Zostań projektantem własnej łazienki

Wiadomości :: Wywiady
2014-08-27
Zostań projektantem własnej łazienki

O Damie-N, najnowszej serii ceramiki i mebli marki Roca opowiada Aleksandra Lubaś – projektantka, finalistka piątej edycji międzynarodowego konkursu Jump the Gap. Więcej o całej serii pod linkiem: http://pieknydom24.pl/nowosc,3527,elegancki-minimalizm-nowa-kolekcja-dama-n

Roca proponuje konsumentom nową serię mebli i ceramiki Dama-N, pozwalającą na aranżację przestrzeni dopasowaną do indywidualnych potrzeb. Jak mogłaby Pani opisać tę kolekcję, co stanowi jej kwintesencję?

Aleksandra Lubaś: Ta kolekcja to, jak na damę przystało, przede wszystkim elegancja i prostota w czystej postaci.

Konsumenci mają do wyboru różnorodne serie Roca, co zatem sprawia, że Dama-N przyciąga ich uwagę, co odróżnia ją od innych kolekcji?

Główną zaletą Damy-N jest jej uniwersalny charakter. Subtelne linie serii nie narzucają jednoznacznie stylu aranżacji łazienki, dlatego może ona zyskać aprobatę zarówno osób szukających nowoczesnych propozycji, jak i tych lubiących bardziej klasyczne rozwiązania. Estetyka oraz funkcjonalne elementy takie jak ukryte uchwyty albo nóżki umożliwiające bezproblemowe sprzątanie, przekonują do jej zakupu.

Wspomniała Pani o funkcjonalności. Wśród elementów serii Dama-N można znaleźć produkt o nazwie Unik, czyli umywalkę zintegrowaną z szafką. To praktyczne rozwiązanie?

Gdybyśmy chcieli szukać synonimu dla nazwy Unik, słowo funkcjonalność pasowałoby idealnie. Argumentem przemawiającym na rzecz takiego zestawu jest możliwość zminimalizowania odwiecznego problemu związanego z ukryciem syfonu i zagospodarowaniem miejsca wokół niego. Szafka zintegrowana z umywalką zakrywa wszystko to, co chcemy, a dodatkowo – daje przestrzeń na schowanie kosmetyków albo środków czystości. To rozwiązanie może budzić wątpliwości tradycjonalistów. Z doświadczenia wiem, że wśród konsumentów pojawiają się obawy związane z ewentualną koniecznością wymiany całego zestawu w przypadku usterki. Dla nieprzekonanych do tego typu produktu, Roca przygotowała również klasyczne umywalki, które można dopasować do szafki z tego zestawu.

Unik to tylko jeden z elementów kolekcji i nie możemy zapomnieć, że na całość składają się również inne meble i produkty ceramiczne. Co Pani myśli o takich kompletnych i spójnych serich? Czy konsumenci chętnie wybierają takie opcje?

Proponowane przez producentów kompletne serie produktów są odpowiedzią na aktualne zapotrzebowanie widoczne na rynku wyposażenia wnętrz. Obecnie konsumenci przykładają coraz większą wagę do strony wizualnej aranżacji mieszkania, w tym również łazienki. Z moich obserwacji wynika, że nie wszyscy chcą korzystać z usług profesjonalnego projektanta czy architekta wnętrz. Co ciekawe, często powodem nie są kwestie finansowe, ale potrzeba wyrażenia siebie poprzez projekt wnętrza. W takiej sytuacji doskonałym rozwiązaniem jest wybór kompletnej kolekcji takiej jak Dama-N. Jej atutem jest spójność stylistyczna, która minimalizuje prawdopodobieństwa niepowodzenia aranżacji, nawet przez osoby na co dzień nie związane z architekturą. Konsument z pewnością będzie usatysfakcjonowany końcowym wynikiem swojej pracy. Jestem przekonana, że tego typu gotowe propozycje będą zyskiwać na popularności w najbliższym czasie.

Seria mebli Dama-N dostępna jest w trzech kolorach: białym, czarnym oraz taupe. Ten ostatni to ciekawa nowość od Roca, co Pani sądzi o takiej propozycji?

Paleta kolorów, podobnie jak cała seria Dama-N ma bardzo uniwersalny charakter. Każdy z nich świetnie sprawdzi się w minimalistycznej, białej łazience, ale dobrze będzie komponował się również w zestawieniu z mocnym, energetycznym kolorem. Mam tu na myśli zarówno akcenty – dodatki łazienkowe, jak i dominujące elementy wnętrza.

Jeśli chodzi o kolor taupe, to muszę przyznać, że osobiście najbardziej przypadł mi do gustu, ponieważ ten piękny odcień w wersji matowej idealnie pasuje do połyskującej ceramiki. Aranżując łazienkę warto rozważyć połączenie mebli w kolorze taupe z kolorami w tonacji chłodnej. Taupe będzie również pasować do barw ciepłych, myślę, że świetnie sprawdziłoby się jego połączenie z mocną czerwienią bądź energetyczną pomarańczą.

Jak ocenia Pani wykończenie kolekcji występującej w wersji wysoki połysk lub matowej?

Moda na meble lakierowane na wysoki połysk traw już tak długo, iż śmiało możemy pokusić się o stwierdzenie, że motyw ten zyskał rangę ponadczasowego. Z pewnością uspokoi to klientów, którzy wybierając wyposażenie mieszkania obawiają się, iż trend ten niedługo minie. Nic na to nie wskazuje. Takie wykończenie jest nie tylko praktyczne i uniwersalne, ale również bardzo estetyczne. Co więcej – wysoki połysk odbija źródła światła i inne elementy wyposażenia, przez co optycznie powiększa i rozświetla pomieszczenie. Mebel tak wykończony dodaje każdemu wnętrzu elegancji i mimowolnie kojarzy się odbiorcy z luksusem.

Niezwykle ciekawym rozwiązaniem w kolekcji Dama-N jest skontrastowanie dwóch kolorów w wersji połyskującej z trzecim wykończonym matowo. Roca daje nam możliwość wyboru wykończenia bez konieczności zmiany serii mebli, co jest niezwykle rzadkie wśród producentów. Jest to szczególnie istotne, ponieważ różnice w odbiorze obu wykończeń bywają spore. Meble wykończone matowo sprawiają wrażenie większych i bardziej statycznych tym samym często odbierane są, jako bardziej ekskluzywne. Ucieszy to klientów oczekujących takiego efektu w łazience czy toalecie. Wybór matu sprawdzi się również przy zastosowaniu dużej ilości szafek, kiedy wysoki połysk frontów i ceramiki może przytłaczać.

źródło: roca/informacjebranzowe.pl

KOMENTARZE I OPINIE

Min_d7128891dcd82f2e8593282f7ad04bbd

Trendy w reklamie Digital OOH w 2018 roku

2018-01-16

Rok 2017 był dla branży DOOH bardzo owocny. Dzięki dynamicznemu rozwojowi najnowszych technologii w sektorze reklamy digital out-of-home reklamodawcy zyskali większy dostęp do kreatywnych możliwości, przez co medium to stało się jeszcze atrakcyjniejsze w oczach odbiorców niż kiedykolwiek wcześniej. Czego zatem możemy się spodziewać w nadchodzącym roku i na co reklamodawcy powinni zwrócić szczególną uwagę chcąc optymalnie wykorzystać potencjał cyfrowej reklamy zewnętrznej? Odpowiedzi na to pytanie postaram się udzielić w poniższym artykule.

Min_cb8883ed6a1a2777b33f8df873f8f403

Cyberzagrożenia w 2018 roku według eksperta F-Secure

2018-01-10

W 2018 roku należy spodziewać się dalszej popularyzacji osobistych asystentów (takich jak Siri czy Alexa). Wraz ze wzrostem zainteresowania użytkowników z pewnością pojawią się też ataki na tego typu systemy. Początkowo będą to żarty czy akty wandalizmu – mieliśmy już przykłady aktywacji asystentów przez reklamy telewizyjne czy ultradźwięki. Przyszły rok może przenieść nowe kategorie ataków w tym zakresie, być może już o komercyjnym charakterze.

Min_cadc6e534fd863777164d15c7761f5f2

Milionowe korzyści dzięki profesjonalnemu zarządzaniu oprogramowaniem

2018-01-08

W czasach, w których większość pracowników korzysta z kilkunastu aplikacji zainstalowanych jednocześnie na służbowych telefonach, tabletach czy komputerach, nadal istnieją firmy, które zarządzają licencjami oprogramowania… ręcznie. Często są to przedsiębiorstwa działające globalnie i zatrudniające kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Wśród kadry zarządzającej brakuje świadomości, że profesjonalne oprogramowanie do zarządzania licencjami może przynieść miliony złotych oszczędności oraz zwiększyć bezpieczeństwo IT organizacji.

Min_ce7a4cd5ee0e8a378a1d7eb4c1e29936

7 trendów w branży Internetu rzeczy na 2018 rok

2018-01-05

Według danych IHS Markit, firmy specjalizującej się w analizie rynków, na świecie jest już 20 miliardów urządzeń podłączonych do sieci. Generują one ogromną ilość danych, które mogą być nie lada wyzwaniem. Firmy będą musiały zmierzyć się w 2018 roku przede wszystkim z zapewnieniem odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa i prywatności związanej z całą technologią podłączoną do Internetu rzeczy. Poniżej 7 trendów, które powinny mieć największy wpływ na zjawisko Internet of Things w bieżącym roku.

Min_bd622603392b9993973349b0feac3881

Co Facebook dał branży marketingowej w 2017 roku?

2017-12-20

W kończącym się roku Facebook wprowadził tyle ciekawych, lepszych i gorszych zmian, że można byłoby napisać o nich książkę. Warto jednak skupić się na kilku trendach, które z pewnością są najbardziej istotne z punktu widzenia marketerów i dają im szeroką perspektywę.

Min_052eaeaef69ec206f68f63dd754a992a

Wewnątrzwspólnotowe świadczenie usług. Na co zwrócić uwagę przy księgowaniu i dokumentowaniu?

2017-12-19

Polskie firmy rozszerzają swoją działalność poza granice kraju. Często odbiorcami są klienci z Unii Europejskiej. W ujęciu podatkowym transakcje wewnątrzwspólnotowego świadczenia usług są niekiedy rozliczane i dokumentowane inaczej niż sprzedaż krajowa. Podejmując się zatem świadczenia usług na rzecz kontrahentów z Unii, warto sprawdzić, na co zwrócić uwagę.

Min_ea306b5ac69d611aee067653577a0bcc

Wzbogacimy się o pieniądze z OFE. Kiedy i ile wypłacimy?

2017-08-08

W przyszłe wakacje możemy być bogatsi nawet o 8 tys. złotych. Powód to zapowiedziana przez wicepremiera Morawieckiego reforma emerytalna. Propozycja zakłada, że pieniądze zgromadzone w OFE staną się naszą własnością.

Min_03e7055fdb126b12a3cb089abd17eeba

Prezydenckie propozycje zmian w zakresie pomocy kredytobiorcom znajdującym się w trudnej sytuacji finansowej

2017-08-03

2 sierpnia 2017 r. prezydent Andrzej Duda skierował do marszałka sejmu nowy projekt ustawy mający na celu po pierwsze zmianę mechanizmu wsparcia finansowego osób spłacających kredyty mieszkaniowe, będących w trudnej sytuacji finansowej, a po drugie wprowadzenie nowego instrumentu wspierającego dobrowolną restrukturyzację kredytów walutowych. Nowa ustawa określa zasady przyznawania i warunki korzystania ze zwrotnego wsparcia finansowego przyznawanego osobom fizycznym zobowiązanym do spłaty kredytu mieszkaniowego, które znalazły się w trudnej sytuacji finansowej, zasady przyznawania i warunki korzystania z pożyczki na pokrycie pozostałej części zadłużenia oraz zasady wspierania dobrowolnej restrukturyzacji. Instytucją, przez którą kierowana jest do potrzebujących kredytobiorców pomoc, będzie Bank Gospodarstwa Krajowego, a źródłem jego finansowania jest Fundusz Wsparcia Kredytobiorców powołany do życia ustawą z 9 października 2015 r. o wsparciu kredytobiorców znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, którzy zaciągnęli kredyt mieszkaniowy.

PARTNERZY

  • Technologie
  • Nieruchomości
Copyright © 2018 Active Media Group Projekt i wykonanie: golianek.pl