informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Oracle ogłosił program tworzenia nowych regionów chmurowych
Regiony chmurowe Oracle

Oracle ogłosił program tworzenia nowych regionów chmurowych

Technologie / 2019.09.17

Podczas konferencji Oracle OpenWorld Oracle poinformował, że do końca 2020 r. stworzy 20 nowych regionów chmurowych. W ten sposób do końca 2020 roku na świecie będzie 36 regionów Oracle Cloud Infrastructure.

Ekspansja ta obejmuje regiony w nowych krajach, a także podwójne, oddzielone geograficznie regiony w USA, Kanadzie, Brazylii, Wielkiej Brytanii, UE, Japonii, Korei Południowej, Australii, Indiach, Izraelu, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Arabii Saudyjskiej oraz nowe regiony rządowe w Izraelu i Wielkiej Brytanii. Dodatkowo będą uruchomione nowe centra obliczeniowe łączące chmury Oracle i Microsoft Azure.

„Aby zapewnić ciągłość biznesową i ochronę w przypadku awarii oraz spełnić regionalne wymagania prawne, klienci korporacyjni na całym świecie potrzebują regionów rozproszonych geograficznie. Wprowadzenie kilku domen dostępności w ramach jednego regionu nie wystarcza” — powiedział Don Johnson, wiceprezes Oracle, szef działu Oracle Cloud Infrastructure. „W przeciwieństwie do innych dostawców chmury Oracle stara się zapewnić drugi region na potrzeby odtwarzania po awarii w każdym kraju, w którym oferujemy usługi OCI — zgodnie z potrzebami naszych klientów”.

Oracle Cloud otworzył w ubiegłym roku 12 regionów i obecnie obsługuje 16 regionów na całym świecie - 11 komercyjnych i pięć rządowych - jest to najszybsza ekspansja wśród wszystkich głównych dostawców chmury.

Dostępne regiony obejmują:

• Ameryki: Phoenix, Ashburn, Toronto, São Paulo

• Europa: Frankfurt, Londyn, Zurych

• Azja: Tokio, Seul, Mumbaj, Sydney

• Rząd: dwa regiony rządowe w USA, trzy amerykańskie regiony Departamentu Obrony

Oracle rozszerza swoje regiony połączone z Microsoft Azure. Od czerwca 2019 r. Oracle otworzył dwa wspólne regiony: w Ashburn i Londynie. W ciągu najbliższych kilku kwartałów to połączenie będzie rozszerzane na zachód USA, Azję i Europę. Oracle planuje otwarcie średnio jednego regionu co 23 dni w ciągu najbliższych 15 miesięcy, co da łącznie 20 dodatkowych regionów (17 komercyjnych i trzy rządowe).

Autor: Marek Górski

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe