informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Odmień swoją karierę

Odmień swoją karierę

Wiadomości / 2016.01.12

Perspektywa zmiany pracy może być jednocześnie napędzająca i deprymująca. Jeśli wiesz dokładnie, co chcesz osiągnąć, ogrom wyzwań nie powinien Cię przerażać. Zastosuj poniższe strategie, a zmienisz swoją karierę na lepsze.

Zastanów się, jakie już nabyte umiejętności i doświadczenia możesz wykorzystać. Oto przykłady:

Rodzaj firmy. Wiedza o firmach, w których pracowałeś, ich organizacji, kulturze korporacyjnej itd., może okazać się bardzo przydatna. Organizacje pozarządowe wiele łączy z innymi spółkami, podobnie jak małe firmy rodzinne czy państwowe korporacje. Doświadczenie pracy  każdej z nich ma cechy szczególne, ale i uniwersalne, i o te ostatnie w tym wypadku chodzi.

Umiejętności. W większości przypadków, umiejętności, które zdobyłeś na wcześniejszych etapach kariery będą przydatne na kolejnych. Zarządzanie projektami, przywództwo, kontakt z klientami, zdolności analityczne − wszystko to prawdopodobnie przyda Ci się w nowej pracy – podkreślają eksperci portalu monsterpolska.pl.

Otoczenie zawodowe. Jeśli pracowałeś w stresujących warunkach, pod dużą presją czasu, na otwartej przestrzeni − nabyłeś doświadczenia i umiejętności, które przydadzą Ci się w nieomal każdych warunkach.

Kontakty. Duża część dotychczasowych kontaktów zawodowych może okazać się teraz niezwiązana z tym co robisz. Wykorzystaj je zatem jako środek do celu, którym jest budowa nowych kontaktów, związanych z nową branżą.

Zadbaj o dobry start

Aby Twój nowy start był dynamiczny i efektywny, powinieneś dokładnie określić, jakie ważne powody skłaniają Cię do zmiany torów Twojej kariery. Powinieneś również potrafić objaśnić te powody potencjalnemu pracodawcy, aby nie miał wrażenia, że od czegoś uciekasz, lecz przeciwnie − sądził, że podążasz konsekwentnie w kierunku jasno wytyczonego celu.

Znajdź optymalne miejsce wejścia

Często konkretne miejsce w konkretnej firmie jest optymalnym nowym początkiem. Jak je znaleźć? W oparciu o pracę, którą już wykonałeś: najlepszy punkt wejścia będzie tam, gdzie będziesz mógł na starcie wykorzystać jak najwięcej ze zgromadzonej wiedzy, doświadczeń, kontaktów i umiejętności – zauważają eksperci portalu monsterpolska.pl.

Unikaj przeintelektualizowania

Dobre zrozumienie siebie jest podstawą skutecznej zmiany kariery. Należy jednak unikać nadmiaru analizy. Bo takiej zmiany nie da się dokonać wyłącznie w myślach; w pewnym momencie przychodzi czas na to, by działać, i wtedy nadmiar myślenia może tylko zaszkodzić, nadmiernie komplikując problem − w Twojej głowie.

Zrób wrażenie zorientowanego

Twoim celem jest przekonanie nowego pracodawcy, że już teraz dobrze orientujesz się w nowej branży i chcesz w niej być niezależnie od tego, czy Cię zatrudni. Aby ten cel osiągnąć, zdobądź stosowną wiedzę, a następnie ją zaprezentuj. Wymień związane z branżą wydarzenia, na których byłeś, stowarzyszenia, do których należysz, pochwal się branżowym blogiem, jeśli go prowadzisz – zachęcają eksperci portalu monsterpolska.pl.

Jednym ze sposobów na wdrożenie się w nową branżę jest bycie wolnym strzelcem lub praca niepełnowymiarowa. Pozwoli Ci on zbudować swoje CV i spróbować swoich sił na płytszych wodach, zanim wypuścisz się na głębsze. Perspektywa zmiany pracy może być jednocześnie napędzająca i deprymująca. Jeśli wiesz dokładnie co chcesz osiągnąć, ogrom wyzwań nie powinien Cię przerażać.

źródło: monsterpolska/informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe