informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Roca partnerem 4 DESIGN DAYS 2018

Roca partnerem 4 DESIGN DAYS 2018

Wydarzenia / 2018.02.12

W dniach 15-18 lutego 2018 r., w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, odbędzie się trzecia edycja 4 DESIGN DAYS – jednego z największych wydarzeń dotyczących trendów w architekturze i designie, gromadzącego ikony światowego i polskiego wzornictwa, architektów i projektantów, producentów, firmy usługowe i developerów. Podobnie jak w poprzednich latach, nie może tam zabraknąć marki Roca, światowego lidera w dziedzinie rozwiązań wyposażenia łazienki.

Przez cztery dni stoisko Roca będzie dostępne zarówno dla profesjonalistów, jak również konsumentów zainteresowanych funkcjonalnym, estetycznym i ekologicznym wyposażeniem łazienki. W trakcie targów w jednym miejscu będzie można znaleźć szeroką gamę produktów łazienkowych łączących w sobie zarówno unikatowy design, jak i najnowsze technologie. W tym roku marka Roca zaprezentuje między innymi ekskluzywną kolekcję ceramiki łazienkowej Beyond, wykonaną z innowacyjnej formuły ceramiki Fineceramic®. Propozycja ta wpisuje się w urbanistyczne trendy, wykorzystując wyjątkowe możliwości projektowania, jakie daje to nowatorskie rozwiązanie technologiczne. Nie zabraknie też cieszącej się dużym uznaniem kolekcji Inspira, reprezentowanej między innymi przez intuicyjną toaletę myjącą In-Wash, opracowaną z myślą o zapewnieniu maksymalnego komfortu i higieny. Będzie można również zapoznać się z działaniem technologii Rimless, wykorzystywanej w wielu miskach WC Roca, pozwalającej na znaczną oszczędność wody i utrzymanie najwyższej higieny. Zaprezentowane będą też zupełne nowości, takie jak Raina, pierwsza  wanna wykonana z opracowanego przez Roca materiału konglomeratowego Surfex®, zachwycająca harmonią kształtów, subtelnymi liniami i delikatnymi krawędziami.

4DESIGN DAYS to także platforma wymiany poglądów między architektami, projektantami oraz przedstawicielami producentów, firm usługowych i developerów. Pośród poruszanych tematów nie zabraknie rozmów o wyzwaniach i perspektywach rozwoju rynku nieruchomości, roli architektury i wzornictwa w budowaniu jakości czy konkurencyjności inwestycji. Roca, będąca jednym ze sponsorów wydarzenia, weźmie także udział w panelu inauguracyjnym: „Design. Design thinking czy design feeling – która droga jest właściwa dla projektowania”, którego  uczestnicy będą dyskutować o tym, czy efekt musi być dobry, funkcjonalny i pozbawiony emocji. Wraz z innymi panelistami w tej sesji wystąpi Jaume Cassanyer Tosques, architekt i Product Manager marki Laufen.

Przedstawicieli firmy Roca nie zabraknie także i w innych sesjach. Joanna Dec-Galuk, dyrektor marketingu Roca Polska będzie uczestniczyć w dyskusji o tym, jak kształtować ofertę, aby odzwierciedlała zmieniające się myślenie o przestrzeni do życia w czasie sesji „Design. Wnętrza mieszkaniowe. Projekt łazienka”.

Podczas tegorocznej edycji 4 DESIGN DAYS, Roca przygotowała wyjątkowe wydarzenie dla studentów, młodych architektów oraz projektantów. W sobotę, 17 lutego, w ramach targów odbędzie się pierwsza polska edycja konkursu ODDC. Jego uczestnicy zmierzą się z niezwykłym wyzwaniem zaprojektowania w ciągu jednego dnia innowacyjnych produktów, z obszaru przestrzeni łazienkowej.

Konkurs rozpocznie się rejestracją o godz. 9.00,  następnie uczestnicy będą mieli niecałe 7 godzin na przygotowanie projektu. Po złożeniu prac jury dokona ich oceny i ogłosi wyniki podczas ceremonii przyznania nagród. Twórcy trzech najlepszych projektów otrzymają nagrody wysokości, odpowiednio, 1000, 700 i 400 EUR. Jury może dodatkowo przyznać specjalną nagrodę Fundacji We Are Water o wartości 400 EUR.

Więcej o konkursie można przeczytać na jego stronie: www.onedaydesignchallenge.net

źródło: roca/informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe