informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Rozwój Oracle Cloud stymuluje ekspansję globalną na dużą skalę

Rozwój Oracle Cloud stymuluje ekspansję globalną na dużą skalę

Technologie / 2018.02.15

Duży popyt na usługi chmurowe ze strony klientów na całym świecie sprawił, że Oracle zamierza znacznie rozbudować swoją nowoczesną infrastrukturę chmury. Plany dynamicznej ekspansji firmy obejmują otwarcie 12 nowych regionalnych centrów przetwarzania danych, a także rozszerzenie i pogłębienie oferty usług chmurowych Oracle, dostępnych w Azji, Europie oraz obu Amerykach. Planowane przez Oracle inicjatywy dowodzą zarazem, że firma kontynuuje umacnianie się na pozycji lidera branży i stawia na kompleksową, zintegrowaną gamę usług chmurowych oraz nowe usługi w obszarze bezpieczeństwa, technologii blockchain i sztucznej inteligencji.

„Przyszłością technologii informatycznych są rozwiązania autonomiczne. Dzięki rozbudowanym, nowoczesnym centrom przetwarzania danych firma Oracle jest znakomicie przygotowana na udostępnianie klientom najbardziej autonomicznych technologii na świecie” — powiedział Mark Hurd, dyrektor generalny firmy Oracle. „Wraz z kolejnymi inwestycjami nasza przewaga będzie rosła. A dzięki globalnej ekspansji naszych centrów przetwarzania danych pomożemy klientom w obniżaniu kosztów informatycznych, eliminowaniu czynników ryzyka i rywalizowaniu na rynku na niedostępnym wcześniej poziomie”.

Regionalna ekspansja chmury Oracle obejmie ośrodki w Azji (w tym w Chinach, Indiach, Japonii, Arabii Saudyjskiej, Singapurze i Korei Południowej), Europie (w Amsterdamie i Szwajcarii) i Ameryce Północnej (dwa obiekty w Kanadzie i dwie nowe lokalizacje w Stanach Zjednoczonych do obsługi obciążeń amerykańskiego Departamentu Obrony).

Od uruchomienia platformy Oracle Cloud liczba klientów firmy nieprzerwanie rośnie; należą do nich zarówno korporacje z rankingu Global 2000, jak i małe i średnie przedsiębiorstwa. Rekordowa liczba organizacji korzysta z chmury Oracle, aby opracowywać, wdrażać i rozszerzać przełomowe aplikacje oraz uruchamiać obciążenia korporacyjne w środowiskach chmurowych zapewniających minimalne opóźnienia oraz wysoką dostępność, niezawodność i bezpieczeństwo. Na platformie i w infrastrukturze Oracle Cloud uruchamiane są obecnie najbardziej wymagające aplikacje klientów z ponad 195 krajów.

źródło: oracle/informcjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe