informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Sieć apteczna Dr.Max przejmuje A&D Pharma Group w Rumunii

Sieć apteczna Dr.Max przejmuje A&D Pharma Group w Rumunii

Finanse / 2017.12.21

Międzynarodowa sieć aptek Dr.Max, której właścicielem jest grupa inwestycyjna Penta Investments, dokonała (poprzez podmiot zależny GLEBI HOLDINGS PLC) akwizycji A&D Pharma Group, wiodącego operatora farmaceutycznego w Rumunii. Przejęcie A&D Pharma Group jest istotnym etapem w międzynarodowym rozwoju sieci Dr.Max, działającej również na rynkach polskim, czeskim, słowackim, serbskim i włoskim. Transakcja podlega zatwierdzeniu przez urząd antymonopolowy, a jej wartość nie zostanie ujawniona.

A&D Pharma Group jest właścicielem sieci 600 aptek pod markami Sensiblu i Punkt oraz wiodącego dytrybutora hurtowego Mediplus Exim na rynku rumuńskim, jak również A&D Pharma Marketing and Sales, jednej z największych marketingowo-sprzedażowych platform farmaceutycznych w regionie CEE. Dr.Max prowadzi już 31 aptek w Rumunii, w wyniku akwizycji sieci aptek Arta w czerwcu 2017 roku. W efekcie ostatnich transakcji, Dr.Max  z siecią łącznie 631 aptek, wiodącym dystrybutorem hurtowym i platformą marketingowo-sprzedażową w portfolio oraz zespołem ponad 4.500 pracownikówstanie się numerem jeden na rumuńskim rynku farmaceutycznym.

"Wraz z przejęciem A&D Pharma Group, Dr.Max istotnie wzmacnia swoją obecność w Europie Środkowej i wyraźnie zwiększa pozycję wiodącego wielokanałowego dystrybutora detalicznego w sektorze usług opieki zdrowotnej w Europie" powiedział Leonardo Ferrandino, Dyrektor Generalny Holdingu Dr.Max.

"Poprzez ciągły rozwój i doskonalenie oferty, chcemy zdobyć całkowite zaufanie ze strony naszych pacjentów/klientów" komentuje Leonardo Ferrandino. “Osiągnęliśmy pozycję lidera rynku aptecznego, w szczególności w Czechach, na Słowacji i w Polsce, głównie poprzez oferowanie wysoce profesjonalnych usług oraz szerokiej oferty produktów najwyższej jakości i zapewnienie łatwego dostępu do naszej oferty. Dr.Max zatrudnia najwyższej klasy personel, aby służyć naszym pacjentom i dążyć do zaspokojenia ich faktycznych potrzeb".

Holding Dr.Max obejmuje ponad 1300 aptek w Europie Środkowej i Wschodniej, o łącznej wartości sprzedaży 1,25 miliarda euro. Przejęcie A&D Pharma Group zwiększy sprzedaż Dr.Max do ponad 2,3 miliarda euro, a firma wejdzie do grona TOP4 największych sieci aptecznych w Europie, zatrudniając ponad 12.000 osób.

Rynek rumuński jest bardzo obiecujący dla Dr.Max. Ponadto, widzimy dalszy potencjał rozwoju w Europie. Firma staje się wyjątkowym europejskim graczem, dostarczającym innowacyjne usługi w zakresie opieki zdrowotnej w ramach omnichannel. Przyniesie to znaczne korzyści pacjentom, farmaceutom, dostawcom i pracownikom” – dodaje Leonardo Ferrandino, Dyrektor Generalny Holdingu Dr.Max.

Ze strony Penta Investments cieszymy się, mogąc już od 13 lat wspierać rozwój sieci Dr.Max. Wierzymy, że przejęcie A&D Pharma Group i związany z tym znaczący awans sieci do europejskiej czołówki otworzy kolejne możliwości rozwoju” – dodaje Łukasz Waszak, menedżer inwestycyjny, Penta Investments.

Właściciel Holdingu Dr.Max – grupa inwestycyjna Penta Investments – od wielu lat rozwija i będzie nadal skutecznie rozwijać wiele projektów w sektorze opieki zdrowotnej w Europie Środkowej i Wschodniej. Poza intensywnym rozwojem na rynku aptecznym – grupa koncentruje się również na rozwoju działaności i konsolidacji w segmencie szpitalnym i placówek medycznych, a jej portfel na Słowacji obejmuje także firmę ubezpieczeniową Dôvera.

źródło: penta/informacjebranzowe.pl