informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Indoorway z tytułem najlepszego polskiego startupu PropTech w Central European Startup Awards 2018
Panel analityczny Indoorway umożliwia monitorowanie ruchu w obiekcie

Indoorway z tytułem najlepszego polskiego startupu PropTech w Central European Startup Awards 2018

Nagrody / 2018.09.13

Indoorway, firma zajmująca się digitalizacją przestrzeni, zdobyła tytuł Best PropTech Startup w krajowym finale prestiżowego konkursu Central European Startup Awards 2018. Konkurs CESA jest jednym z największych wydarzeń branży technologicznej w Europie Środkowo-Wschodniej, a jego celem jest promocja młodych i innowacyjnych biznesów.

Początki Central European Startup Awards sięgają 2012 roku, jednak pierwsze dwie edycje obejmowały jedynie kraje nordyckie i odbywały się pod nazwą Nordic Startup Awards. Dwa lata później – w 2014 roku, organizatorzy CESA dostrzegli rosnący potencjał Starego Kontynentu i postanowili rozszerzyć działalność o Europę Centralną. Dziś odbywający się corocznie konkurs to jedno z największych branżowych wydarzeń promujących innowacyjne rozwiązania w regionie. Startupy nagrodzone zostały w 14 kategoriach, m.in. Startup Roku, Najlepszy Startup FinTech (technologie finansowe) czy Najlepszy Startup Internet of Things.

Indoorway najlepszym polskim startupem PropTech

W kategorii poświęconej rozwiązaniom property management regionalny tytuł zdobył Indoorway. Warszawski startup tworzy inteligentne narzędzia służące prostej i intuicyjnej digitalizacji przestrzeni. Jako dostawca rozwiązań smart buildings wykorzystuje zaawansowaną technologię, aby usprawnić poruszanie się po przestrzeniach, takich jak m.in. biura, fabryki, centra handlowe czy parkingi. Firma niedawno wypuściła na rynek nowy, jeszcze dokładniejszy system mikrolokalizacyjny, który daje dostęp do danych o ruchu wewnątrz budynków. Informacje na temat tego jak dokładnie przestrzeń jest wykorzystywana pozwalają zarządcom lepiej dostosować ją do potrzeb odwiedzających i poprawę ich bezpieczeństwa.

Zdobycie tytułu w tak prestiżowym konkursie, jakim jest CESA, to dla nas niesamowity zastrzyk energii. Wiemy jednak, że aby konkurować z najlepszymi, nie możemy osiąść na laurach. Miniony rok spędziliśmy m.in. na pracach badawczo-rozwojowych dotyczących nowej technologii. Nasze najnowsze narzędzia do mikrolokalizacji są oparte o autorski hardware, a dokładność lokalizacji, jaką pozwalają osiągnąć, sięga nawet 20 cm. To przełomowe osiągnięcie w dziedzinie nawigacji w zadaszonych obiektach, które otwiera przed naszymi klientami zupełnie nowe możliwości biznesowe – mówi Grzegorz Koblański, CEO Indoorway.

Polski finał konkursu Central European Startup Awards odbył się 12 września w Katowicach. Regionalni laureaci będą mieli szansę zawalczyć o międzynarodowe tytuły podczas międzynarodowego finału CESA, który odbędzie się już 24 października w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe