informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Pracownia Ideograf nagrodzona za projekt wnętrz hotelu Lake Hill Resort & Spa

Pracownia Ideograf nagrodzona za projekt wnętrz hotelu Lake Hill Resort & Spa

Nagrody / 2020.02.12

Podczas uroczystej gali, która odbyła się pierwszego dnia 4 Design Days, wręczono statuetki w 10 kategoriach. Trafiły one do rąk najlepszych projektantów i architektów, honorując unikalne inwestycje i pomysły. Nagrodę za najlepiej zaprojektowane wnętrza hotelu otrzymał projekt Lake Hill Resort & Spa autorstwa sopockiej pracowni Ideograf.

Najważniejszym czynnikiem, który przyciąga turystów do hotelu położonego nieopodal Karpacza, są malownicze widoki na Śnieżkę i Karkonosze. Głównym założeniem projektu wnętrz było więc stworzenie luksusowej przestrzeni, która nie kolidowałaby z dzikością pięknej przyrody Karkonoszy i Zalewu Sosnówka, a jednocześnie harmonijnie wpisywała się w charakterystyczny górki klimat.

Dominującym akcentem hotelowego lobby są olbrzymie przeszklenia, niejako otwierające gości na otaczającą naturę o każdej porze dnia i nocy. Wnętrza zaprojektowano z wykorzystaniem najwyższej klasy naturalnych materiałów: futer, szczotkowanego drewna i miedzi, ręcznie szytych skórzanych foteli, betonu architektonicznego i kamienia, które korespondują z dostępną za przeszkleniami przyrodą.

Lake Hill, czyli „wzgórze nad jeziorem”, to idealna nazwa dla tego obiektu, ponieważ znakomicie opisuje jego malowniczą lokalizacjęmówi Paulina Czurak, właścicielka pracowni Ideograf. Hotel dysponujący zapierającymi dech widokami powinien mieć jak najprostsze wnętrza, które nie będą odciągać uwagi od otoczenia. Kierując się tą naczelną zasadą stworzyliśmy przestrzenie minimalistyczne, niemal ascetyczne, ale jednocześnie ciepłe i zapewniające gościom poczucie niezobowiązującego luksusu i komfortu. Posadzki surowe jak skały znakomicie komponują się z górskim krajobrazem, a ciepłe, drewniane meble nawiązują do malowniczych lasów otaczających obiekt. Wszystko to stanowi idealny przepis na relaks – dodaje Paulina Czurak.

4-gwiazdkowy obiekt oferuje 173 apartamenty, które rozmieszczono w dwóch osobnych, komfortowych budynkach. Goście hotelowi mogą liczyć na szereg atrakcji – restaurację z panoramicznym widokiem na Zalew Sosnówka i najwyższy szczyt Karkonoszy – Śnieżkę. W hotelu znajduje się również rozbudowana strefa wellness i SPA, która z pewnością umili czas po kilkugodzinnych wędrówkach wzdłuż górskich szlaków. Dla najmłodszych przewidziano natomiast kids room i play room.

Obiekt wyróżnia się nie tylko bogatą ofertą ale też wysokim standardem wyposażenia, które dobrano we współpracy z Katarzyną Sokołowską – znaną reżyserką pokazów mody i dyrektorką artystyczną hotelu Lake Hill Resort & Spa.

4 Design Days to największe w tej części Europy wydarzenie rynku nieruchomości, architektury, wnętrz i wzornictwa. Tegoroczna edycja, która odbyła się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, zgromadziła 300 prelegentów, 300 wystawców, 10 tys. gości biznesowych i ponad 25 tys. odwiedzających.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe