informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Firmy Acer i Yulon Motor zaprezentowały samojeżdżący samochód

Firmy Acer i Yulon Motor zaprezentowały samojeżdżący samochód

Moto / 2018.09.28

Driverless cars, czyli po prostu samojeżdżące samochody to już nie tylo domena jednej, czy dwóch firm, ale coraz większa liczba producentów z branży motoryzacyjnej i nowych technlogii zauważyło w tym rozwiązaniu spory potencjał. Acer i Yulon Motor zaprezentowały właśnie efekty swojej współpracy - Luxgen S3 EV+.

Samochód został naszpikowany nowymi technologiami. Inteligentny, elektryczny pojazd wykorzystuje platformę Luxgen S3 w połączeniu z oprogramowaniem na autopilota firmy Acer. Auto może szybko i łatwo podejmować decyzje w trakcie jazdy. Samochód identyfikuje swoje położenie w czasie rzeczywistym (Real Time Kinematic, RTK), ale także za pomocą radarów, ultradźwięków i sztucznej inteligencji "głęboko" rozpoznaje obraz (optyczne wykrywanie przeszkód 3D) oraz uczy się algorytmów, które pozwalają bezpiecznie poruszać się po drodze, sterować, hamować, czy też unikania przeszkód lub zatrzymywania się.

System oprogramowania autopilota firmy Acer ma również usługę w chmurze. Użytkownicy mogą przesyłać informacje o potrzebach dot. transportu za pomocą urządzenia mobilnego, a kiedy pojazd otrzyma zadanie przypisane przez centrum kontroli, następuje jego realizacja. Inteligentny system zarządzania w chmurze może również zarządzać potrzebami transportowymi, w tym harmonogramem, monitorowaniem, zarządzaniem personelem i analizą statystyczną, a także zapewnia planować trasy oraz zgłaszać usterki i generalnie wszystkie ważne informacje o stanie pojazdu.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe