informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Rozpoczynają się Tubądzin Design Days 2018

Rozpoczynają się Tubądzin Design Days 2018

Wydarzenia / 2018.04.30

Dyskusja i wymiana poglądów to czynniki rozwijające wiedzę w każdej dziedzinie. W przypadku architektury i projektowania, a więc obszarów łączących kreatywność z naukami ścisłymi, debata może pomóc znaleźć rozwiązania użyteczne i jednocześnie posiadające walory artystyczne. Właśnie dlatego, Grupa Tubądzin powołała do życia Tubądzin Design Days – cykl spotkań, podczas których dochodzi do wymiany opinii i inspiracji między architektami, projektantami i producentami materiałów wykończeniowych. Podczas wydarzenia prezentowane są także nowości produktowe z portfolio Ceramiki Tubądzin. Już 8 maja, w poznańskim Collegium Chemicum rozpocznie się czwarta edycja tego wydarzenia, które potrwa do czerwca i zagości w największych miastach w Polsce.

Misją Tubądzin Design Days jest nawiązanie dialogu między przedstawicielami wszystkich branż zajmujących się kreowaniem przestrzeni. Według Ceramiki Tubądzin tylko w ten sposób można stworzyć rozwiązania aranżacyjne, które będą łączyć w sobie nowoczesność, trwałość i artyzm. Liczne grono ekspertów obecnych na każdym ze spotkań z pewnością będzie inspirować do korzystania z produktów unikalnych i pionierskich, które sprawią, że przestrzeń, w której żyjemy na co dzień stanie się wyjątkowa.

Inauguracja tegorocznej edycji Tubądzin Design Days odbędzie się w Collegium Chemicum w Poznaniu. Wydarzeniu towarzyszyć będzie mapping na elewacji neorenesansowego gmachu, na którym zostaną wyświetlone inspiracje dotyczące najnowszych rozwiązań architektonicznych. Film z tego wizualnego spektaklu będzie później odtwarzany w pozostałych miastach, w których zagości Tubądzin Design Days. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Tomasz Raczek – wybitny teatrolog, krytyk filmowy i publicysta, który poprowadzi spotkanie.

Tubądzin Design Days 2018 odbędą się w największych miastach w Polsce: Poznaniu, Rzeszowie, Wrocławiu, Sopocie, Białymstoku, Katowicach, Łodzi i Warszawie. Wydarzenia odbędą się w starannie wyselekcjonowanych miejscach, które będą nawiązywały zarówno do tematyki spotkań, jak również do towarzyszącej im kreatywnej atmosfery. W związku z tym, Tubądzin Design Days w Katowicach odbędą się w Fabryce Porcelany, która jest przykładem udanie przeprowadzonej rewitalizacji, a w Łodzi na terenie  Akademii Sztuk Pięknych.

W tej edycji poza Tomaszem Raczkiem do współpracy firma zaprosiła Martę Siembab, jedyną w Polsce senselierkę, która profesjonalnie zajmuje się zmysłem węchu i roli zapachu w odbieraniu przestrzeni, Dorotę Kobielę, współreżysera nominowanego do Oscara filmu animowanego „Twój Vincent”, a także Zuzannę Skalską, trendwatcher’kę w designie, biznesie i innowacjach. Merytorycznym dyskusjom będzie towarzyszyć część artystyczna, w której wystąpi Paulina Jaksim – tancerka Polskiego Teatru Tańca.

 Terminy Tubądzin Design Days 2018:

 • 8 maja 2018 r. – Poznań
 • 15 maja 2018 r. – Rzeszów
 • 18 maja 2018 r. – Wrocław
 • 24 maja 2018 r. – Sopot
 • 28 maja 2018 r. – Białystok
 • 5 czerwca 2018 r. – Katowice
 • 7 czerwca 2018 r. – Łódź
 • 12 czerwca 2018 r. – Warszawa

Poprzednia edycja odbyła się w 2016 roku. Spotkania przyciągnęły setki gości, którzy mogli skorzystać z wiedzy mistrzów światowego designu – Alessandro Mendiniego i Doroty Koziara. Tubądzin stara się promować wartości, które zmieniają standardowy sposób myślenia o kreowaniu przestrzeni. Firma, tworząc swoje produkty korzysta z najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych, a do współpracy zaprasza znanych i cenionych artystów. Nieustannie rozszerza portfolio produktów, pokazując, że mogą one zdobić wszystkie pomieszczenia w domu, a także pokrywać elewacje budynków.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
 • agdrtv24
 • pięknydom24
 • informacje branżowe