informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Sieć Aniołów Biznesu CobinAngels inwestuje w pierwszy w Polsce projekt LegalTech do samodzielnej windykacji dla segmentu MŚP

Sieć Aniołów Biznesu CobinAngels inwestuje w pierwszy w Polsce projekt LegalTech do samodzielnej windykacji dla segmentu MŚP

Finanse / 2018.03.28

Start-up Vindicat.pl, polski LegalTech, uzyskał finansowanie jako jeden z wybranych projektów rozpatrywanych w ramach sieci CobinAngles. Najszybciej rosnąca, niezależna sieć Aniołów Biznesu, która skupia ludzi będących inwestorami, przedsiębiorcami oraz członkami zarządów firm polskich i korporacji zagranicznych będzie wspierała rozwój działalności Vindicat.pl.

Vindicat to start-up oferujący innowacyjne rozwiązania z zakresu LegalTech skierowane do małych i średnich przedsiębiorców. Dzięki autorskiemu rozwiązaniu właściciele firm z sektora MŚP mogą zarządzać swoją płynnością finansową, skutecznie monitorując wszystkie faktury przychodowe i reagować w przypadku pojawienia się pierwszych oznak braku regulowania ich w terminie. – Bardzo się cieszę, że projekt Vindicat.pl pozyskał środki finansowe oraz wsparcie, które przyczyni się do dynamicznego rozwoju przedsięwzięcia. Potencjał rozwiązania jest bardzo duży, w przeciągu ostatnich lat dzięki naszemu systemowi odzyskaliśmy zobowiązania na kwotę 90 mln zł. A to tylko kropla w morzu potrzeb, bo mimo rozwoju gospodarczego sektor MŚP boryka się z największymi zatorami płatniczymi. Jesteśmy przekonani, że skalowanie biznesu, na które pozyskaliśmy środki, przyniesie wymierne korzyści zarówno klientom, jak i inwestorom – mówi Bogusław Bieda, Prezes Zarządu Vindicat sp. z o.o.

Z kolei Robert Ługowski, Partner Zarządzający siecią CobinAngels uważa, że wspieranie finansowe i merytoryczne projektów takich jak Vindicat jest bardzo rozwojową formą inwestowania. – Inwestycja kapitałowa połączona z zaangażowaniem Aniołów Biznesu w rozwój projektu istotnie zwiększa szansę na skuteczne wdrażanie innowacyjnych rozwiązań i odpowiednie skalowanie biznesu, a tym samym szybszy zwrot z inwestycji przy mniejszym ryzyku. W przypadku Vindicat.pl widzimy już wiele bardzo dobrze rokujących umów partnerskich zainicjowanych we współpracy z Aniołami Biznesu – mówi Robert Ługowski.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe