informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Pierwsza zadyszka Apple w Indiach

Pierwsza zadyszka Apple w Indiach

Finanse / 2018.11.05

Indie to ogromny rynek zbytu. Doskonale wiedzą o tym producenci smartfonów. Każdy liczący sie gracz jest obecny w Indiach. Podobnie i Apple, które sobie świetnie radzi i jest popularną marką wśród hindusów. Jednak jak wynika z ostatnich danych sprzedaż iPhonów w Indiach, pierwszy raz od czterech lat spadła! I to całkiem sporo.

W całym 2018 Apple sprzedało około 2 mln iPhonów, to aż o 1 milion mniej niż 12 misięcy wcześniej. Dla porównaniu w samym tylko trzecim kwartale tego roku firma sprzedała o 450 tysięcy mniej urządzeń (w Q3 2017 było to 900 tysięcy). Czyżby rynek w Indiach był już powoli nasycony? Czy też ogromna konkurencja marek takich jak Oppo, Xioami, czy Huawei sprawi, że Apple i Samsung powoli będą traci swoje wpływu w Azji? Czas pokaże. 

Co do Apple to jeszcze jedna ciekawa historia wydarzyła się w ten weekend. W piątek akcje giganta z Cupertino spadły o 6%, a tym samym firma straciła status "trilionowej". Akcje Apple wyceniona zostały na 208.50 USD, a tym samym firma straciła 67 mld USD. Powód. Słabsze niż zakładaono kwartalne wyniki sprzedażowe.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe