informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
FRANKE - bateria filtrująca Vital z nagrodą Dobry Wzór 2019

FRANKE - bateria filtrująca Vital z nagrodą Dobry Wzór 2019

Nagrody / 2019.10.28

Franke Vital, innowacyjna bateria do filtrowania wody, zdobyła nagrodę Dobry Wzór przyznawaną przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Eksperci branży projektowej wybrali ją spośród 115 finalistów.

Bateria otrzymała nagrodę w kategorii „Dom” nie tylko z powodu swojej pięknej formy, ale też z uwagi na nadzwyczajne walory użytkowe. Zdaniem jury konkursu węglowy filtr na kapsułki zintegrowany z baterią to innowacyjne rozwiązanie, które korzystnie wpłynie na ilość odpadów PET w gospodarstwie domowym. Użytkowanie baterii Franke Vital eliminuje szkodliwe cząstki polimerów, znajdujące się w butelkowanej wodzie, a także podnosi jej walory smakowej. Eksperci IWP podkreślili, że funkcja filtrowania została umieszczona w estetycznej obudowie, która jest stylistycznie spójna z całą baterią i zasługuje na wyróżnienie ze względu na nowoczesny wygląd i wysoką jakość wykonania.

Warto także wpomnieć, że umieszczenie kapsułki z filtrem w dodatkowej wylewce jest prawdziwe rewolucyjnym rozwiązaniem. Sprawia, że w szafce pod zlewozmywakiem nie trzeba już montować żadnych dodatkowych urządzeń. Zyskujemy cenną przestrzeń. Niewielki filtr ma wydajność nawet do 500 litrów, co wystarcza średnio na 2-3 miesiące w zależności od zużycia. O konieczności wymiany kapsułki przypomni świecąca dioda, a nowe zamawiamy przez Internet.

Dobry Wzór to jeden z najbardziej prestiżowych polskich konkursów projektowych. Od początku lat 90. organizowanych jest przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Podobnie jak w latach ubiegłych konkursowi towarzyszy wystawa pokazująca finalistów. W tym roku najciekawsze projekty będzie można oglądać od 25 października do 1 grudnia w siedzibie Instytutu przy ulicy Świętojerskiej 5/7 w Warszawie.

www.franke.pl/ks

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe