informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Marek Moczulski prezesem Zarządu Unitop

Marek Moczulski prezesem Zarządu Unitop

HR / 2020.03.24

Unitop Sp. z o.o. (dawniej Agros Trading Confectionary i Unitop-Optima), jest jednym z największych producentów sezamków i chałwy w Europie, a także znanym eksporterem innych polskich wyrobów cukierniczych. W grudniu 2019 właścicielem Unitop został mBank. Prezesem Zarządu został Marek Moczulski. Wcześniej pełnił funkcję Prezesa Zarządu Bakalland S.A.

Zakład i siedziba Unitop mieszczą się w Łodzi. Fabryka powstała w 1945 roku i jest znana z dbałości o tradycję i jakość wyrobów sezamowych. Do dziś chałwa jest wyrabiana ręcznie, co pozwala utrzymać jej oryginalny smak oraz charakterystyczną włóknistą konsystencję. Po objęciu prezesury przez Marka Moczulskiego Unitop przechodzi przez proces modernizacji systemu zarządzania, odzyskuje pozycję rynkową i przygotowuje się do dalszej ekspansji. W marcu b.r. główny akcjonariusz Spółki podjął decyzję o zwiększeniu kapitału o blisko 60 mln zł.

Niezmiernie cieszę się, że kieruję rozwojem Unitop, a powodów jest wiele. Przede wszystkim to organizacja ze świetnym zapleczem produkcyjnym i technologicznym – opartym na tradycyjnych metodach wytwarzania produktów z sezamu. Naszym aktualnym celem jest sfinalizowanie i wdrożenie wszystkich procesów usprawniających zarządzanie oraz wzmocnienie pozycji rynkowej – zarówno w kraju, jak i globalnie. Wszystko to możliwe jest dzięki wsparciu ze strony głównego akcjonariusza Spółki – mBanku, który w marcu podwyższył kapitał zakładowy spółki o 55 mln zł. Powierzono mi również rozwój firmy, ufając w skuteczność metod i narzędzi, dzięki którym z sukcesem realizowałem podobne projekty w innych organizacjach. Bazą do rozwoju Unitop są oczywiście także wieloletnie kontrakty zagraniczne firmy, które zdecydowanie przysłużą się osiągnięciu wytyczonego przez nas celu. Obecnie sprzedaż firmy w 80% stanowi eksport, a 20% wyrobów pozostaje w kraju. W kontekście eksportu, jednym z priorytetów jest umocnienie pozycji na rynku Arabii Saudyjskiej, gdzie istnieje duży popyt na jakościowe produkty, z racji na strukturę demograficzną oraz trendy konsumenckie.- mówi Marek Moczulski, Prezes Zarządu Unitop

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe