informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Sergio Marchionne rezygnuje z powodów zdrowotnych, nowym CEO Fiat Chrysler Automobiles Mike Manley
fot. cnet

Sergio Marchionne rezygnuje z powodów zdrowotnych, nowym CEO Fiat Chrysler Automobiles Mike Manley

HR / 2018.07.22

Sergio Marchionne, człowiek legenda, z powodów zdrowotnych nie jest już CEO Fiata i Ferrari. Włosko-kanadyjski przedsiębiorca nie pojawił się publicznie od 26. czerwca, kiedy to przeszedł oprację. Jak podał portal Automotive News, zarząd Ferrari i FCA zebrał się w trybie pilnym (oddzielnie), aby wybrać ludzi, którzy przejmą obowiązki po 66-letnim Marchionne.

Mike Manley, dotychczasowy szef marek Jeep i RAM został mianowany na szefa FCA, zaś stanowisko dyrektora generalnego Ferrari obejmie Louis Carey Camilleri, członek zarządu firmy i były przewodniczący rady dyrektorów Philip Morris International. Przewodniczącym rady nadzorczej Ferrari zostanie John Elkann, szef rady FCA i wnuk Gianniego Agnelli, pochodzący z rodziny kontrolującej FCA i Ferrari. 

Sergio Marchionne uznanie w świecie biznesu zdobył po roku 2004, kiedy to wyciagnął markę Fiat z kryzysu. Potem postanowił ją na mocne nogi, aby później także w dobie szalejacego kryzysu motoryzacyjnego przejąć skazywaną na upadek markę Chrysler i włączyć do FCA.  To co nie udawało się innym przez lata, Marchionne odwaznym decyzjami osiągnął w kilka lat. Świetna historia, warto poczytać więcej o Marchionne m.in na stronach forzaitalia.pl

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe