informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Przemysł przyszłości w praktyce – nowy cykl bezpłatnych webinariów dla przedsiębiorców. Pierwsze wydarzenie już w styczniu
Pierwsze webinarium wystartuje już 14 stycznia 2021 roku

Przemysł przyszłości w praktyce – nowy cykl bezpłatnych webinariów dla przedsiębiorców. Pierwsze wydarzenie już w styczniu

Technologie / 2020.12.21

W styczniu zapraszamy na pierwsze webinarium z cyklu „Przemysł przyszłości w praktyce”, dotyczące modernizacji zakładów produkcyjnych. Wydarzenie organizuje Platforma Przemysłu Przyszłości - uczestnictwo jest bezpłatne po wcześniejszej rejestracji online.

 • „Przemysł przyszłości w praktyce” to seria otwartych i bezpłatnych konferencji online dla przedsiębiorców organizowanych przez Platformę Przemysłu Przyszłości. Celem cyklu jest dzielenie się wiedzą i doświadczeniem nt. transformacji cyfrowej oraz wdrażania rozwiązań przemysłu 4.0;
 • Pierwsze wydarzenie „Fabryka 4.0. Jak modernizować infrastrukturę?” wystartuje 14 stycznia o 11:00;
 • Widzowie konferencji zdecydują, które z zaprezentowanych tematów omówimy szerzej podczas kolejnych wirtualnych spotkań.

Przemysł przyszłości w praktyce

Konferencje mają sprzyjać dzieleniu się doświadczeniem, będą prowadzone w otwartym formacie online. Eksperci Platformy Przemysłu Przyszłości przekażą przedsiębiorcom praktyczną wiedzę z zakresu cyfrowej transformacji cyfrowej oraz przemysłu 4.0. Osią konferencji staną się krótkie wystąpienia prelegentów. Te, które zdobędą w internetowym głosowaniu najwyższą popularność, zobaczymy w kolejnych terminach w pełnej wersji.

Zaczniemy od modernizacji infrastruktury przemysłowej, a w kolejnych webinariach skupimy się na tematach zaproponowanych przez samych uczestników. W ten sposób cykl będzie poruszał zagadnienia najbardziej aktualne z perspektywy przedsiębiorców.

Fabryka 4.0. Jak modernizować infrastrukturę?

Podczas pierwszego webinarium, które rozpocznie się 14 stycznia o godzinie 11:00, zaprezentujemy pomysły i gotowe koncepcje wdrażania rozwiązań przemysłu 4.0. Eksperci, m.in.: Adam Piszczatowski oraz Marcin Sikorski, w 3-4-minutowych wystąpieniach powiedzą o:

 • włączaniu starszego parku maszynowego do nowoczesnej sieci przemysłu 4.0;
 • modernizacji maszyn z zastosowaniem rozwiązań przemysłowego internetu rzeczy;
 • wykorzystaniu sztucznej inteligencji w przewidywaniu awarii maszyn,
 • zwiększaniu elastyczności systemów produkcyjnych poprzez modernizację infrastruktury;
 • wdrożeniach systemów IIoT w zakładach przemysłowych (również przy obowiązujących obostrzeniach epidemiologicznych); ​​​​​
 • praktycznych aspektach modernizacji systemów produkcji.

Następnie uczestnicy wcielą się w rolę jurorów, którzy zadecydują, kto przejdzie do dalszego etapu. Na wirtualną konferencję o retrofittingu maszyn i systemów można zarejestrować się w portalu PrzemyslPrzyszlosci.gov.pl.

 

"W cyklu nazwanym “Przemysł przyszłości w praktyce” zależy nam przede wszystkim na proponowaniu przedsiębiorcom konkretnej, użytecznej wiedzy podawanej w dynamiczny sposób. W biznesie liczy się czas, dlatego eksperci najpierw będą występowali z krótkimi zapowiedziami swoich prezentacji. Nasze konferencje to kolejny krok, jaki wykonujemy, w kierunku budowy w Polsce ekosystemu przemysłu 4.0."

Andrzej Soldaty, prezes Platformy Przemysłu Przyszłości

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
 • agdrtv24
 • pięknydom24
 • informacje branżowe