Mid_17e68393063533dfcddaea9d7f253559

Grzegorz Leśniewski

Project Manager www.informacjebranżowe.pl

Project Manager www.informacjebranżowe.pl

WIADOMOŚCI TEGO EKSPERTA

Samsung Polska wynajmie 21 tys. mkw. w Warsaw Spire

Nieruchomości :: Nieruchomosci
2015-04-16

Warsaw Spire  to budynek biurowy w Warszawie, zlokalizowany w dzielnicy Wola przy placu Europejskim, którego deweloperem jest belgijska firma Ghelamco. Jak zapewnia firma w tym roku ma mieć wynajętych 50% biur w budynku i co ciekawe obok  takich firm jak Bilfinger Berger, BNP Paribas Securities Services, czy też Benefit Systems SA. swoje biura zechciał mieć Samsung Polska. To jeszcze nieoficjalna informacja, ale czekamy na dementi.

Samsung Polska wynajmie  21 tys. mkw. w Warsaw Spire

Nowa Zimna Wojna? Głównym polem działania biznes i gospodarka

Wiadomości :: Wiadomości
2014-03-28

To co obecnie dzieje się za naszą wschodnią granicą bez wątpienia ma i może mieć jeszcze większy wpływ na nasze codzienne życie. Choć w dzisiejszych czasach wydaje się, że więcej argumentów niż karabin ma pieniądz. Tak, tak. Globalizacja sprawiła, że świat to miliony zależności, wspólnych interesów i handel. Rosja po nałożeniu sankcji(?) również ma zamiar odbijać piłeczkę w stosunku do firm z USA i Europy Zachodniej. Przykład. Rosyjski minister Nikolai Nikiforov zapowiedział, że Apple może mieć problemy na rynku w Rosji, a faworyzowane będą urządzenia z Chin i Korei - czyli np. Samsung. Tu "Putin puszcza oczko do Chin". Świetnie zdajemy sobie sprawę, że wypowiedź ta ma jedynie pobudzić wyobraźnie inwestorów i lobbystów, ale kto wie może jesteśmy w przededniu nowej "Zimnej Wojny", tym razem jednak to pieniądze i interesy wielkich koncernów będą główną bronią w walce o wpływy (hhmmmm....skąd my to znamy?).

Nowa Zimna Wojna? Głównym polem działania biznes i gospodarka

fot.nytimes

Avans - dwie nowe umowy najmu podpisane

Technologie :: Technologie
2013-08-19

W ostatnim czasie sfinalizowane zostały dwie kolejne umowy najmu powierzchni pod elektromarkety marki Avans. Marka będzie jednym z kluczowych najemców Galerii Sukcesja w Łodzi oraz parku handlowego Vendo Park w Chełmie.

Avans - dwie nowe umowy najmu podpisane

fot. Mega Avans Konin

KOMENTARZE I OPINIE EKSPERTA

Min_17e68393063533dfcddaea9d7f253559

Bateria i zlewozmywak - nieodłączny element naszej kuchni

2014-11-20

Zlewozmywak przeciętny Polak kupuje do kuchni raz na kilka lat, z baterią jest inaczej, wymieniamy ten system kuchenny częściej, bo jego wadliwość jest większa. Design to już indywidualna kwestia każdego konsumenta, nie chciałbym się głębiej pochylać nad tym zagadnieniem. Pozostawiam to indywidualnej ocenie każdego kupującego. Wracając do naszej nieodłącznej kuchennej pary. Często to głębokość komór determinuje kształt i wysokość baterii. Podobnie jeśli mowa o materiale, z którego wykonano urządzenia: stal i granit to na przykład złe połączenie, warto w takim przypadku zastanowić się nad chromem. Również drewno jest w modzie. No tak, ale nie jest tak łatwo, bo na przykład granit granitowi nierówny. Mam tu na myśli technikę wykonania. Warto zapytać sprzedawcę, czy zlewozmywak wykonany jest z minerałów, czy tylko pomalowany na wzór granitu oraz czy producent zadbał o powłokę antybakteryjną.

Min_17e68393063533dfcddaea9d7f253559

Czyżby szał na aplikacje powoli dobiegał końca?

2014-08-25

comScore przebadało trendy użytkowników w USA pod kątem pobierania aplikacji, częstotliwości korzystania z nich, preferencji urządzeń i systemu operacyjnego. Po przejrzeniu wyników warto postawić jedna tezę/zapytanie. Użytkownicy w Stanach coraz mniej ściagają aplikacji, aż 66% w czerwcu 2014 roku nie pobrało żadnej aplikacji, a tylko ponad 10% więcej niż cztery. Czyżby konsumenci stali sie coraz bardziej wybredni? A może bardziej świadomi tzn. pobierają tylko niezbędne aplikacje, darują sobie sezonowe, które tylko zaśmiecają urządzenie, a co najważniejsze korzystają tylko z nich sporadycznie. Kto wie. Aplikacje w odwrocie? Za wcześnie, żeby tak stwierdzić, ale wielce prawdopodobne, że trend może pójść właśnie w tę stronę. Czas pokaże. Jedno jest pewne.Twórcy aplikacji z całą pewnością powinni zawsze mieć gdzieś z tyłu głowy wyniki comScore.

Min_17e68393063533dfcddaea9d7f253559

Co klasa, to klasa

2014-07-28

Klasa może być szkolna, światowa (żargon sportowy), bądź też duża. No i może też być klasa energetyczna, która w przeciwieństwie do trzech wcześniej wspomnianych nie jest już tak przejrzysta, jednoznaczna i zrozumiała dla wszystkich. Cała wypowiedź opublikowana została w najnowszym raporcie Skąpiec.pl

Min_17e68393063533dfcddaea9d7f253559

Parafrazując refren piosenki „Fantazja” zespołu Fasolki, o konsolach do gier można powiedzieć jedno:

2014-03-17

„Bo konsola, konsola, bo konsola jest od tego, aby bawić się, aby bawić, aby bawić się na całego (...)” Nieważne czy są małe, duże, przenośne, stacjonarne, z kontrolerami ruchu czy też nie. Każdy zna Xboxa i PlayStation albo przynajmniej o tych urządzeniach słyszał. Na rynku, poza tymi dwoma gigantami, jest spora ilość kontrolerów do gier, które mogą wpisywać się w nasze oczekiwania, nie tylko te finansowe. Konsola Nintendo Wii U, konsola Ouya, Samsung Smartphone GamePad, kontroler do gier Logitech PowerShell iOS 7, czy też Mad Catz M.O.J.O również mają sporo do zaoferowania konsumentom. W pierwszej kolejności trzeba być świadomym tego,że rynek mobilnych urządzeń zmienia się tak szybko, że producenci PC i konsol do gier muszą wychodzić naprzeciw klientom i oferować nabywcom coraz to nowe funkcjonalności i bonusy np. darmowe gry.

Min_17e68393063533dfcddaea9d7f253559

Co przyniósł tydzień?

2014-03-01

W tym tygodniu zakończyły się targi MWC 2014 w Barcelonie. Jeśli komuś uciekła ta informacja, to przypominamy, że w stolicy Katalonii zaprezentowano m.in. nowy Samsung Galaxy S5, HUAWEI Ascend G6 4G, Sony Xperię M2 i Z2 i wiele, wiele więcej. No, ale człowiek samymi targami nie żyje. Wiosna coraz bliżej, więc producenci AGD zaczynają budzić się z zimowego letargu. Na polskim rynku pojawił się m.in. okap sufitowy Estrella marki Ciarko, system Domino marki Siemens, czy też nowe blendery ręczne Philips z serii HR162X. Sporo również "słuchawkowych nowości". Z każdym kolejnym dniem będzie więcej nowości z grupy produktowej FOTO - w mijającym tygodniu już warto odnotować premierę nowej, flagowej lustrzanki formatu FX marki Nikon - D4S, czy też kart SanDisk. Sporo również ciekawych informacji branżowych. Wyniki finansowe, liczne targi i eventy w branży budowlanej i nieruchomości - wystarczy wspomnieć o Budma 2014, Meble Polska 2014, czy też arenaDesign 2014...wiosna zapowiada się niezwykle ciekawie.

Min_17e68393063533dfcddaea9d7f253559

Przygotowania do MWC 2014 czas zacząć...

2014-02-10

...przynajmniej te medialne. Czego możemy spodziewać się w stolicy Katalonii pod koniec lutego? Na pewno wystąpienia Marka Zuckerberga i Virginii Rometty z IBM, Kaoru Kato z NTT Docomo, czy też Michaela Combesa CEO Alcatel-Lucent. Ale o tym wiemy już od dawna. Agenda z nawiskami jest dostępna na głównej stronie targów w Barcelonie. To czego nie wiemy, ale możemy się jedynie spodziewać i przypuszczać to premiery produktowe. Co zatem za niespodzianki przygotowali producenci na MWC 2014?

Min_17e68393063533dfcddaea9d7f253559

Tablety - czyli kolejny ból głowy

2014-02-07

Jeszcze kilka lat temu nikt nie przypuszczał, że tablety tak zawojują rynek nowych technologii. Sprzedaż jest imponująca. Komputery stacjonarne i laptopy od kilkunastu miesięcy „są w odwrocie”, bo to tablet jest cool, trendy i w ogóle…Dziś możemy wybierać pomiędzy drogim i tańszym. Tabletami z lepszymi parametrami technicznymi, większym i mniejszym wyświetlaczem, wyposażonym w liczne aplikacje, czy też rysik. Wybór systemu operacyjnego też dostarczy nam sporego bólu głowy. Producenci i sprzedawcy zauważyli mega zapotrzebowanie konsumentów na tablety, każdy zatem chce zarobić na popycie i ukroić troszkę dla siebie z tego „tabletowego tortu”. Nie skłamię, jeśli powiem/napiszę, że tablet jest dziś najbardziej pożądanym urządzeniem na rynku. Odzwierciedleniem tego stwierdzenia były niedawno zakończone targi CES 2014. W Las Vegas swoje premiery miały m.in. Samsung Galaxy NotePRO, Samsung Galaxy TabPRO 8.4/10.1/12.2, Asus Transformer Pad Duet, Asus VivoTab Note 8, Lenovo ThinkPad 8, Lenovo Miix 2. Alcatel OneTouch...cała wypowiedź na stronie.

