informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Liczba pojazdów autonomicznych zasilanych przez TomTom została podwojona

Liczba pojazdów autonomicznych zasilanych przez TomTom została podwojona

Moto / 2019.09.05

TomTom (TOM2) ogłosił dziś, że liczba pojazdów poziomu 1 i poziomu 2* wyposażonych w mapy TomTom do automatycznej jazdy się podwoiła. Ponad 1 milion pojazdów - zarówno osobowych, jak i użytkowych - oraz wyprodukowanych przez wielu różnych producentów, znajduje się obecnie na drogach.

Willem Strijbosch, Head of Autonomous Driving w TomTom, powiedział: „Od pomocy pojazdom użytkowym w bardziej wydajnej jeździe, po zapewnienie bezpieczeństwa samochodów osobowych na autostradzie - nasze mapy do automatycznej jazdy torują drogę do autonomicznej przyszłości”.

Dzięki korzystaniu z map firmy TomTom i pomaganiu kierowcom poprzez dawanie im ostrzeżeń dotyczących bezpieczeństwa, producenci samochodowi mogą uzyskać wyższe oceny Euro NCAP, organizacji oceniającej bezpieczeństwo pojazdów.

W marcu tego roku firma TomTom ogłosiła, że zawarła umowy z wieloma globalnymi producentami pojazdów w celu dostarczenia mapy wysokiej rozdzielczości, która obejmuje Europę, Stany Zjednoczone i Azję, zapewniając sobie pozycję lidera na rynku mapowania w jakości HD.

Odwiedzający Targi IAA we Frankfurcie mogą spotkać się z przedstawicielami firmy TomTom w hali 8, stoisko C39.

 

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe