informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Frying Jelly to nowy gracz na polskim rynku gamedev. Polsko-amerykańska spółka z finansowaniem od SMOK Ventures tworzy grę, która fascynuje i zadziwia

Frying Jelly to nowy gracz na polskim rynku gamedev. Polsko-amerykańska spółka z finansowaniem od SMOK Ventures tworzy grę, która fascynuje i zadziwia

Wiadomości / 2022.06.21

Oficjalna premiera pierwszej gry Frying Jelly, Neebota: 99 Fails odbędzie się w trzecim kwartale 2022. Już dziś można jednak poznać świat Neebota dzięki grze 99 Fails Lite, która dostępna jest na PC oraz urządzenia mobilne
 

Powołane do życia w 2021 roku studio Frying Jelly pracuje nad swoim debiutem, grą Neebota: 99 Fails, która na jesieni pojawi się na platformie Steam. W pierwszych miesiącach operowania zespołowi Frying Jelly udało się nawiązać współpracę z Sony PlayStation, które zaoferowało wsparcie techniczne i marketingowe dla gry, a także pozyskać licencję na wydanie produktu na Nintendo Switch. Poza wsparciem od prywatnych inwestorów z branży gamingowej z Holandii (tzw. aniołów biznesu) Frying Jelly pozyskało środki na rozwój w łącznej wysokości 1 000 000 złotych od polsko-amerykańskiego funduszu venture capital SMOK Ventures.

Oryginalność świata tworzonego przez Frying Jelly oraz umiejętność tworzenia treści rozchodzących się w sposób viralowy były czynnikami, które nas przekonały do inwestycji - mówi Diana Koziarska ze SMOK Ventures

Za firmą stoi Paweł Pachniewski, holenderski przedsiębiorca polskiego pochodzenia związany z rynkiem nowych technologii i gier w Holandii, Stanach Zjednoczonych i Chinach od 20 lat. Aktualnie nad projektami studia w Polsce i poza granicami kraju pracuje 15 osób, w tym specjaliści odpowiadający wcześniej za gry takie jak Cooking Simulator czy Splitgate. Studio intensywnie poszukuje nowych pracowników do rozwoju tytułu Neebota: 99 Fails oraz innych, jeszcze niezapowiedzianych projektów.

Neebota: 99 Fails - zadziwiająca i wymagająca przygoda
Misją Frying Jelly jest tworzenie unikalnych gier i światów dostępnych dla graczy wszystkich platform. Pierwsza gra studia to dziwna i osobliwa platformówka precyzyjna inspirowana surrealizmem i prywatnymi przeżyciami założyciela, który odpowiada za koncepcję kreatywną.

Neebota: 99 Fails to historia Zeebo, którego po tragicznej śmierci rodziców w wypadku samochodowym dręczą koszmary o nieustannej autotransformacji. Gracz poznaje kilka  warstw snów Zeebo, z których każda to dziewięcioczęściowy tor przeszkód, a zarazem pewnego rodzaju gra w grze, każda z inną postacią bohatera, a co za tym idzie nową mechaniką i innym sterowaniem postacią. Neebota, czyli świat, w którym żyje Zeebo, jest alternatywnym wszechświatem, w którym nie istnieje gatunek ludzki.

Nasza gra jest przede wszystkim celebracją swobody kreatywnej i surrealizmu. Inspiracją do stworzenia świata Neebota były dla mnie zarówno różne zagadnienia filozoficzne, jak i własne doświadczenia. To także miks moich pomysłów na niepowtarzalne światy i historie. Najważniejsze jednak są zmagania Zeebo, z którymi zmierzy się gracz i wrażenia, jakie zapewni mu gra - mówi Paweł Pachniewski, CEO studia

Wyjściowa mechanika gry jest prosta, jednak nazwa gry (w tłumaczeniu: Neebota: 99 porażek) nie jest przypadkowa. Gra z każdą minutą staje się coraz trudniejsza, w miarę jak Zeebo zmienia swoją postać, a wyzwania, które spotyka w swoich snach, stają się coraz bardziej przerażające. Gracz ponosić będzie wiele porażek, zanim uda mu się zakończyć dziwaczną przygodę Zeebo.

Nasze podejście do tworzenia gier jest następujące - chcemy, by były przystępne dla każdego, niezależnie od umiejętności czy wieku gracza. Jednocześnie zależy nam, aby nadal stanowiły wyzwanie dla bardziej wytrawnych i doświadczonych graczy, bez konieczności poświęcenia głębi samego doświadczenia - dodaje Pachniewski.

Historia Zeebo ukazana jest w stylistyce, która na pewno przypadnie do gustu fanom produkcji studia Ghibli czy kolorowych animacji Pixara. Za koncepcją świata Neebota stoi sam Pachniewski, który odpowiada za koncepcję kreatywną gry i przygotowuje szkice. Ostateczny wygląd wszystkich stworów ze snów Zeebo opracowywany jest przez pracującą w studiu artystkę Nayrę Mostafę.

Gracze mogą poznać świat Zeebo już teraz - premiera minigry 99 Fails Lite
Zespół Frying Jelly przygotował osadzoną w świecie Neebota ręcznie animowaną grę 99 Fails Lite. Jest ona dostępna od 15 czerwca na PC za pośrednictwem platformy Steam oraz na urządzenia mobilne przez Google Play or App Strore. Wersja Lite zawiera jedną z podstawowych mechanik pełnej wersji gry i pozwoli graczom poznać świat Neebota i sprawdzić swoje umiejętności jeszcze przed oficjalną premierą.

W pierwszej kolejności debiut Frying Jelly dostępny będzie dla graczy PC za pośrednictwem platformy Steam. Później gra ukaże się także na Sony Playstation, Xbox oraz Nintendo Switch. Chociaż Neebota: 99 Fails jest jeszcze w fazie produkcji, to Zeebo i przedziwny świat jego snów mają już pokaźną rzeszę fanów w sieci. Studio aktywnie komunikuje się z graczami w mediach społecznościowych. Studio pracuje nad rozwojem świata Neebota także poza grami i sferą cyfrową, w ramach animacji, sztuki czy komiksów po ubrania i gadżety inspirowane przygodami Zeebo.
 

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe