informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
LAUFEN na iSaloni 2018

LAUFEN na iSaloni 2018

Wydarzenia / 2018.04.27

Tegoroczne targi iSaloni 2018, które odbyły się w dniach 17-22 kwietnia w Mediolanie, podobnie jak w latach poprzednich pokazały, że w branży designu i projektowania są wydarzeniem na skalę światową. Dla marki Laufen była to najważniejsza impreza branżowa w wiosennym kalendarzu i okazja do zaprezentowania swojej wyjątkowej oferty.

Koncepcja stoiska Laufen na iSaloni 2018  odznaczała się  nowoczesnością i innowacyjnością. Przestrzeń zaprojektowana przez światowej sławy architektów Gabrielle Hächler
i Andreasa Fuhrimanna, odzwierciedlała dwa, pozornie sprzeczne oblicza firmy: tradycyjne rzemiosło i awangardową technologię.

 

Głównym bohaterem marki Laufen podczas tegorocznego Salone del Mobile był SaphirKeramik, najcieńszy materiał ceramiczny na świecie, który bezustannie zmienia sposób projektowania i funkcjonalność rozwiązań łazienkowych.

 

W tym roku Laufen powierzył zadanie zinterpretowania tego rewolucyjnego materiału holenderskiemu projektantowi Marcelowi Wandersowi. Jego efektem jest „The New Classic” - nowa linia produktów o miękkim i wyrafinowanym designie. Najnowsza odsłona SaphirKeramik, zaprojektowana przez Marcela Wandersa, jest najbardziej klasyczną i uniwersalną spośród serii wykorzystujących niebywałe możliwości tego materiału.

Przestrzeń wystawiennicza Laufen zgromadziła też kultowe już kolekcje tej marki wykonane z SaphirKeramik: Sonar (wzbogacona o meble), Val, Ino oraz Kartell by Laufen, będące efektem współpracy z międzynarodowymi projektantami takimi jak Patricia Urquiola, Konstantin Grcic, Toan Nguyen oraz Ludovica i Roberto Palomba.

Marka Laufen przykłada ogromną wagę do innowacji i współpracy z wybitnymi projektantami. Od kilku lat realizuje projekt, w którym mogą oni głębić i zinterpretować niezwykłe możliwości materiału, który zrewolucjonizował ceramikę. W ten sposób powstały niezwykłe projekty: jedne podkreślały lekkość i subtelność tego niezwykłego materiału, inne koncentrowały się na możliwości tworzenia trójwymiarowych powierzchni, a niektóre całkowicie zmieniły sposób myślenia o przestrzeni łazienkowej.  Nowe kolekcje pokazały, że ten wszechstronny materiał pozwala stworzyć rozwiązania zarówno minimalistyczne jak i niezwykle ozdobne.

Obecnie marka skupiła się na szczególnym białym matowym wykończeniu swojej ceramiki. Wiele z prezentowanych w tym roku produktów posiada takie  wykończenie, które może stać się nowym "must have" rozwiązań  do łazienki
w nadchodzących latach.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe