informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Fujitsu w Polsce ma kolejnego oficjalnego dystrybutora: Ingram Micro

Fujitsu w Polsce ma kolejnego oficjalnego dystrybutora: Ingram Micro

Finanse / 2017.10.12

Na mocy umowy między firmami, Fujitsu w Polsce zyskało kolejnego oficjalnego dystrybutora, firmę Ingram Micro. Pełne portfolio produktów i usług Fujitsu będzie odtąd dostępne za pośrednictwem kanałów sprzedażowych Ingram Micro.

Rozpoczęcie współpracy z Ingram Micro jest naturalną konsekwencją rozwoju Fujitsu. To kolejny krok w strategii firmy, której celem jest zdobywanie nowych rynków i klientów. Podpisanie umowy dywersyfikuje i rozszerza nasze kanały sprzedaży. Odbiorcom usług i produktów Fujitsu pozwala korzystać z dopasowanej do ich potrzeb oferty, której wdrożenie trwa teraz o wiele krócej. Doceniamy doświadczenie Ingram Micro w kwestii oferowania kompleksowych rozwiązań. Razem chcemy budować mocne portfolio, oparte na zintegrowanych rozwiązaniach, skierowanych w głównej mierze do sektora SMB – komentuje Dariusz Kwieciński, Prezes Zarządu Fujitsu Polska oraz Dyrektor Zarządzający regionem Europy Wschodniej.

 

Dyrektor Zarządzający Ingram Micro Group Polska, Jacek Jędraszka, podkreśla, że produkty i usługi Fujitsu doskonale pasują do oferty firmy i świetnie będą ją uzupełniać. Fujitsu oferuje szerokie portfolio skierowane do klientów biznesowych. Podpisanie kontraktu dystrybucyjnego z Fujitsu do kolejny element ewolucji Ingram Micro w Polsce. Kilkanaście naszych zagranicznych oddziałów już współpracuje z Fujitsu, stąd pomysł aby również w Polsce wprowadzić do naszej oferty rozwiązania oferowane przez firmę — mówi Jędraszka.

 

Ofertę produktów i usług Fujitsu Ingram Micro zamierza kierować zarówno do tych klientów, którzy dotychczas nie korzystali z portfolio Fujitsu, jak i do tych, którzy doskonale je znają. Sprzedaż obejmować będzie prekonfigurowane, gotowe do wdrożenia produkty, które będą dostępne od ręki, takie jak serwery, czy notebooki wraz z akcesoriami, a także wydajne rozwiązania z zakresu przetwarzania, składowania i zabezpieczenia danych, dostępne w ramach rodziny ETERNUS DX, AF i CS. Portfolio produktów storage uzupełnia bardzo szeroka oferta serwerów, które po połączeniu z produktami ETERNUS w rozwiązania PRIMFLEX oferują gotowe do wdrożenia prekonfigurowane rozwiązania dla środowisk wirtualnych, przetwarzania HPC czy środowisk SAP. W ofercie Ingram Micro oprócz wspomnianych produktów dostępne będzie także rozwiązanie Fujitsu PalmSecure, czyli autorskie rozwiązanie biometrycznego dostępu do urządzeń, danych czy pomieszczeń oraz tradycyjne portfolio produktów CCD (Client Computing Devices).

źródło: fujitsu/informacjebranzowe.pl