ISOVER szkoli wykonawców branży budowlanej

Wiadomości :: Wywiady
2014-08-27
ISOVER szkoli wykonawców branży budowlanej

Ekspert ISOVER Marek Kolarz

Rozmowa z Markiem Kolarzem, Kierownikiem Produktu oraz koordynatorem szkoleń ISOVER

Coraz więcej przedsiębiorców i inwestorów rynku budowlanego zauważa problem braku wykwalifikowanych fachowców, którzy odnajdują się w innowacyjnych technologiach i potrafią wykorzystać je w praktyce. ISOVER, renomowany producent izolacji, zareagował na tę lukę budując pierwsze w Polsce profesjonalne Centrum Szkoleniowe.

Przyczyn deficytu fachowców na rynku budowlanym w Polsce można doszukiwać się m.in. w niewystarczającej ilości szkoleń praktycznych, a także ich zbyt wysokich kosztach. Nie bez znaczenia jest również fakt, że coraz mniejszą popularnością cieszą się szkoły zawodowe, które jeszcze kilkanaście lat temu kształciły młodych fachowców. Niedobór wykwalifikowanej kadry ma także podłoże ekonomiczne – znaczna część z nich decyduje się na emigrację do krajów zachodnich, gdzie poszukują lepiej płatnej pracy. Wykonawcy wyjeżdżają więc do wielu krajów Europy Zachodniej, głównie na Wyspy Brytyjskie i do Niemiec.

Firma ISOVER zareagowała na tę lukę otwierając nowatorskie, profesjonalne Centrum Szkoleniowe ISOVER. – "Od dłuższego czasu otrzymywaliśmy sygnały od firm wykonawczych o braku dostatecznej ilości pracowników z odpowiednim doświadczeniem. Był to dla nas jeden z głównych impulsów do stworzenia miejsca, które przyczyni się do zmniejszenia skali tego problemu" – zauważa Marek Kolarz, Kierownik Produktu ISOVER i koordynator programu szkoleń..

Głównym celem Centrum Szkoleniowego ISOVER jest więc podnoszenie świadomości dotyczącej wprowadzanych na rynek rozwiązań z zakresu prawidłowego montażu izolacji, budownictwa energooszczędnego, bezpieczeństwa do codziennej praktyki wykonawców. Szkoląc firmy wykonawcze ISOVER oferuje im również szanse nabycia wiedzy technicznej oraz umiejętności praktycznych w tym zakresie.

ISOVER szkoli wykonawców branży budowlanej

"Brak doświadczonych fachowców postrzegamy jako istotną barierę w rozwoju rynku izolacji w Polsce, dlatego, otwierając Centrum Szkoleniowe ISOVER, zależało nam na podniesieniu poziomu wiedzy oraz umiejętności praktycznych, promowaniu najwyższych standardów jakości i zapewnieniu solidnego wsparcia naszym klientom" – dodaje Benedykt Korduła, Dyrektor Marketingu ISOVER.

Szkolenia w Centrum mają charakter jedno- lub dwudniowych zajęć. Program obejmuje szkolenie teoretyczne, zajęcia praktyczne oraz zapoznanie się z procesem produkcji materiałów ISOVER. Część teoretyczną prowadzą eksperci ISOVER, z kolei praktyczną trenerzy zewnętrzni, będącymi praktykami budowlanymi. Po odbyciu szkoleń firmy otrzymują certyfikat, który staje się wizytówką dla potencjalnych klientów. Taki dokument, sygnowany rozpoznawalną marką, staje się pomocną wskazówką dla przedsiębiorców poszukujących wykwalifikowanych fachowców.

Szkolenia prowadzone są kilka razy w miesiącu. – "W ubiegłym roku przeprowadziliśmy blisko 30 szkoleń, w których łącznie wzięło udział ponad 500 osób. W tym roku liczba ta z pewnością będzie większa. Uczestnikami są głównie partnerzy ISOVER" – firmy dystrybucyjne, wykonawcze, projektanci czy studenci uczelni wyższych ­– podsumowuje Marek Kolarz. W cyklu szkoleniowym organizowanym przez ISOVER znajdują się nie tylko bloki tematyczne dotyczące m.in. budownictwa energooszczędnego, najnowszych technologii i bezpieczeństwa podczas pracy firm wykonawczych, ale także zajęcia przewidziane dla studentów wyższych uczelni współpracujących z ISOVER oraz szkół średnich o profilu budowlanym. Zgłoszenia na szkolenia przyjmowane są m.in. przez Biuro Doradztwa Technicznego ISOVER, Regionalnych Doradców Technicznych, a od września także poprzez stronę www.isover.pl

Nowatorski budynek Centrum Szkoleniowego ISOVER w Gliwicach

ISOVER szkoli wykonawców branży budowlanej

Budynek CSI posiada tradycyjny układ ścian konstrukcyjnych oraz zewnętrznych z ceramiki (cegły). Obiekt spełnia standardy Saint-Gobain Multi-Comfort dla tej kategorii budynków. Poza ponadnormatywnym dociepleniem wyposażony został m.in. w wentylację mechaniczną z rekuperacją, czy trójszybową energooszczędną stolarkę okienna. W trakcie budowy zastosowano produkty izolacyjne oraz folie ISOVER, a także produkty innych marek z Grupy Saint–Gobain Construction Products, jak np. płyty i gipsowo-kartonowe oraz ruszty Rigips, sufity podwieszane Ecophon, tynki i kleje Weber’a czy wspomniane trójszybowe zestawy Saint-Gobain Glass. Wewnątrz budynku, w części wystawowej, znajdują się w pełni wyposażone makiety wszystkich aplikacji budowlanych, w skali 1:1, z zastosowaniem produktów ISOVER. W części warsztatowej – makiety poszczególnych aplikacji do montażu produktów ISOVER (przeznaczone do ćwiczeń praktycznych dla uczestników szkoleń).

źródło: isover/informacjebranzowe.pl

KOMENTARZE I OPINIE

Min_d7128891dcd82f2e8593282f7ad04bbd

Trendy w reklamie Digital OOH w 2018 roku

2018-01-16

Rok 2017 był dla branży DOOH bardzo owocny. Dzięki dynamicznemu rozwojowi najnowszych technologii w sektorze reklamy digital out-of-home reklamodawcy zyskali większy dostęp do kreatywnych możliwości, przez co medium to stało się jeszcze atrakcyjniejsze w oczach odbiorców niż kiedykolwiek wcześniej. Czego zatem możemy się spodziewać w nadchodzącym roku i na co reklamodawcy powinni zwrócić szczególną uwagę chcąc optymalnie wykorzystać potencjał cyfrowej reklamy zewnętrznej? Odpowiedzi na to pytanie postaram się udzielić w poniższym artykule.

Min_cb8883ed6a1a2777b33f8df873f8f403

Cyberzagrożenia w 2018 roku według eksperta F-Secure

2018-01-10

W 2018 roku należy spodziewać się dalszej popularyzacji osobistych asystentów (takich jak Siri czy Alexa). Wraz ze wzrostem zainteresowania użytkowników z pewnością pojawią się też ataki na tego typu systemy. Początkowo będą to żarty czy akty wandalizmu – mieliśmy już przykłady aktywacji asystentów przez reklamy telewizyjne czy ultradźwięki. Przyszły rok może przenieść nowe kategorie ataków w tym zakresie, być może już o komercyjnym charakterze.

Min_cadc6e534fd863777164d15c7761f5f2

Milionowe korzyści dzięki profesjonalnemu zarządzaniu oprogramowaniem

2018-01-08

W czasach, w których większość pracowników korzysta z kilkunastu aplikacji zainstalowanych jednocześnie na służbowych telefonach, tabletach czy komputerach, nadal istnieją firmy, które zarządzają licencjami oprogramowania… ręcznie. Często są to przedsiębiorstwa działające globalnie i zatrudniające kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Wśród kadry zarządzającej brakuje świadomości, że profesjonalne oprogramowanie do zarządzania licencjami może przynieść miliony złotych oszczędności oraz zwiększyć bezpieczeństwo IT organizacji.

Min_ce7a4cd5ee0e8a378a1d7eb4c1e29936

7 trendów w branży Internetu rzeczy na 2018 rok

2018-01-05

Według danych IHS Markit, firmy specjalizującej się w analizie rynków, na świecie jest już 20 miliardów urządzeń podłączonych do sieci. Generują one ogromną ilość danych, które mogą być nie lada wyzwaniem. Firmy będą musiały zmierzyć się w 2018 roku przede wszystkim z zapewnieniem odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa i prywatności związanej z całą technologią podłączoną do Internetu rzeczy. Poniżej 7 trendów, które powinny mieć największy wpływ na zjawisko Internet of Things w bieżącym roku.

Min_bd622603392b9993973349b0feac3881

Co Facebook dał branży marketingowej w 2017 roku?

2017-12-20

W kończącym się roku Facebook wprowadził tyle ciekawych, lepszych i gorszych zmian, że można byłoby napisać o nich książkę. Warto jednak skupić się na kilku trendach, które z pewnością są najbardziej istotne z punktu widzenia marketerów i dają im szeroką perspektywę.

Min_052eaeaef69ec206f68f63dd754a992a

Wewnątrzwspólnotowe świadczenie usług. Na co zwrócić uwagę przy księgowaniu i dokumentowaniu?

2017-12-19

Polskie firmy rozszerzają swoją działalność poza granice kraju. Często odbiorcami są klienci z Unii Europejskiej. W ujęciu podatkowym transakcje wewnątrzwspólnotowego świadczenia usług są niekiedy rozliczane i dokumentowane inaczej niż sprzedaż krajowa. Podejmując się zatem świadczenia usług na rzecz kontrahentów z Unii, warto sprawdzić, na co zwrócić uwagę.

Min_ea306b5ac69d611aee067653577a0bcc

Wzbogacimy się o pieniądze z OFE. Kiedy i ile wypłacimy?

2017-08-08

W przyszłe wakacje możemy być bogatsi nawet o 8 tys. złotych. Powód to zapowiedziana przez wicepremiera Morawieckiego reforma emerytalna. Propozycja zakłada, że pieniądze zgromadzone w OFE staną się naszą własnością.

Min_03e7055fdb126b12a3cb089abd17eeba

Prezydenckie propozycje zmian w zakresie pomocy kredytobiorcom znajdującym się w trudnej sytuacji finansowej

2017-08-03

2 sierpnia 2017 r. prezydent Andrzej Duda skierował do marszałka sejmu nowy projekt ustawy mający na celu po pierwsze zmianę mechanizmu wsparcia finansowego osób spłacających kredyty mieszkaniowe, będących w trudnej sytuacji finansowej, a po drugie wprowadzenie nowego instrumentu wspierającego dobrowolną restrukturyzację kredytów walutowych. Nowa ustawa określa zasady przyznawania i warunki korzystania ze zwrotnego wsparcia finansowego przyznawanego osobom fizycznym zobowiązanym do spłaty kredytu mieszkaniowego, które znalazły się w trudnej sytuacji finansowej, zasady przyznawania i warunki korzystania z pożyczki na pokrycie pozostałej części zadłużenia oraz zasady wspierania dobrowolnej restrukturyzacji. Instytucją, przez którą kierowana jest do potrzebujących kredytobiorców pomoc, będzie Bank Gospodarstwa Krajowego, a źródłem jego finansowania jest Fundusz Wsparcia Kredytobiorców powołany do życia ustawą z 9 października 2015 r. o wsparciu kredytobiorców znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, którzy zaciągnęli kredyt mieszkaniowy.

PARTNERZY

  • Technologie
  • Nieruchomości
Copyright © 2018 Active Media Group Projekt i wykonanie: golianek.pl