informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Rok 2017 jest najlepszym w historii Grupy SBS

Rok 2017 jest najlepszym w historii Grupy SBS

Wyniki finansowe / 2017.12.07

Mijający rok był dla Grupy SBS nie tylko czasem podsumowań i świętowania 15-lecia, ale także wytężonej pracy, która zaowocowała 11% wzrostem obrotów – tj. dwukrotnie więcej, niż przyrost w branży. Także wartość zakupu towarów wyniesie ponad 600 mln. złotych, co potwierdza, że Grupa SBS objęła rolę lidera w branży HVAC.

Marki domowe w Grupie SBS mają bardzo długą tradycję. Pierwszy produkt Marki Domowej DELFIN trafił na rynek 14 lat temu. Od tego czasu portfolio Grupy w tym aspekcie sukcesywnie się rozszerza i jest modyfikowane. Wzrost sprzedaży produktów marek domowych wyniesie w 2017r. 12% - podobnie jak na markach premium.

Grupa SBS stale dostrzegana przez badaczy rynku i branżę

W mijającym roku Grupa została także doceniona przez trzy niezależne gremia obserwujące i analizujące polskie przedsiębiorstwa:

  • Lista 500 Rzeczpospolitej – obecna pozycja stanowi wzrost o 20 lokat w stosunku do roku poprzedniego. Grupa jest także jedną z 6. największych przedsiębiorstw w Regionie Łódzkim, które znalazły się na tej liście.
  • Perły Polskiej Gospodarki - Grupa SBS otrzymała Perłę Polskiej Gospodarki w kategorii Perły Duże, zajmując wysoką 13. lokatę.
  • „System Instalacyjny Roku" w kategorii pompy dla Pomp Keller PRO Eko, przyznany przez Czytelników czasopisma „Rynek Instalacyjny”. Warto zaznaczyć, że w plebiscycie nasze produkty zdobyły aż 75% wszystkich  głosów oddanych w tej kategorii.

źródło: informacjebranzowe.pl