informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Piekarnia gruzińsko-ormiańska Batumi otwiera swój lokal w Krakowie

Piekarnia gruzińsko-ormiańska Batumi otwiera swój lokal w Krakowie

Wydarzenia / 2019.09.26

W czwartek 26 września Kraków wzbogacił się o nowy punkt gastronomiczny. W powietrzu unosił się zapach świeżego chlebka puri i słodkich wypieków. Otwarcie piekarni gruzińsko-ormiańskiej Batumi w tym mieście cieszyło się dużym zainteresowaniem klientów.

 —Jesteśmy bardzo zaskoczeni frekwencją podczas otwarcia. Słyszymy tylko pozytywne komentarze, co wyzwala w nas mnóstwo pozytywnej energii do pracy — tłumaczy Marcin Kozerawski, pomysłodawca i właściciel sieci piekarni Batumi.             

Frekwencja podczas dzisiejszego otwarcia bardzo pozytywnie nas zaskoczyła. Klienci doceniają wyjątkowy smak naszych produktów, który jest wynikiem świeżych i naturalnych składników. Nie mrozimy pieczywa, wypiekamy je codziennie, na bieżąco, na oczach Klientów – a oni to doceniają. Jest to dla nas najlepsza nagroda, która jeszcze bardziej motywuje nas do działania – komentuje Marcin Kozerawski, pomysłodawca i właściciel sieci piekarni Batumi.

Pomysł na stworzenie marki Batumi pojawił się podczas podróży Marcina Kozerawskiego do Gruzji. Odkrył tam fascynujące zabytki, oryginalną kulturę z prastarym folklorem, i co istotne, wyborne przysmaki. Gruzini stawiają tylko na naturalne składniki – co w obliczu trendu na ekologiczne produkty ma niebagatelne znaczenie. Wówczas zrodził się pomysł przeniesienia kawałka Gruzji do Polski, łącząc gruzińską tradycję wypieków z polską nowoczesnością. Piekarnia wyróżnia się przede wszystkim doborem tylko najwyższej jakości naturalnych składników. Doskonały smak pieczywa to zasługa wyłącznie mąki, wody, soli i tradycyjnego gruzińskiego pieca. W Batumi pracują zwłaszcza Polacy, natomiast pieczę nad recepturami i wypiekaniem pieczywa sprawuje doświadczony mistrz wypieków z Gruzji.

W menu piekarni znajdują się kultowe przekąski gruzińsko-ormiańskie. Najpopularniejszy to miękki w środku, z chrupiącą skórką chlebek puri o owalnym kształcie. Smakuje najlepiej wyjęty prosto z pieca, na ciepło. Przy jego wykonaniu trzeba się mocno nagimnastykować. Osoba obsługująca piec musi „zanurkować” w jego głąb, precyzyjnie przyklejając ciasto do ścianek. Wymaga to nie tylko doświadczenia, ale i nie lada precyzji. Chaczapuri to z kolei długie rogale, które podawane są zarówno na słodko, jak i słono. W Batumi można skosztować tych tradycyjnych z twarogiem, a także ze szpinakiem, kurczakiem czy szynką. Na miłośników słodkości czekają warianty ze świeżymi, sezonowymi owocami tj.  truskawki, maliny, śliwki czy wiśnie. Realizując koncepcję łączenia tradycji gruzińskiej z polską nowoczesnością w ofercie pojawi się wersja z bigosem oraz z kapustą i grzybami. Chikali to obok puri i chaczapuri najbardziej rozpoznawalna potrawa kuchni gruzińskiej. Wyjątkowy jest farsz, który składa się z odpowiednio doprawionego mięsa i rosołu. Fani polskich pierogów z pewnością polubią pielmieni, to gruzińska odmiana tego dania. Są niewielkie, za to wypełnione świeżym, grubo mielonym mięsnym farszem.

Działająca w modelu franczyzowym sieć Batumi posiada swoje punkty również w Warszawie, Gdyni i Sopocie. W najbliższej przyszłości sieć wejdzie również do Gdańska i Gliwic. Do końca roku planuje otwarcie łącznie 20 lokali w całej Polsce.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe