samego tylko rankingu można wyczytać w jakim stopniu w ciągu roku rozwinęła się dana spółka, jaki wynik finansowy osiągnęła, jakie poniosła nakłady na wynagrodzenia czy inwestycje. Eksperci opracowujący ranking biorą także pod uwagę zmianę przychodów firm oraz udział eksportu w sprzedaży.

Spółka Eko-Okna, która od kilku lat ma stałe miejsce w rankingu, w tym roku uplasowała się na wysokiej, 315. pozycji. W porównaniu z rokiem poprzednim przychody spółki wzrosły o 45%. Nic więc dziwnego, że spółka otrzymała także nominację do Orłów „Rzeczpospolitej”. W kategorii „firmy produkcyjne” o najwyższe trofeum walczyła z czterema innymi firmami. – Miłym zaskoczeniem było to, że nagroda główna powędrowała właśnie w nasze ręce. W ostatnich latach rozwinęliśmy się w każdej dziedzinie i cieszymy się, że nasza praca jest dostrzegana i nagradzana. Mówiąc „nasza praca” mam na myśli pracę tysięcy osób, naszych partnerów handlowych, współpracowników i pracowników. To im wszystkim przede wszystkim należą się gratulacje – mówi Adam Rybak, prezes Eko-Okna S.A., który w imieniu firmy odebrał statuetkę.

Podczas uroczystej gali, która odbyła się 18 czerwca w Warszawie, statuetki wręczono w czterech kategoriach. Oprócz Prezesa Eko-Okien (kategoria „firmy produkcyjne”) najwyższe trofeum odebrali Prezesi takich firm jak Grupa Warta (kategoria „usługi finansowe”), eobubie.pl S.A. (kategoria „handel i usługi niefinansowe”) oraz Sii sp. z o.o. (kategoria „nowe technologie”).

- Każda z edycji listy jest przyczynkiem do refleksji nad pozycją polskiej gospodarki także na niwie światowej – podkreśla prof. Andrzej K. Koźmiński, twórca Akademii Leona Koźmińskiego, członek kapituły. – Firmy te w roku 2017 rosły szybciej niż cała gospodarka, szczególnie liderzy – dodawali organizatorzy. Gali, podczas której wręczono Orły „Rzeczpospolitej”, towarzyszyły nagrody dla laureatów IV edycji rankingu Indeks Patriotyzmu Gospodarczego.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe