informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Intel podczas targów Computex 2018 – 5 głównych obszarów rozwoju komputerów PC

Intel podczas targów Computex 2018 – 5 głównych obszarów rozwoju komputerów PC

Technologie / 2018.06.07

Od komputera PC do osobistej platformy umożliwiającej realizację rozbudowanych zadań - na targach Computex wyznaczane są nowe granice możliwości nowoczesnych komputerów. Podczas imprezy zaprezentowano pierwsze procesory z zegarem 5,0 GHz, komputery PC 5G, najszybsze w historii dyski SSD Intel® Optane™ do urządzeń mobilnych i wiele innych atrakcyjnych rozwiązań.

W przyszłym miesiącu Intel będzie obchodzić 50. rocznicę swojego istnienia, nadszedł więc idealny moment, aby uhonorować jedną z najważniejszych technologii w firmy: komputera PC. W dobie migracji w stronę produktów służących do obsługi danych, komputery PC w dalszym ciągu stanowią newralgiczny element działalności firmy Intel. Jest to również segment, w którym wciąż tkwi wiele możliwości.

Podczas targów Computex w Tajpej Gregory M. Bryant, wiceprezes i dyrektor generalny Client Computing Group w firmie Intel Corporation, przedstawił swoją wizję przyszłości komputera PC i zaprezentował szeroką gamę nowych technologii, które pomogą w jej urzeczywistnieniu.

Większość osób już teraz wybiera komputer PC jako urządzenie pozwalające najlepiej się skoncentrować. Okazuje się, że ponad 80% ludzi1, którzy muszą wykonać jakieś zadanie, korzysta w tym celu z komputera PC. Jednocześnie w dzisiejszym świecie rozprasza nas wiele spraw. Z danych wynika, że coś lub ktoś przerywa nam pracę średnio co trzy minuty2. Zmienia się również charakter miejsca, sposób i przyczyny wykonywania pracy, a także forma wzajemnej komunikacji między ludźmi. Kluczową rolę odgrywa tutaj technologia.

W związku z tym pojawiła się szansa na zasadnicze rozszerzenie możliwości komputera PC tak, aby urządzenie to zaspokajało współczesne potrzeby i pomagało ludziom skupić się na tym, co jest dla nich najważniejsze. Aby jednak zmienić komputer PC w osobistą platformę, musimy wprowadzić innowacyjne rozwiązania w pięciu głównych obszarach, do których należą: wydajność, łączność, praca na zasilaniu z akumulatora, elastyczność i inteligentne funkcje.

  • Najwyższa wydajność

Najnowsze produkty z mobilnej gamy procesorów Intel® Core™ 8. generacji: serii Whiskey Lake U i Amber Lake Y zapewniają dwucyfrowy wzrost wydajności3 i zintegrowaną obsługę gigabitowych sieci Wi-Fi. Jesienią będzie miała miejsce seria premier ponad 70 laptopów i urządzeń typu 2w1 oferowanych przez producentów OEM. W segmencie komputerów stacjonarnych do końca roku udostępnimy nową edycję serii X i procesor następnej generacji Intel® Core™ z serii S.

Oprócz wzrostu mocy obliczeniowej Intel dostrzega też szansę na przyspieszenie pracy komputerów PC przez wprowadzenie dysków SSD Intel® Optane™ 905P, dostępnych teraz ze złączem M.2. Nowy, smukły i bardzo wydajny dysk SSD Intel Optane cechuje się najlepszą w branży wytrzymałością. Dzięki niemu procesor mniej czasu pozostaje w trybie oczekiwania, za to dłużej może wykonywać operacje obliczeniowe, co pozwala użytkownikom cieszyć się szybszym działaniem komputera.

W związku z 50. rocznicą istnienia firmy Intel warto przypomnieć o 40-leciu architektury Intel x86. Z tej okazji zaprezentowana została limitowana edycja procesora Intel® Core™ i7-8086K ósmej generacji, który stanowi pierwszy w historii procesor o częstotliwości taktowania zegara w trybie turbo na poziomie 5,0 GHz.

  • Łączność

Podczas targów Mobile World Congress Intel mówił o znaczeniu technologii 5G. Nawiązana została współpraca z firmą Sprint* , która sprzedaje oparte na procesorach Intel komputery PC z komunikacją 5G. Producenci tacy jak Acer*, Asus*, Dell*, HP*, Lenovo* i Microsoft* współpracują z Intelem nad wprowadzeniem na rynek w 2019 r. pierwszych w branży laptopów i urządzeń 2w1 wyposażonych w moduły łączności 5G.

Podczas gdy przygotowujemy się do obsługi standard 5G, na rynku pojawi się jednak kolejnych 10 komputerów PC 4G firm Acer, Asus, Dell i HP, uzupełniających gamę 25 urządzeń już dostępnych w sprzedaży. Te zapewniające stałą łączność smukłe komputery nie tylko świetnie wyglądają, lecz także cechują się znakomitą wydajnością.

  • Możliwość pracy na zasilaniu z akumulatora przez cały dzień

Największą część energii z akumulatora pochłania ekran, dlatego w ramach prac nad umożliwieniem klientom całodziennej pracy na zasilaniu z akumulatora wspólnie z innymi firmami Intel rozwija nową technologię Intel Low Power Display Technology. Technologia ta, umieszczona w jednowatowym panelu wyprodukowanym przez firmy Sharp* i Innolux*, może zmniejszyć zużycie energii przez ekran LCD o połowę.

  • Elastyczność

Użytkownicy poszukują komputerów PC, które dostosują się do ich stylu życia. Umożliwiają to nowe formy urządzeń, takie jak systemy dwuekranowe, a także platformy do specyficznych zastosowań.

Intel zaprezentował też wiele notebooków, komputerów stacjonarnych, komputerów zintegrowanych z monitorem (all-in-one) i urządzeń peryferyjnych dla twórców treści cyfrowych, autorstwa ASUS, Corsair*, Dell, HP, MSI* i Twist*. To kategoria urządzeń opracowanych wspólnie z partnerami OEM specjalnie dla kreatywnych użytkowników. Komputery PC dla twórców wyróżniają się estetyką i wyjątkowymi urządzeniami peryferyjnymi, umożliwiają modernizację obudowy i są wyposażone w kompleksowe technologie zoptymalizowane pod kątem kreatywnej pracy, w tym procesory Intel® Core™ i7 i Intel® Core™ i9, interfejs Thunderbolt™ 3 oraz dyski SSD Intel Optane.

  • Funkcje inteligentne

Funkcje inteligentne staną się integralną częścią nowoczesnych, elastycznych komputerów PC. Intel zamierza wprowadzić sztuczną inteligencję do tych rozwiązań, udostępniając społeczności programistów odpowiednie narzędzia i zasoby oraz współpracując z producentami OEM.

Rozpoczęła się już realizacja inicjatywy „AI for PC Developer Program”, aby dostarczyć programistom odpowiednie narzędzia (np. pakiet SDK OpenVINO™) i szkolenia dotyczące m.in. nowych obszarów zastosowań, aby mogli oni w pełni wykorzystać możliwości sprzętowe i potencjał sztucznej inteligencji.

Podczas prelekcji, która odbyła się na targach Computex, wystąpił przedstawiciel firmy ASUS, który zaprezentował nowy, koncepcyjny komputer PC o nazwie „Project Precog”, wyposażony w obudowę dwuekranową i pełną gamę funkcji inteligentnych. Firma pokazała też model ZenBook*, który pozwala programistom wykorzystać możliwości energooszczędnego układu Intel® Movidius™ do tworzenia nowych, skoncentrowanych na sztucznej inteligencji funkcji zarówno dla już istniejących, jak i dla nowych aplikacji.

Firma Intel i jej partnerzy wspólnie pracują nad przemianą komputera PC w optymalną platformę do realizacji najważniejszych zamierzeń każdego człowieka.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe