informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Gazela, Jubileusz, nowa fabryka i plany rozwoju - MS więcej niż OKNA

Gazela, Jubileusz, nowa fabryka i plany rozwoju - MS więcej niż OKNA

Nieruchomości / 2018.04.26

Obecnie dynamicznie rozwijająca się Grupa MS zrzesza trzy wyspecjalizowane spółki: M&S Pomorską Fabrykę Okien, M&S Okna i Drzwi oraz Projekt +2000. Wszystkie w 100% z polskim kapitałem, zatrudniające blisko 500 pracowników. Sieć dystrybucji Grupy obejmuje ponad 250 krajowych i zagranicznych salonów sprzedaży. Eksportujemy m.in. do krajów Europy Zachodniej, Stanów Zjednoczonych i Kanady.

Jubileusz 25-lecia produkcji okien w Grupie MS obchodzono14 kwietnia. Zaproszono kontrahentów i partnerów do zwiedzenia nowej siedziby i nowo otwartej hali produkcyjnej w Słupsku. Tu na powierzchni 10 tys. m2 przy wykorzystaniu nowoczesnego parku maszynkowego, będzie można produkować m.in. flagowe produkty: okna o wielokomorowych profilach w szerokościach od 73 mm do tych najbardziej zaawansowanych 92 mm, drzwi podnoszono-przesuwne Patio HST, systemy ścianek działowych, a także wyróżniające się nowoczesnym wzornictwem okna ALU LOOK. 

W nowej fabryce zatrudnienie znajdzie ok. 200 osób. Ale to nie koniec inwestycji. Już teraz trwa budowa nowego biurowca. Będzie on pełnił funkcję Centrum Ekspozycyjno-Szkoleniowego gdzie organizowane będą szkolenia sprzedażowe, produktowe, montażowe oraz warsztaty z Klaesa i elektroniczne „domów inteligentnych". W biurowcu powstanie także pełna ekspozycja systemów okiennych produkowanych w MS.

- Nowa siedziba to także nowe technologie. Gotowe są już: nowe centrum tnąco obróbcze Elumatec i automatyczna linia zgrzewająco-czyszcząca XXL do ram, która – co ważne – jest ostatnią tradycyjną linią w MS. Obok staną cztery najnowsze roboty zgrzewające bez-wypływkowo EVO z Graf Synergie… Pierwsze dwa już w maju. To będzie przełom w jakości i wyglądzie zgrzewów. Nowe maszyny otwierają także dodatkowe możliwości technologiczne i wydajnościowe. Dają możliwość rozbudowy oferty o inne systemy profilowe. Równocześnie realizujemy program rozwoju naszego transportu. Kupujemy kolejne samochody z wózkami widłowymi. Modernizujemy szklarnię instalując nowy automatyczny system magazynowy do szkła. A na działce sąsiadującej z nową fabryką, zamierzamy budowę nowoczesnej hali dla szklarni. – wymieniał podczas uroczystości jubileuszowych Szymon Sarna, prezes Grupy MS.

Mamy Gazelę 2017!

Wyróżnienia dla spółek Grupy MS, podczas uroczystej gali w Gdańsku, odebrała Pani Barbara Sarna. Konkurs Gazele Biznesu organizowany jest przez dziennik Pulsu Biznesu wraz z firmą Coface. Patronem Strategicznym jest Polski Fundusz Rozwoju. Fot. Puls Biznesu.

 

 

 

 

Tegoroczna edycja konkursu Gazele Biznesu, organizowanego przez dziennik ekonomiczny Pulsu Biznesu, była już 18. odsłoną tego prestiżowego plebiscytu. W jego ramach nagradzane są małe i średnie firmy, które nie zwalniają tempa i notują wciąż rosnące wyniki finansowe (przez minimum trzy lata wstecz). A spółki MS zdecydowanie do nich należą! Wystarczy nadmienić, że M&S Pomorska Fabryka Okien „Gazelą” została wyróżniona po raz trzeci, a M&S Okna i Drzwi – już po raz ósmy!

 

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe