informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Prezes Orbitvu z tytułem Przedsiębiorcy Roku 2017

Prezes Orbitvu z tytułem Przedsiębiorcy Roku 2017

Nagrody / 2017.11.27

Tomasz Bochenek, współtwórca i Prezes Zarządu Orbitvu sp. z o.o. z Tarnowskich Gór, został laureatem prestiżowego konkursu EY Przedsiębiorca Roku 2017 w kategorii Nowe Technologie / Innowacyjność za połączenie pasji i biznesu - stworzenie polskiego, innowacyjnego produktu rozpoznawalnego poza granicami kraju. Spółka, której strategicznym inwestorem finansowym jest TFI Capital Partners, może poszczycić się najbardziej zaawansowanymi rozwiązaniami technologicznymi na skalę światową w obszarze automatycznej fotografii produktowej.

Orbitvu udowodniło, że jest liderem technologicznym, a produkt ma zasięg globalny. Głównym odbiorcą jest dynamicznie rosnąca i podnosząca standardy branża e-commerce, dla której prezentacja towarów odgrywa zasadniczą rolę. Poprzez inwestycję zapewniliśmy Orbitvu środki na światową ekspansję i R&D. Jako doświadczony zespół private equity wspieramy spółkę również w obszarze kompetencji biznesowych - powiedział Adam Chełchowski, Prezes Zarządu TFI Capital Partners.

Orbitvu stworzyła unikalne rozwiązania automatyzujące, upraszczające i kilkukrotne przyspieszające proces wykonywania zdjęć produktowych 2D, 3D i 360 stopni w formie kompaktowych studiów fotograficznych. Orbitvu korzysta z unikalnej kombinacji wiedzy technicznej z różnych dziedzin - fotografii, informatyki, elektroniki czy mechaniki. Dzięki zaawansowanym algorytmom przetwarzania obrazów, stosowaniu wysokiej jakości materiałów i unikatowych, opatentowanych konstrukcji urządzeń, firma uzyskała trwałą przewagę konkurencyjną. Orbitvu oferuje najszybciej działające urządzenia na rynku, pozwalające na umieszczanie nawet tysięcy idealnych zdjęć towarów na witrynach e-commerce w krótkim czasie. Urządzenia te już na etapie wykonywania zdjęć błyskawicznie i automatycznie usuwają tło z nawet skomplikowanych czy przezroczystych obiektów. Dlatego hasłem spółki jest „product teleporting”.

źródło: orbitvu/informacjebranzowe.pl