Min_17e68393063533dfcddaea9d7f253559

Co przyniósł tydzień?

2014-01-18

Co przyniósł tydzień? Unikam telewizora i ostatnio utwierdziłem się w tym przekonaniu. Wiadomości dnia w stacji Polsat News, w najlepszym czasie antenowym. Siadam wygodnie w fotelu, a tu przystojny młody Pan po drugiej stronie ekranu mówi, że "Wróżbita Maciej" wytoczył walkę prawicowym komentatorom. Wracam przed kompa. TV już mnie nie zachwyca. Jedyne co, to obejrzę Mistrzostwa Europy piłkarzy ręcznych w Danii. Bo są emocje. A czy były emocje w branży nowych technologii w mijającym tygodniu? Po zakończeniu targów CES 2014 w Las Vegas wydawać by się mogło, że ten tydzień będzie "wolniejszy". Trudno byłoby przebić mega-atrakcyjne CES 2014, ale i tak producenci szykują już nowości na MWC w Barcelonie. Wkrótce premiery smartfonów Oppo Neo, Sony Xperia Canopus, Nokia Normandy, czy Pantecha Vega Iron 2. Światło dzienne ujrzała natomiast Xperia T2 Ultra i Xperia T2 Ultra dual, a Orange zaprezentowało smartfon Reyo. W mijającym tygodniu ciekawą informacją był fakt, że Sharp pracuje nad 15.6 - calowym tabletem z systemem Windows 8.1. AGD również ma czym się pochwalić, a właściwie marka Haier, która przedstawiła nowy klimatyzator smart z certyfikatem Apple MFi oraz Electrolux ze swoim nowym robotem kuchennym Electrolux Kitchen Assistent. A co w branży? CECED Polska obchodziło dzięsięciolecie. Gratulujemy.

Min_17e68393063533dfcddaea9d7f253559

Czy warto czekać na poświąteczne wyprzedaże?

2013-12-13

„Świąteczna promocje”, „Mikołajkowa obniżka cen”, „Stwórz hasło i wygraj”, „ Kup tablet, smartfon w prezencie”…. Okres świąteczno-noworoczny w pełni, tzw. „żniwa” dla producentów i dystrybutorów wszelkiej maści w branży nowych technologii. Skupmy się na smartfonach i tabletach. Mnóstwo promocji, rabatów i obniżek oferowanych zarówno przez sklepy stacjonarne, jak i internetowe… no i jak się w tym wszystkim połapać? Kwestii do poruszenia jest sporo. Przeczekać, czy też kupować? Sztuczny wzrost przed Świętami? Może tak, ale w dobie rozwoju komunikacji internetowej, portali społecznościowych żaden szanujący się producent, czy też sklep nie zaryzykuje znaczącej podwyżki cen, ponieważ w kwestii wizerunkowej więcej straci niż zyska. A jeśli chcesz kupić w mało sprawdzonym i zaufanym sklepie – to kto Ci zabroni? Kupujesz na własne ryzyko. Atrakcyjne ceny urządzeń mobilnych Atrakcyjne, ale dla kogo? ...cała wypowiedź na stronie agdrtv24.pl

Min_17e68393063533dfcddaea9d7f253559

Lekcja dobrego PR-u na Twitterze

2013-12-08

Rozwój mediów społecznościowych sprawił, że firmy chętnie "uczestniczą" w tejże nieograniczonej promocji produktu, marki i własnej osoby. Facebook, Instagram, czy Twitter niosą za sobą wiele korzyści na płaszczyźnie marketingowej oraz PR-owej (dwa nierozwerwalne pojęcia). Ta "piękna idea" zaistnienia w umysłach użytkowników sprawia, że zapominamy o zagrożeniach, które wiążą się z korzystania z nowych mediów. Problemem może być także oddanie "e-narzędzi" w nieodpowiednie ręce - osób, które ponad dobro marki cenią sobie "chwilowy luz i spontan". W pięciuset znakach ciężko jest opisać wszystkie mocne i słabe strony korzystania z Internetu, wskazać zagrożenia i szanse przed którymi stoją firmy decydujące się na "prawdziwe-mocne" zaistnienie w mediach społecznościowych. Piszę to w momencie kiedy na Twitterze trwa polemika pomiędzy Nokia US i Samsung US. Post został już usunięty (zobacz foto poniżej), ale niesmak pozostał.

< 1 2 >

PARTNERZY

  • Technologie
  • Nieruchomości
Copyright © 2018 Active Media Group Projekt i wykonanie: golianek.pl