informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Miliony dolarów dla AllSportera.  Startup polskiego przedsiębiorcy wyemituje własną kryptowalutę

Miliony dolarów dla AllSportera. Startup polskiego przedsiębiorcy wyemituje własną kryptowalutę

Finanse / 2018.07.10

Nawet kilkanaście milionów dolarów chce pozyskać na swój rozwój AllSporter, innowacyjna aplikacja dla pasjonatów sportu łącząca trenerów z osobami szukającymi wsparcia w treningach. Spółka skorzysta z coraz popularniejszej w branży technologicznej emisji własnej kryptowaluty, a nabywcy AllSporter Coin zyskają możliwość jeszcze wygodniejszego korzystania z serwisu. AllSporter uzyskane środki planuje przeznaczyć na rozwój i promocje w Europie i USA.

Chcemy wyemitować 260 mln AllSporter Coins. Trwają ustalenia dotyczące ceny pojedynczej monety, ale zakładamy, że pozyskane fundusze w pełni pokryją koszty profesjonalnej promocji w Europie Zachodniej i Stanach Zjednoczonych. Dajemy sobie rok od dnia emisji na zaistnienie na tych rynkach – mówi Michał Polanowski, prezes i twórca serwisu, wielokrotny mistrz Polski, mistrz świata oraz aktualny mistrz Europy w Formule Windsurfing.

AllSporter to serwis, który przez stronę internetową oraz aplikację na telefon kontaktuje pasjonatów sportów, trenerów i posiadaczy sprzętu sportowego. Trenerzy opisują krótko swoje doświadczenie i podają cenę za trening. Sportowcy mogą szybko znaleźć najbliższego trenera i umówić się z nim na konkretną godzinę. Dodatkowo, każdy, kto ma sprzęt do treningu może wystawić ogłoszenie w aplikacji AllSporter i wynająć go innym użytkownikom.

Serwis ruszył w drugiej połowie 2017 roku szybko zyskując użytkowników – zarówno wśród trenerów, jak i osób uprawiających sporty. Swoje oferty treningowe w aplikacji zamieszczali m.in. aktualni mistrzowie w swoich dyscyplinach oraz trenerzy gwiazd.

Po sukcesie w Polsce, AllSporter planuje zaistnieć na rynkach zachodnich. Zebranie funduszy ma umożliwić ICO (Initial Coin Offering), popularna wśród startupów emisja własnej kryptowaluty. W wariancie podstawowym, spółka chce uzyskać 2,85 mln dolarów – w wersji optymistycznej, może być to nawet kilkanaście mln dolarów.

Nasze monety – AllSporter Coins - dadzą ich właścicielom podwójne korzyści. Z jednej strony staną się współuczestnikami firmy. Z drugiej, będą mogli łatwiej korzystać ze wszystkich profitów, jakie niesie przynależność do naszej społeczności, nie tylko w Polsce, ale – już wkrótce – w wielu krajach europejskich i USA. Naszym celem jest stworzenie z AllSporter globalnej sieci usług sportowych – wyjaśnia Michał Polanowski podkreślając, że w serwisie, oprócz AllSporter Coins, nadal będzie można płacić tradycyjnymi metodami elektronicznymi.

Tokeny AllSporter sprzedawane będą na stronie https://allsportercoin.io, a ich właściciele będą mogli nimi swobodnie handlować na giełdach kryptowalut. Firma finalizuje tworzenie white paper – dokumentu inwestycyjnego i już wkrótce planuje rozpoczęcie sprzedaży AllSporter Coins.

W rozwój i przygotowanie projektu aktualnie zaangażowane jest niemal 40 osób – wśród nich są menadżerowie doświadczeni    w rozwijaniu globalnych startupów oraz sportowcy z kilku kontynentów. Głęboko wierzę, że dzięki świetnemu teamowi, innowacyjnej aplikacji oraz wyemitowaniu AllSporter Coins możemy stworzyć światową społeczność i osiągnąć sukces – tłumaczy Michał Polanowski.

AllSporter – All sports. One app.

AllSporter to nowy serwis do współdzielenia sportowej pasji, dostępny w sieci na allsporter.com albo w formie wygodnej aplikacji. Pomaga znaleźć trenera, zarezerwować trening lub sprzęt sportowy. Dzięki niemu można też zarabiać trenując innych lub wypożyczając im swój sprzęt. AllSporter działa na trzech płaszczyznach: strefie użytkownika, trenera i wypożyczania sprzętu. Dzięki niemu można korzystać z wielu możliwości jakie oferuje allsporterowa społeczność. Każdy zainteresowany może znaleźć dla siebie wymarzoną aktywność, zarezerwować trening lub sprzęt i poznać nowych ludzi. To również okazja dla trenerów i instruktorów, by ich umiejętności i pasje stały się źródłem dochodów. Użytkownicy aplikacji mogą także, zgodnie z ideą Sharing Economy, odpłatnie wypożyczać swój sprzęt innym sportowcom.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe