informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Największe od lat stoisko AHEC na targach Interzum w Kolonii

Największe od lat stoisko AHEC na targach Interzum w Kolonii

Wydarzenia / 2019.05.22

Dziś rozpoczęły się targi Interzum w Kolonii, które potrwają do 24 maja 2019 r. Stowarzyszenie Handlowe Amerykańskiego Przemysłu Drewna Liściastego (AHEC) pokaże podczas wydarzenia dwa projekty: Blushing Bar („rumieniący się bar”), okrągły mebel o średnicy 3 m, w którym do zabarwienia pojemnych kapilarów czerwonego dębu amerykańskiego wykorzystano tusz kreślarski, a także nową kolekcję mebli, zaprojektowaną przez Sebastiana Coxa.

W tym roku na targach w Kolonii AHEC uczestniczy wraz z 27 niezależnymi wystawcami branżowymi z USA, co stanowi największą reprezentację amerykańskiego przemysłu drzewnego podczas tego europejskiego wydarzenia. Podczas targów odwiedzający będą mieli okazję zapoznać się z bogatą paletą amerykańskich gatunków drewna liściastego, a także na nowo odkryć gatunki, które mogą uważać za dobrze znane i które charakteryzują się wysoką odnawialnością. Wśród nich jest przede wszystkim czerwony dąb amerykański, który jako jedyny gatunek zostanie zaprezentowany na stoisku AHEC.

– Czerwony dąb amerykański to nie tylko najobficiej występujący na kontynencie amerykańskim gatunek drewna – jest to także najbardziej zrównoważony pod względem środowiskowym, a przy tym niezwykle wszechstronny materiał, zachwycający niezwykle ciepłą estetyką. I choć jest bardzo popularny na wielu światowych rynkach, w Europie wydaje się być rzadziej wykorzystywany – powiedział David Venables, dyrektor AHEC na Europę. – Przez cały ten rok pokażemy szereg niezwykle ciekawych projektów, których celem będzie zaprezentowanie potencjału tego drewna. Prowadzimy je pod hasłem „oak redefined” („dąb zdefiniowany na nowo”), a pokazy zaczynamy właśnie w Kolonii podczas Interzum – dodał David Venables.

Blushing Bar, czyli „rumieniący się bar”, pierwotnie stworzony na potrzeby wystawy Wallpaper* Handmade podczas tegorocznego tygodnia designu w Mediolanie, został zaprojektowany przez parę architektów Chan + Eayrs i wykonany przez producenta mebli, Sebastiana Coxa. Okrągły bar o średnicy 3 metrów i złożony z 10 modułów przeznaczonych do przygotowywania koktajli (woda, alkohol, owoce, zioła, uchwyty, lód, krojenie, szkło, napoje gazowane, zlew), z których każdy jest specjalnie zaprojektowanym elementem stolarskim. Projekt wykorzystuje unikalne właściwości amerykańskiego czerwonego dębu, w tym duże otwarte pory, do których wykonawca wprowadził pod ciśnieniem czerwony tusz kaligraficzny – rozchodząc się po powierzchni drewna barwnik ujawnił jego piękne usłojenie.

Blushing Bar autorstwa Chan + Eayrs oraz Sebastiana Coksa na wystawie Wallpaper * Handmade

Aby jeszcze bardziej podkreślić wydajność techniczną i estetykę czerwonego dębu, AHEC poprosił Sebastiana Coxa o produkcję mebli, które zaprezentowane zostaną podczas Interzum. Efektem tej współpracy jest kolekcja Rubra, obejmująca długi stół o wysokości baru z krzesłami, które w pomysłowy sposób mieszczą się pod spodem.

– Wszystkie nasze projekty powstają z myślą o produkcji seryjnej. A rynek potrzebuje więcej produktów wykonanych przy użyciu czerwonego dębu amerykańskiego – powiedział Sebastian Cox.

Bar i krzesła z kolekcji Rubra, zaprojektowane przez Sebastiana Coxa na stoisko Interzum AHEC w Kolonii.

– Na potrzeby realizacji briefu, jaki otrzymałem, czerwony dąb amerykański wydawał się idealnym materiałem. Stosunek jego wytrzymałości do masy spowodował, że ​​proporcje elementów stały się bardzo eleganckie – dodał Cox. – Materiał ten znakomicie się zgina, doskonale obrabia i rewelacyjnie poddaje obróbce. Porowatość tego gatunku drewna stanowiła pewne wyzwanie w kontekście pochłaniania kleju, jednak dzięki podwójnemu jego nałożeniu łącza stały się tak mocne, jak w każdym innym drewnie liściastym.

Targi Interzum to doskonała okazja dla AHEC do dalszego koncentrowania uwagi odbiorców i użytkowników na walorach środowiskowych amerykańskich gatunków liściastych, a także do zaprezentowania różnorodnych narzędzi do weryfikacji zrównoważonego rozwoju amerykańskich lasów. Jednym z nim jest narzędzie LCA (life cycle assessment), interaktywna mapa lasów stworzona na podstawie obrazów satelitarnych, a także profil środowiskowy drewna liściastego, tzw. „zielony paszport”. Wyszczególnia on ilość zmagazynowanego w drewnie CO2, jak również wpływ na środowisko przesyłek zawierających amerykańskie drewno liściaste wysyłanych w dowolne miejsca na świecie.

Podczas targów AHEC zaprezentuje także najnowszą edycję badania oceny ryzyka opracowanego w ramach programu Seneca Creek, obejmującą dogłębną analizę zagrożeń związanych z wprowadzaniem drewna pochodzącego z nielegalnych źródeł do amerykańskiego łańcucha dostaw drewna liściastego.

Zapraszamy do odwiedzin stoiska AHEC podczas targów Interzum w Kolonii w dniach 21-24 maja 2019, Hala 10.2, stoiska G020 - H029 oraz D074 - C065.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe