informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Najlepsi dyrektorzy finansowi w Polsce zostaną nagrodzeni

Najlepsi dyrektorzy finansowi w Polsce zostaną nagrodzeni

Nagrody / 2018.04.03

Od 3 kwietnia 2018 r. finansiści mogą aplikować do XIII. edycji prestiżowego konkursu Dyrektor Finansowy Roku. Główną ideą plebiscytu jest wyłonienie najlepszych CFO zarządzających finansami firm w Polsce. Podczas tegorocznej edycji, po raz pierwszy w historii konkursu zostanie przyznane specjalne wyróżnienie dla dyrektorów finansowych ze spółek notowanych na warszawskiej GPW. Udział w konkursie jest bezpłatny i nie wiąże się z żadnymi zobowiązaniami ze strony uczestników. 

Stowarzyszenie ACCA (the Association of Chartered Certified Accountants), Centrum Idei Gospodarczo Ekonomicznych – niezależny, ekspercko-dziennikarski think tank oraz Euler Hermes – globalny ubezpieczyciel transakcji i należności handlowych, już po raz trzynasty zapraszają do udziału w prestiżowym konkursie Dyrektor Finansowy Roku. W zmaganiach o tytuł najlepszego CFO w Polsce, mogą uczestniczyć osoby zarządzające finansami zarówno małych i średnich firm jak i dużych przedsiębiorstw.

Dwa, tradycyjnie przyznawane tytuły w kategoriach: „Dyrektor Finansowy Małych i Średnich Firm” (kryterium: obrót firmy do 200 mln zł lub zatrudnienie do 250 osób) oraz „Dyrektor Finansowy Dużych Przedsiębiorstw” (kryterium: obrót powyżej 200 mln zł lub zatrudnienie powyżej 250 osób) zostaną w tym roku uzupełnione o specjalne wyróżnienie dla Dyrektorów Finansowych ze spółek notowanych na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Aplikowanie o tytuł Dyrektora Finansowego Roku rozpoczyna się 3 kwietnia i będzie trwało do 22 czerwca. Swój udział w konkursie można zgłosić poprzez wypełnienie i wysyłanie ankiety, dostępnej na oficjalnej stronie projektu www.dyrektorfinansowyroku.pl. Udział w konkursie jest bezpłatny i nie wiąże się z żadnymi zobowiązaniami ze strony uczestników.

– Celem konkursu Dyrektor Finansowy Roku, organizowanego w tym roku już trzynasty raz, jest nagrodzenie tych Dyrektorów, którzy w zmieniających się warunkach i dynamicznej rzeczywistości, nie tylko potrafią zadbać o bezpieczeństwo finansowe firm, ale przede wszystkim wspierają liderów przedsiębiorstw w trudnych decyzjach biznesowych, kreślą wizję i podejmują właściwe decyzje w sytuacji niepewności. Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkich Dyrektorów Finansowych, właścicieli i zarządy firm namawiamy do zgłaszania swoich Dyrektorów Finansowych do konkursu. Jesteśmy przekonani, że nagradzanie najlepszych jest najlepszym sposobem podkreślania ogromnej roli Dyrektorów Finansowych we współczesnej firmie – mówi Jakub Wojnarowski, Przewodniczący Kapituły Nagrody Dyrektor Finansowy Roku, Dyrektor Zarządzający ACCA Polska oraz Krajami Bałtyckimi.

Wyboru laureatów dokona Kapituła Konkursu, składająca się z niezależnych ekspertów. Nadzór audytorski nad Nagrodą sprawuje Jan Letkiewicz, Partner Zarządzający Grant Thornton.

W ubiegłym roku statuetki za osiągnięcia i dokonania w 2016 roku trafiły do Barbary Baran – Spektrum oraz Olgi Danuty Panek z firmy Famur. Dotychczas tytułem Dyrektor Finansowy Roku docenieni zostali także Adam Pieniacki – York International (2005), Karen Burgess – TVN (2006), Krzysztof Zoła – Złomrex (2007), Tadeusz Piotr Kozaczyński – Trakcja Polska (2008), Mariusz Machajewski – Grupa Lotos (2009), Sławomir Kubicki – Grupa Allegro i Grzegorz Grabowicz – Magellan (2010), Tomasz Szeląg – Cyfrowy Polsat i Damian Bijowski – Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze (2011), Katarzyna Grabowska – Bać-Pol (2012) i Arkadiusz Dorynek – Platige Image (2012), Grzegorz Dzik – Neuca (2013), Bogusław Galusik – Polfurnitur (2013), Marek Gruszecki - Quad/Graphics Europe i Beata Ewa Janowska - Conbelts Bytom (2014) a także Izabela Plewnia – Wawrzaszek, Inżynieria Samochodów Specjalnych (2015).

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe