informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Światowy benchmark dla przedsiębiorstw i miejsce rozwoju talentów  – Globalne Centra Usług Biznesowych AkzoNobel

Światowy benchmark dla przedsiębiorstw i miejsce rozwoju talentów – Globalne Centra Usług Biznesowych AkzoNobel

Nieruchomości / 2019.12.02

Centra Usług Biznesowych (ang. Global Business Services) firmy AkzoNobel, wiodącego producenta farb i lakierów, po raz kolejny znalazły się w gronie 20 organizacji, które zostały docenione przez SSON Analytics. Warto podkreślić, że w tegorocznym wyróżnieniu firmy swój udział ma także GBS, który znajduje się w Polsce.

Przedsiębiorstwo, które chce sprawnie rozwijać się na zagranicznych rynkach musi umieć szybko reagować na pojawiające się globalnie i lokalnie szanse oraz zagrożenia. Centra Usług Biznesowych umożliwiają firmie taką elastyczność działania, o czym doskonale wie AkzoNobel. Centra Usług Biznesowych (GBS) AkzoNobel znajdują się w Chinach, Indiach, Stanach Zjednoczonych, Brazylii, a od sierpnia 2018 roku także w Polsce.

Centra takie umożliwiają lepszą wymianę know-how, wspierają proces dzielenia się najlepszymi praktykami oraz narzędziami na poziomie regionalnym i globalnym przedsiębiorstwa. To również miejsca, w których pracownicy mają możliwość rozwijać swoje kompetencje, pogłębiać wiedzę, a także zdobywać i rozwijać nowe umiejętności. W ramach swoich działań, tak jak i całe AkzoNobel, bardzo mocno angażują się w akcje społeczne na rzecz lokalnych społeczności, które są w większości inicjowane i prowadzone przez pracowników.

GBS w Polsce, którego działania w tym roku zostały uwzględnione przez SSON Analytics, odpowiada na potrzeby biznesowe przedsiębiorstwa, a także za optymalizację procesów w obszarze zakupów, księgowości i finansów oraz HR. Obecnie zespół w Polsce liczy około 300 osób, które mają do dyspozycji nowoczesne biuro na warszawskim Mokotowie.

 

Więcej o wyróżnieniu Most Admired Shared Services Organisations SSON Analytics

SSON Analytics co roku prowadzi globalne badania porównawcze w zakresie centrów usług dla biznesu, na podstawie których wyłania 20 firm uznawanych za benchmark dla innych przedsiębiorstw w tym obszarze. W badaniu uwzględniane są zagregowane dane pochodzące od 160 000 organizacji należących do Shared Services & Outsourcing Network (SSON). Wśród ocenianych kryteriów znajdują się takie obszary, jak: Attrition, HR and Talent, General Finance, Record-to-Report, Procure-to-Pay, Order-to-Cash, Master Data Management, Payroll, Travel and Expense. Lista Most Admired Shared Services Organisations publikowana jest od 2016 r.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe