informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
GPWtr@der - platforma do nauki inwestowania stworzona przez GPW

GPWtr@der - platforma do nauki inwestowania stworzona przez GPW

Giełda / 2013.05.31

W ramach działań edukacyjnych adresowanych do inwestorów Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie uruchomiła unikalną platformę do nauki inwestowania w kontrakty terminowe - GPWtr@der. System został zaprojektowany z myślą o początkujących inwestorach, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę na temat rynku derywatów oraz poznać od strony praktycznej mechanizmy inwestowania w dostępne na nim instrumenty finansowe. Każdy użytkownik po zalogowaniu otrzymuje kwotę 10 000 wirtualnych złotych, które inwestuje w dostępne na platformie instrumenty. GPWtr@der umożliwia inwestowanie w kontrakty na WIG20, mWIG40, akcje 22 spółek oraz w kontrakty na trzy pary walutowe (EUR/PLN, USD/PLN, CHF/PLN). 

Platforma odwzorowuje rynek kontraktów terminowych i pozwala na zawieranie transakcji instrumentami notowanymi na GPW w oparciu o rzeczywiste notowania w systemie ciągłym opóźnione o 15 min. Dzięki temu rozwiązaniu inwestor dokonujący transakcji na wirtualnym rachunku może doświadczyć dynamiki zmian na rynku instrumentów pochodnych i nabrać doświadczenia niezbędnego podczas inwestycji na rachunku rzeczywistym. Nowością, w którą wyposażono platformę, jest sposób realizacji zleceń. Polega on na tym, że inwestor może dokonać transakcji po cenie wynikającej z widocznych na rynku rzeczywistych ofert kupna lub sprzedaży niezależnie od tego czy oferta przeciwstawna odpowiada pod względem liczby kontraktów zleceniu inwestora. Stanowi to znaczne ułatwienie w zawieraniu transakcji.

Tym, co wyróżnia GPWtr@dera wśród innych tego typu platform jest bardzo duże podobieństwo do systemów klienckich wykorzystywanych w domach maklerskich. Do tego stopnia, że w systemie zastosowano także symulację pobierania prowizji maklerskich. Platforma jest projektem w całości przygotowanym i wdrożonym przez GPW i jest pierwszym tak wszechstronnym narzędziem edukacyjnym udostępnionym inwestorom przez Giełdę. W planach jest poszerzenie jej o możliwość symulacji inwestowania w opcje giełdowe oraz uruchomienie wersji mobilnej GPWtr@der na urządzenia przenośne. GPWtr@der to aplikacja w polskiej wersji językowej z intuicyjną obsługą. Jedynym wymaganiem jakie należy spełnić, by korzystać z platformy jest komputer z dostępem do Internetu. Aplikacja jest dostępna pod adresem www.gpwtrader.pl.

źródło: gpw/informacowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe