informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Laptop z touchpadem na klawiaturze od Prestigio i  Cleventura

Laptop z touchpadem na klawiaturze od Prestigio i Cleventura

Technologie / 2021.06.01

Marka Prestigio, której właścicielem jest ASBISc Enterprises Plc, wiodący dystrybutor produktów IT oraz elektroniki użytkowej na rosnących rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, wspólnie z firmą Clevetura finalizuje prace nad pierwszym na świecie laptopem z wbudowanym panelem dotykowym w technologii TouchOnKeys™. To pierwszy na świecie laptop z ogromnym touchpadem wbudowanym bezpośrednio w klawisze. Intensywne prace nad tym laptopem trwały od roku. Specjalnie dla tego modelu firma Clevetura opracowała unikalny moduł drugiej generacji klawiatury TouchOnKeys™ z ulepszoną funkcjonalnością dotykową. W celu ochrony tej technologii złożono ponad 10 wniosków patentowych. Laptop do sprzedaży trafi we wrześniu 2021 roku.

Nowy, potężny 14-calowy laptop z procesorem Intel to urządzenie klasy premium dla tych, którzy starają się nadążać za trendami i wymagają najnowszych technologii. Można go używać do pracy, nauki lub rozrywki. Najważniejsze jest jednak to, że praca na tym laptopie to wyjątkowe doświadczenie. Sercem notebooka jest technologia TouchOnKeys™, która uzupełnia klawiaturę o funkcjonalność touchpada. W ten sposób panel dotykowy nie zajmuje już oddzielnej przestrzeni, ponieważ jest nim prawie cała powierzchnia klawiatury.

„Ten projekt jest kontynuacją naszej wcześniejszej współpracy z Clevetura. Poprzednie projekty oparte na technologii TouchOnKeys™, takie jak klawiatury multimedialne Click&Touch i Click&Touch 2, zdobyły nagrody Red Dot Awards za najlepszy projekt w latach 2020 i 2021. Produkty te są już z powodzeniem wprowadzane na rynki w Europie i Japonii. Jesteśmy zadowoleni z naszej intensywnej współpracy i nie możemy się doczekać jej kontynuacji w przyszłości” – powiedział Ivan Malmyha, Szef Prestigio Consumer w ASBISc Enterprises Plc.

Praca na nowym laptopie staje się wygodniejsza ponieważ dzięki technologii inteligentnego rozpoznawania gestów wbudowany panel dotykowy klawiatury automatycznie przełącza się między trybem wprowadzania tekstu a trybem dotykowym. Jednocześnie klawisze mają mechanizm nożycowy z wygodnym skokiem 1,2 mm, czyli naciśnięcie jest jak na zwykłej klawiaturze.

Za pomocą panelu dotykowego na klawiaturze można przesuwać kursor i obiekty na ekranie, przewijać strony, zmieniać ich rozmiary, sterować głośnością i jasnością monitora. Regulowane podświetlenie klawiszy pomaga dostosować się do każdych warunków oświetleniowych.

„Korzystanie z laptopa TouchOnKeys™ jest bardziej efektywne niż w przypadku tradycyjnego laptopa, ponieważ nie ma potrzeby ciągłego przenoszenia dłoni do oddzielnego touchpada. Mniej rozpraszających manipulacji oznacza większą wydajność. Nie ma potrzeby dostosowywania się i zmiany przyzwyczajeń – gesty w TouchOnKeys™ są takie same, jak na touchpadzie. Jestem pewien, że użytkownik bardzo doceni pierwszy na świecie laptop bez oddzielnego touchpada, który nie jest już potrzebny” – powiedział Mike Krupenkov, Dyrektor Generalny Clevetura.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe