informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Polsko-baskijskie rozmowy o nowej odsłonie marki Fago

Polsko-baskijskie rozmowy o nowej odsłonie marki Fago

Wydarzenia / 2019.10.07

W dniach 3-5 października na zaproszenie Grupy Amica w Poznaniu i Wronkach gościli przedstawiciele Fagor S.Coop, właściciela marki, która miesiąc wcześniej dołączyła do brandów znajdujących się w portfolio największego polskiego producenta AGD. Już za kilka miesięcy Amica, na mocy udzielonej licencji będzie oferować na rynku hiszpańskim sprzęt grzejny, pralki, lodówki, zmywarki, okapy i kuchnie mikrofalowe pod marką Fagor.

Amaia Agirre Aramburu (sekretarz generalna Fagor S.Coop.) i José Antonio Alustiza Usandizaga (przewodniczący Rady Zarządzającej Fagor S.Coop.) omawiali w Poznaniu z Aliną Jankowską-Brzóską, wiceprezes Grupy Amica i prezes Amica Handel i Marketing, współpracę, która potrwa co najmniej 15, a prawdopodobnie nie mniej niż 30 lat. Gościli także w fabryce kuchni, gdzie podejmował ich wiceprezes ds. operacyjnych Grupy Amica Marcin Bilik. Zapoznali się z najnowocześniejszymi technologiami i planami wdrożeń produktowych na najbliższą przyszłość, a także ze szczegółowym planem przygotowania platformy komunikacyjnej dla marki Fagor w Hiszpanii.

Spotkanie było też okazją do bliższego poznania, również na gruncie kulturowym. Goście z Kraju Basków zwiedzieli stolicę Wielkopolski i odwiedzili Uniwersytet Adama Mickiewicza. Powodem wizyty w Collegium Novum było skonstatowanie faktu, że UAM jest jedną z dwóch polskich uczelni, na których wykładany jest język baskijski. Gości z Fagor S.Coop i Grupy Amica podjęli na spotkaniu prof. UAM dr hab. Krzysztof Stroński, Prodziekan ds. Organizacyjnych Wydziału Neofilologii, a także wykładowczyni i studenci tego języka. Rozmawiano (również po baskijsku) między innymi o zaletach unijnego programu Erasmus.

Goście z Półwyspu Iberyjskiego byli pod wrażeniem zarówno Poznania, jak i zaplecza technologicznego (fabryka, zautomatyzowany magazyn, dział badań i rozwoju) oraz oferty polskiej Grupy Amica, które poznawali także z perspektywy znajdującego się na stadionie przy ul. Bułgarskiej showroomu.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe