informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
J.W. Construction podsumowuje I kwartał 2018 roku

J.W. Construction podsumowuje I kwartał 2018 roku

Wyniki finansowe / 2018.05.23

Pierwszy kwartał 2018 roku minął pod znakiem stabilnych wyników sprzedaży i poszerzania banku gruntów. W tym czasie Spółka J.W. Construction Holding SA sprzedała 426 lokali. To o prawie 6% więcej niż w tym samym okresie w roku ubiegłym. Ponadto Spółka w I kwartale 2018 roku znacząco powiększyła swój bank ziemi o grunty w Gdańsku, Pruszkowie i okolicach Poznania.

Przychody netto Grupy w analizowanym okresie wyniosły prawie 51 mln zł, przy marży brutto ze sprzedaży na poziomie 24%. Natomiast zysk netto był równy niecały 1 mln zł.

Wyniki Spółki podsumowuje Małgorzata Szwarc-Sroka, Członek Rady Nadzorczej J.W. Construction Holding SA:

Wysoki popyt na mieszkania, który widoczny był pod koniec 2017 roku, utrzymywał się również na początku 2018 roku, pomimo zakończenia rządowego programu „Mieszkanie dla Młodych”. Poziom sprzedaży wszystkich projektów jest w naszej ocenie dobry i zgodny z naszymi planami. Jednak obecne wyniki księgowe nie są odzwierciedleniem bieżącej sprzedaży, lecz liczby gotowych lokali przekazanych klientom, która decyduje o wysokości przychodów i zysków. W I kwartale br. nie oddaliśmy do użytkowania żadnej z realizowanych inwestycji. W związku z tym rozpoznaliśmy w wynikach jedynie 79 lokali.

Natomiast pula prawie 3 500 lokali realizowanych w I kwartale inwestycji, położonych w Warszawie i okolicach, Gdyni, Szczecinie oraz Katowicach, stanowi potencjał do przekazań i tym samym możliwości rozpoznania ich w wyniku najbliższych okresów.

W minionym kwartale zakończyliśmy, lecz jeszcze nie oddaliśmy do użytkowania, dwie warszawskie inwestycje: aparthotel Varsovia Apartamenty na 457 lokali przy ul. Kasprzaka na Woli i osiedle Zielona Dolina III przy ul. Verdiego na Białołęce na 54 mieszkania. Inwestycje są w trakcie oddawania i będą miały odzwierciedlenie w wynikach najbliższych kwartałów, ponieważ są niemal w całości sprzedane.

W I kwartale rozpoczęliśmy budowę osiedla Wrzosowa Aleja na 81 mieszkań i podjęliśmy szereg działań mających na celu uruchomienie pozostałych inwestycji z naszego banku gruntów opiewającego na ponad 5 300 lokali. Uzyskaliśmy pozwolenia na budowę aparthotelu przy ul. Pileckiego w Warszawie na 240 lokali i kolejnego etapu osiedla domów szeregowych w Ożarowie na 30 domów. Prowadziliśmy także intensywne prace nad pozyskaniem pozwolenia na budowę ostatniego etapu flagowej inwestycji Bliska Wola przy ul. Kasprzaka w Warszawie. Etap zwieńczający osiedle, obejmuje dwa podetapy łącznie na blisko 1500 lokali, o powierzchni mieszkaniowo-aparthotelowo-komercyjnej na prawie 62 000 m2. Pozwolenie uzyskaliśmy w II kwartale 2018 i czekamy na klauzulę ostateczności.

Ponadto w I kwartale 2018 roku poczyniliśmy znaczące kroki, by rozszerzyć nasz bank ziemi. Podpisaliśmy umowę zakupu działki w podpoznańskim Skórzewie, na której planujemy wybudować 280 mieszkań. Spółka zawarła również umowy przedwstępne na zakup działki w Gdańsku przy ul. Starowiejskiej (planowane 75 lokali) i w Pruszkowie przy ul. Waryńskiego (planowane 475 lokali). Ponadto spółka prowadziła rozmowy w zakresie dalszych zakupów, które częściowo już zostały sfinalizowane w II kwartale, jak choćby przedwstępna umowa na zakup nieruchomości przy ul. Celnej w Szczecinie.

Na posiadanym atrakcyjnym banku gruntów, w perspektywie najbliższych lat Grupa planuje realizację 25 nowych inwestycji mieszkaniowych, aparthotelowych i magazynowych o powierzchni prawie 400 000 m2.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe