informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook

Już 26 milionów Polaków korzysta z Internetu, a 14 milionów z nich posiada konto na Facebooku!

Technologie / 2016.03.17

Z najnowszego badania przeprowadzonego w styczniu 2016 roku przez agencję We Are Social wynika, że z Internetu na całym świecie korzysta 3,419 miliarda osób, a 2,307 miliarda posiada przynajmniej jedno konto w serwisie społecznościowym. Jeżeli zaś chodzi o nasz rodzimy rynek, to już 26 milionów Polaków (67% całkowitej populacji) eksploatuje zasoby globalnej sieci, z czego 14 milionów ma aktywne konto w serwisie Facebook.

Rynek mobilnych technologii to jeden z najszybciej rozwijających się rynków na całym świecie. Według najnowszych prognoz IDC, w tym roku na sklepowe półki trafi 1,519 miliarda nowych smartfonów, czyli o 5,7% więcej niż miało to miejsce w ubiegłym roku. Z kolei, w 2020 liczba ta prawdopodobnie wzrośnie do 1,92 miliarda. Polacy w tym roku w dalszym ciągu będą stawiali największy nacisk na cenę telefonu, zadowalającą jakość zdjęć, przekątną ekranu oraz czas pracy baterii na jednym ładowaniu. Jako producent smartfonów, przy okazji projektowania naszego najnowszego modelu postawiliśmy na wszystkie z wyżej wymienionych cech. ASUS ZenFone Max posiada bardzo wydajny akumulator, który jest w stanie wytrzymać kilka dni bez potrzebny ładowania baterii. Oprócz tego, smartfon ma funkcję powerbanku – może ładować inne urządzenia, wszystko w cenie 999 złotych. Rosnąca świadomość konsumentów sprawia również, że coraz częściej decydują się oni na zakup urządzenia z kanału detalicznego, a nie od operatora sieci komórkowej.

Widząc rosnące zainteresowanie platformą komunikacyjną Facebook Messenger, postanowiliśmy zintegrować z nią nasze dwie nowe aplikacje – ASUS MiniMovie oraz PhotoCollage. Pierwszy z wyżej wymienionych programów pozwala użytkownikowi na stworzenie krótkiego materiału wideo, składającego się z wybranych przez niego zdjęć z dopasowaną muzyką w tle. Z kolei za pomocą PhotoCollage, posiadacze smartfonów z serii ASUS ZenFone będą mogli zwiększyć atrakcyjność swoich zdjęć, poprzez nadanie im oryginalnego efektu graficznego, naklejki czy stworzenie kolażu. Co ważne, nasze aplikacje są jednymi z pierwszych, które zostały zaakceptowane i zintegrowane z Messengerem. Dołączyliśmy tym samym do grona, w którym znajdują się również: Spotify (pozwalający na dzielenie się swoimi playlistami z innymi użytkownikami) czy chociażby Uber (możliwość zamawiania kursu z poziomu Messengera).