informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
iTaxi rewolucjonizuje aplikację i udostępnia funkcjonalność, która umożliwia zbieranie funduszy
iTaxi

iTaxi rewolucjonizuje aplikację i udostępnia funkcjonalność, która umożliwia zbieranie funduszy

Technologie / 2020.09.11

iTaxi, polska platforma technologiczna, wprowadza w aplikacji nową funkcjonalność – finansowanie społecznościowe. W ten sposób organizacje oraz partnerzy biznesowi zyskają nową metodę zbierania środków, a użytkownicy prywatni będą mogli przekazywać wsparcie pieniężne wybranym inicjatywom bezpośrednio z poziomu aplikacji. Jest to pierwsze tego typu rozwiązanie w Europie stworzone przez korporację taksówkową. Czy innowacyjna metoda finansowego wspierania inicjatyw wyznaczy nowy trend na polskim rynku taxi?

Rozkwit finansowania społecznościowego

Szacuje się, że wartość globalnego rynku crowdfundingu do końca 2020 roku ma wynieść 8,5 miliarda dolarów, a łączna liczba zrealizowanych kampanii ma osiągnąć poziom 10 940 300, czyli o 2 216 300 więcej niż w 2019 roku. Polski rynek finansowania społecznościowego również jest w fazie wzrostowej. Według prognoz serwisu zrzutka.pl Polacy w tym roku przeznaczą 200 mln złotych na różnego rodzaju zbiórki, a łączna suma zebranych w ten sposób pieniędzy wyniesie ponad miliard złotych. Na dynamiczne tempo rozwoju tej formy finansowania ma wpływ przede wszystkim zwiększone zainteresowanie płatnościami mobilnymi – aż 2/3 transakcji będzie realizowanych właśnie w ten sposób. Ta tendencja rozwojowa stała się motorem zmian również w iTaxi. Polska platforma technologiczna we wrześniu udostępniła funkcjonalność pozwalającą na zbiórki w aplikacji taksówkowej.

Innowacja na skalę europejską

Wdrożone rozwiązanie jest dedykowane wersjom aplikacji iTaxi, dostępnym w sklepach Google Play i AppGallery. Użytkownik w momencie zamawiania przejazdu, po potwierdzeniu miejsca odbioru i celu podróży, otrzyma informację o możliwości wsparcia wybranej inicjatywy. Jeśli klient uzna cel za słuszny, po naciśnięciu strzałki po prawej stronie ekranu, zobaczy dwie metody przekazywania środków. Jedną z nich jest zaokrąglenie kosztu kursu w górę do pełnej kwoty lub wskazanie konkretnej sumy, którą chce przekazać. Środki zostaną doliczone do rachunku za przejazd. Z rozwiązania mogą korzystać wyłącznie użytkownicy prywatni.

– Stale rozwijamy aplikację iTaxi w kierunku wielopłaszczyznowej platformy, a nowa funkcjonalność jest kolejnym krokiem na tej drodze. Ze względu na stale rosnące zainteresowanie wspieraniem wszelkiego rodzaju inicjatyw wśród Polaków, stworzyliśmy funkcjonalność, która umożliwia przekazywanie środków wraz z płatnością za kurs. Wierzę, że ta forma finansowania społecznościowego przypadnie do gustu naszym użytkownikom – mówi Jarosław Grabowski, CEO iTaxi.

Udoskonalana platforma

Platforma iTaxi posiada już teraz szereg funkcjonalności dla klientów B2C i B2B, które pozwalają w komfortowy sposób zaplanować podróż prywatnym użytkownikom. Od listopada 2019 roku, użytkownicy B2C mogą korzystać z usługi „Biletu iTaxi”, a klienci B2B mają dostęp do panelu biznesowego, który ułatwia im prowadzenie firmy poprzez intuicyjny interfejs do zarządzania przejazdami pracowników.

iTaxi, wykorzystując to rozwiązanie, obecnie wspiera „Kampanię Złotej Wstążki”, zorganizowanej przez Fundację „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe