informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
RD bud inicjuje start nowej spółki w Grupie Rabot Dutilleul!

RD bud inicjuje start nowej spółki w Grupie Rabot Dutilleul!

Nieruchomości / 2017.12.18

Firma RD bud z grupy budowlano-deweloperskiej Rabot Dutilleul, działająca w zakresie generalnego wykonawstwa obiektów kubaturowych, obchodzi w tym roku 20-lecie działalności. Ale nie jest to jej jedyny powód do dumy w ostatnim czasie. Pozytywne doświadczenia spółki zdobyte na rynku niemieckim zaowocowały utworzeniem nowego oddziału w Grupie, która już od blisko 100 lat rozwija swoją ofertę na rynku światowym.

Działalność RD bud obejmuje przede wszystkim realizacje „pod klucz” hoteli, biurowców, centrów handlowych, obiektów przemysłowych i logistycznych, stacji serwisowych czy salonów sprzedaży. W portfolio spółki znajdują się także liczne renowacje. Budowa CH Serenada w Krakowie,  rozbudowa CH Riviera w Gdyni, modernizacja wybranych stref CH Arkadia w Warszawie, markety Castorama w wielu polskich miastach, renowacja Grand Hotelu w Sopocie, pierwszy etap parku biurowego Neopark w Warszawie, rozbudowa fabryki Royal Canin w Niepołomicach czy zakładu produkcyjnego Nutricia w Opolu… to tylko niektóre na liście obiektów zrealizowanych przez tę spółkę. Nie można tu nie wspomnieć także o hotelach B&B w Toruniu, Warszawie, Wrocławiu, Katowicach czy Krakowie, szczególnie, że to właśnie współpraca z B&B Hotels Polska okazała się kluczowa w kontekście rozszerzenia geograficznego obszaru działania RD bud.

Znakomite relacje wypracowane wspólnie z polskim oddziałem sieci B&B otworzyły przed Generalnym Wykonawcą drzwi na trudny rynek niemiecki, gdzie lokalni przedsiębiorcy bardzo nieufnie podchodzą do zagranicznych kooperantów. W  2012 r. kredytu zaufania firmie RD bud udzielił tamtejszy oddział sieci B&B – B&B Hotels Gmbh, powierzając jej realizację „pod klucz” swojego pierwszego hotelu w Berlinie. Generalny Wykonawca nie zmarnował tej szansy. W styczniu 2013 r. B&B Berlin-Airport przyjął pierwszych gości, stając się zaledwie wstępem do szerszej współpracy: w latach 2012-2016 firma RD bud wybudowała dwa obiekty w Berlinie (B&B Berlin-Airport – 140 pokoi, B&B Tiergarten – 186 pokoi) i jeden w Monachium (B&B Monachium – 147 pokoi). Aktualnie dobiega końca kolejna berlińska realizacja – B&B Berlin-Messe – 140 pokoi.

Dostrzegając dobre perspektywy dla rozwoju swojego biznesu – szczególnie w sektorze hotelowym – Grupa Rabot Dutilleul podjęła decyzję o utworzeniu spółki zależnej – RD Bauprojekt. Zespół, który dotąd obsługiwał inwestycje z ramienia RD bud nadal będzie to robił – i to pod okiem dotychczasowego Dyrektora. W skład zarządu RD Bauprojekt wszedł Dyrektor Generalny RD bud, Eric Agnello.

– Od kilku lat pozyskujemy w Niemczech kontrakty. Dostrzegamy tu dla nas ogromny potencjał. Powołanie podmiotu działającego w oparciu o zasady miejscowego prawa gospodarczego to naturalny krok prowadzący z jednej strony do uporządkowania struktury Grupy Rabot Dutilleul, w ramach której działamy, z drugiej zaś – do sformalizowania współpracy z naszymi niemieckimi partnerami oraz uzyskania większej przejrzystości dla przyszłych inwestorów. To istotne w kontekście naszych aspiracji i budowania przewagi konkurencyjnej na rynku – mówi Eric Agnello, Dyrektor Generalny RD bud i RD Bauprojekt.

Pierwszym projektem w portfolio RD Bauprojekt będzie budowa „pod klucz” sześciokondygnacyjnego  hotelu B&B Landshut, realizowana na zlecenie Fronteris GmbH. Zgodnie z projektem przygotowanym przez Beitler Architekt, goście otrzymają do dyspozycji 84 pokoje i 22 naziemne miejsca parkingowe. Generalny Wykonawca wszedł na plac budowy pod koniec listopada br. Zgodnie z zapisami w umowie inwestycja będzie gotowa już za 9 miesięcy.

źródło: rdbud/informacjebranzowe.pl