Mid_325159752871ea4b0ddf5d7cc4fc6a38

Dominik Dobek

Project Manager w ZIPSEE

Związek Importerów i Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego Branży RTV i IT (ZIPSEE) to branżowa organizacja pracodawców o charakterze non-profit, zrzeszająca największe firmy z branży RTV i IT – producentów, dystrybutorów i importerów działających na polskim rynku. Członkami ZIPSEE są AB, ABC Data, Canon Polska, DIGIB, JVC Polska, LG Electronics, Manta Multimedia, Nokia Poland, Panasonic Marketing Europe, Philips Polska, Samsung Electronics Polska, Sharp Electronics (EUROPE), Sony Europe Limited, Tech Data Polska, Sagemcom, Asbis PL, Xerox, Konica Minolta, Komputronik.

WIADOMOŚCI TEGO EKSPERTA

Nowe opłaty dla OZZ uderzą w konsumentów. Ceny sprzętów wzrosną

Wiadomości :: Wiadomości
2014-07-29

ZAiKS oraz inne organizacje zbiorowego zarządzania (OZZ) prawami autorskimi przekonują, że wprowadzenie opłaty od smartfonów i tabletów na ich rzecz, nie wpłynie na ceny urządzeń. Jednak dane Europejskiego Urzędu Statystycznego dotyczące doświadczeń państw europejskich pokazują, że jest inaczej.

Nowe opłaty dla OZZ uderzą w konsumentów. Ceny sprzętów wzrosną

KOMENTARZE I OPINIE EKSPERTA

Min_325159752871ea4b0ddf5d7cc4fc6a38

Konsumenci się cieszą. Jednak w efekcie czeka ich podwyżka cen!

2014-05-22

Ustawa o prawach konsumenta uderzy w konkurencyjność Polski oraz może spowodować utratę tysięcy miejsc pracy. W ocenie ZIPSEE zmiana ustawy o prawach konsumenta przyjęta dziś przez Senat RP w znaczny sposób wpłynie na pogorszenie sytuacji przedsiębiorców działających w Polsce oraz może spowodować utratę miejsc pracy przez tysiące osób zatrudnionych w punktach serwisowych. Przyjęcie ustawy stanowi przykład nakładania na polskie firmy obowiązków znacznie wykraczających poza te wymagane przez Unię Europejską, co stawia polskich przedsiębiorców w trudniejszej sytuacji niż ich europejskich konkurentów.

 

PARTNERZY

  • Technologie
  • Nieruchomości
Copyright © 2018 Active Media Group Projekt i wykonanie: golianek.pl