informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Marka Zelmer pozostanie na rynku

Marka Zelmer pozostanie na rynku

Wiadomości / 2020.01.13

Legendarna marka Zelmer nie zniknie z półek, a jedynie zmienia właściciela. Hiszpańska grupa B&B Trends działająca w obszarze małego AGD, uznając niekwestionowany status Zelmera na rynku i niezaprzeczalny potencjał dalszego rozwoju, zdecydowała się na zakup marki od niemieckiej korporacji BSH Group. Z kolei polski partner o ugruntowanym doświadczeniu - Eurogama  Sp. z o.o - zapewni Zelmerowi niezakłóconą i szeroką  dystrybucję na polskim rynku. Marka Zelmer, którą od ponad 50. lat znają i kochają Polacy, rozpoczyna nowy etap.

Dotychczasowy właściciel marki - niemiecki  koncern BSH Group, znany z produkcji marek Bosch i Siemens, który zakupił Zelmera w 2013 roku – w maju 2019 ogłosił zmianę strategii rynkowej i zapowiedział, że wraz z końcem roku zakończy produkcję urządzeń AGD polskiej marki. Zainteresowanie rozwojem Zelmera wyraził uznany hiszpański producent i dystrybutor drobnego sprzętu AGD - firma B&B Trends, która od 1 stycznia br. została właścicielem marki.

Dystrybucja produktów Zelmer będzie kontynuowana przez lokalną i doświadczoną firmę Eurogama Sp. z o.o., która działa na rynku AGD od 15 lat. „Możliwość dystrybucji marki Zelmer jest dla nas niezwykłym wyróżnieniem, a zarazem wielką odpowiedzialnością i wyzwaniem. Wraz z naszym hiszpańskim partnerem, największy nacisk chcemy położyć na kontynuowanie jej tradycji i filozofii, wprowadzanie nowych kategorii i nowych produktów oraz długofalowy rozwój ” - podkreśla Andrzej Woźniak, prezes firmy Eurogama Sp. z o.o. Celem nowego właściciela jest zachowanie historycznych wartości marki i promowanie produkcji polskich i europejskich fabryk nowych produktów, które mają powstać.

Zelmer jako cichy uczestnik życia codziennego w polskich domach będzie nadal swoją funkcjonalnością i niezawodnością  wspierać całe rodziny. Marka przez ponad 50 lat swojego istnienia na stałe utrwaliła się w świadomości Polaków. Zelmer to synonim znakomitej jakości i niezawodności. Gościł i nadal będzie gościć w wielu polskich domach. Warto jednak dodać, że  produkty  Zelmera zdobyły także inne rynki i od wielu lat cieszą również klientów z Rosji, Ukrainy, Litwy, Łotwy, Estonii, Węgier, Rumunii, Czech czy Słowacji.

Zelmer nieustannie pozostaje zdecydowanym liderem polskiego rynku tzw. małego AGD w wielu kategoriach, a z początkiem tego roku pozyskał  partnera, który zamierza zdynamizować jego dalszy rozwój.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe