Asy polskiej gospodarki sprzedają z uśmiechem

Wiadomości :: Wywiady
2016-06-14
Asy polskiej gospodarki sprzedają z uśmiechem

Okres Jubileuszu to dla firm czas wyjątkowy. W 2016 roku swoje 20-lecie obchodzi firma Galeco. Jej sukces pisany jest w 100% po polsku – to rodzimy kapitał, ludzie oraz pomysł i zarząd. Sukces firmy tkwi nie tylko w jej innowacyjności, ale również w jej nietuzinkowym podejściu do klientów i partnerów. O tym jak w firmie przepełnionej uśmiechem wygląda proces sprzedaży i od czego zależy sukces nie tylko na polskim rynku – mówi Tomasz Piotrowski, Dyrektor Handlowy firmy Galeco.

Tomasz Piotrowski z firmą z pod krakowskich Balic jest związany od 2004 roku.  12 lat pracy w Galeco to wyzwania połączone z ciągłą nauką. W takim czasie można przejąć wiele cennych wartości od firmy.

Od samego początku pracy w Galeco z dużym uznaniem obserwowałem podejście do pracownika. Nie mam tu na myśli wyłącznie aspektów moralnych, ale sposób zarządzania. W Galeco określamy cele strategiczne, przekładamy je na cele cząstkowe, a następnie na zadania operacyjne. Sposób realizacji poszczególnych etapów w drodze do tych celów w bardzo dużej mierze zależy od umiejętności i pomysłu samego pracownika, który nie jest wtłaczany w odgórne schematy. Tym samym fakt, że od samego początku pracy w Galeco mogłem samodzielnie realizować powierzone mi zadania, według moich pomysłów, mojej wizji i metod, był czymś co zaimponowało mi najbardziej.   – mówi Tomasz Piotrowski. I dodaje - Galeco to firma zbudowana na mocnych i trwałych wartościach – tak jak porządny dom.  Partnerstwo i wzajemny  szacunek w relacjach: firma – pracownik, firma – klient, to fundament. Produktowa strategia różnicowania zawierająca w sobie mocny nacisk na innowacyjność, to ściany. Połączenie marketingowej strategii „push” i „pull” to niezależne sposoby dostarczania energii. Natomiast całość wieńczy UŚMIECH!

Kiedy Galeco rozpoczynało swoją działalność, gospodarka w Polsce przechodziła swój trudny okres. Liczne reformy, zmiany oraz wdrażanie nowego ustroju sprawiły, że niejedna firma nie wytrzymała tego okresu próby. Galeco, które sprawnie poradziło sobie z przemianami, obecnie mocno stąpa po rynku.

Jako firma staramy się dążyć do pozycji lidera. Czy osiągnęliśmy ten cel? Czy jesteśmy od niego daleko? Mam nadzieję, że nie. W opinii niektórych, nawet konkurentów, dzierżymy fotel lidera, choć nie wiadomo czy to tylko kurtuazja czy rzeczywisty obraz. – mówi Dyrektor. Wyniki badań rynkowych jakie przeprowadzamy, również dostarczają nam pozytywnych danych, choć osobiście wolę myśleć o Galeco jako o firmie aspirującej do najwyższych pozycji – to pozwala zachować głód sukcesu. – podsumowuje.

Od roku 2004 do dzisiaj rynek sprzedaży, na którym funkcjonuje firma, znacznie się zmienił. Pewne z tych zmian były bardzo rewolucyjnymi i odcisnęły się na całej branży budowlanej i dachowej.

Polski rynek materiałów budowlanych skręcił w kierunku wysokiej jakości oferowanych produktów. Taki proces niewątpliwie wymusiła zwiększająca się konkurencja w tej części przemysłu. Firmy niejednokrotnie prześcigają się oferując coraz to nowsze i lepsze rozwiązania, produkty i usługi. Łatwy dostęp do Internetu to również wyższy poziom świadomości inwestorów, którzy nieustanie edukują się na tematy okołobudowlane i porównują oferty firm konkurencyjnych. To wszystko złożyło się na podniesiony poziom jakości polskich produktów budowlanych. W naszej części rynku widać rozkwit polskich marek. Lata 90-te to głównie produkty importowane i początki działalności polskich firm - w tym Galeco. Obecnie czołówka firm produkujących systemy rynnowe to polskie podmioty. – podsumowuje Tomasz Piotrowski z Galeco.

Uśmiech przejawia się w każdym działaniu firmy oraz jej przedstawicieli i towarzyszy marce od 20 lat. Taka filozofia, niespotykana na co dzień wśród firm produkcyjnych to swoiste novum. Pro konsumenckie podejście pełne uśmiechu to niekwestionowany pomysł na sukces sprzedażowy.

Naszym pomysłem na rynek jest łączenie strategii marketingowej „pull” ze strategią „push”.
W przypadku tej pierwszej, wizerunek marki, w tym logotypu, a także cały system komunikacji, mają wzbudzać pozytywne skojarzenia. Czym bardziej można to podkreślić, jak nie uśmiechem? –
pyta Tomasz i dodaje - W przypadku działań „push”, uśmiech w Galeco przekłada się na pozytywne nastawienie do partnerów handlowych. Co to oznacza? Dbamy o to, by nasi klienci byli zadowoleni i uśmiechnięci z powodu współpracy z Galeco. Wiem, że to brzmi jak pusty frazes, ale wypracowaliśmy sobie opinię firmy przewidywalnej, rozumiejącej potrzeby klienta, elastycznie reagującej na każdy sygnał z rynku, szanującej równowagę rynkową i nastawionej na partnerskie relacje przy zachowaniu najwyższej jakości produktów. Ponadto nieustannie pracujemy nad nowymi rozwiązaniami, aby dać sobie i naszym partnerom rynkowe argumenty do funkcjonowania, konkurowania i rozwoju. Swoją strategią rynkową dążymy do zadowolenia – uśmiechu u naszych klientów.

W ciągu całej swojej działalności Galeco przekonuje, że rynna to coś więcej niż kawałek plastiku czy stali i robi to ze  sporym sukcesem. Dzięki takiej filozofii i strategii – klienci otrzymują wiele wartości dodanych, kiedy zakupują produkty firmy.

Odpowiedzialność to słowo klucz. Czujemy się odpowiedzialni za siebie, ale też za cały łańcuch firm związanych ze sprzedażą produktów marki Galeco. – mówi Tomasz Piotrowski. Budując markę przez 20 lat, tworzyliśmy i tworzymy kompletny zbiór wartości jaki dostarczamy naszym klientom wraz z towarem. Jakością stosowanych surowców, jakością wytwarzanych produktów, polityką gwarancyjną dajemy inwestorowi poczucie bezpieczeństwa. Czujemy odpowiedzialność przed każdym naszym klientem za zabezpieczenie jego domu przed wodą deszczową, przed którą mają go chronić nasze systemy rynnowe. Przewidywalną polityką handlową, obsługą wrażliwą na potrzeby rynku, poszukiwaniem nowych rozwiązań wzmacniających siłę konkurencyjną nas i naszych partnerów, dajemy wyraz odpowiedzialności za łańcuch sprzedażowy – nasze oddziały, firmy dystrybucyjne, firmy handlowe i wykonawcze.

Sukces firmy to nie tylko ekspansja i sukcesy na terenie Polski. Galeco prowadzi również ożywioną działalność wśród ościennych krajów. Kierunki ekspansji powoli klarują się wewnątrz firmy.

Naturalnym kierunkiem rozwoju eksportu były rynki wschodnie. Z naszą słowiańską energią i duszą, będąc krajem z wolną gospodarką, staraliśmy się oferować nasze produkty i pomysły za wschodnią granicą i z powodzeniem od lat mamy tam stabilne sprzedaże i dobrych partnerów. Od kilku lat na terenie Ukrainy funkcjonuje Galeco Ukraina, zaś od roku w Mińsku funkcjonuje Galeco Białoruś. Obie te firmy budują model biznesowy oparty o nasze doświadczenie i pomysł na biznes. Na innych rynkach prowadzimy stałe badanie możliwości rozwijania sprzedaży. Jesteśmy już obecni w kilkunastu krajach, nie tylko w Europie, i ciągle staramy się poszerzać działalność eksportową. Eksport ma stanowić „drugą” nogę na jakiej stoi Galeco. – informuje Tomasz z Galeco.

Jubileusz 20-lecia to idealny czas na refleksję. Refleksję nad tym, w jakim miejscu znajdzie się rynek budowlany/dachowy w dobie kolejnych 10 lat. Czy czeka go wiele zmian, a może nastąpi pewien rodzaj stagnacji?

Od kilku lat w branży budowlanej widoczna jest tendencja do rozwiązań pro-ekologicznych. Oznacza to również duży nacisk na zagospodarowywanie wody deszczowej. Myślę, że jest to jeden z  kierunków, w którym będzie się ciągle rozwijał rynek związany z wodą deszczową. Od kilku lat obserwujemy również zwrot polskiego rynku w stronę budownictwa oszczędnego w formie -  proste, często dwuspadowe dachy z płaską prostokątną dachówką. Wyłapując ten trend, wprowadziliśmy i intensywnie rozwijamy sprzedaż specjalnie zaprojektowanych pod tym kątem systemów rynnowych. ­– podsumowuje. I dodaje - Co przyniesie przyszłość? Nikt nie wie. Ważne żeby z pokorą obserwować otoczenie, elastycznie reagować na zmiany, trzymać się obranej strategii i z uśmiechem podchodzić do rzeczywistości. – kończy Tomasz Piotrowski, Dyrektor Handlowy Galeco.

źródło: galeco

KOMENTARZE I OPINIE

Min_d7128891dcd82f2e8593282f7ad04bbd

Trendy w reklamie Digital OOH w 2018 roku

2018-01-16

Rok 2017 był dla branży DOOH bardzo owocny. Dzięki dynamicznemu rozwojowi najnowszych technologii w sektorze reklamy digital out-of-home reklamodawcy zyskali większy dostęp do kreatywnych możliwości, przez co medium to stało się jeszcze atrakcyjniejsze w oczach odbiorców niż kiedykolwiek wcześniej. Czego zatem możemy się spodziewać w nadchodzącym roku i na co reklamodawcy powinni zwrócić szczególną uwagę chcąc optymalnie wykorzystać potencjał cyfrowej reklamy zewnętrznej? Odpowiedzi na to pytanie postaram się udzielić w poniższym artykule.

Min_cb8883ed6a1a2777b33f8df873f8f403

Cyberzagrożenia w 2018 roku według eksperta F-Secure

2018-01-10

W 2018 roku należy spodziewać się dalszej popularyzacji osobistych asystentów (takich jak Siri czy Alexa). Wraz ze wzrostem zainteresowania użytkowników z pewnością pojawią się też ataki na tego typu systemy. Początkowo będą to żarty czy akty wandalizmu – mieliśmy już przykłady aktywacji asystentów przez reklamy telewizyjne czy ultradźwięki. Przyszły rok może przenieść nowe kategorie ataków w tym zakresie, być może już o komercyjnym charakterze.

Min_cadc6e534fd863777164d15c7761f5f2

Milionowe korzyści dzięki profesjonalnemu zarządzaniu oprogramowaniem

2018-01-08

W czasach, w których większość pracowników korzysta z kilkunastu aplikacji zainstalowanych jednocześnie na służbowych telefonach, tabletach czy komputerach, nadal istnieją firmy, które zarządzają licencjami oprogramowania… ręcznie. Często są to przedsiębiorstwa działające globalnie i zatrudniające kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Wśród kadry zarządzającej brakuje świadomości, że profesjonalne oprogramowanie do zarządzania licencjami może przynieść miliony złotych oszczędności oraz zwiększyć bezpieczeństwo IT organizacji.

Min_ce7a4cd5ee0e8a378a1d7eb4c1e29936

7 trendów w branży Internetu rzeczy na 2018 rok

2018-01-05

Według danych IHS Markit, firmy specjalizującej się w analizie rynków, na świecie jest już 20 miliardów urządzeń podłączonych do sieci. Generują one ogromną ilość danych, które mogą być nie lada wyzwaniem. Firmy będą musiały zmierzyć się w 2018 roku przede wszystkim z zapewnieniem odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa i prywatności związanej z całą technologią podłączoną do Internetu rzeczy. Poniżej 7 trendów, które powinny mieć największy wpływ na zjawisko Internet of Things w bieżącym roku.

Min_bd622603392b9993973349b0feac3881

Co Facebook dał branży marketingowej w 2017 roku?

2017-12-20

W kończącym się roku Facebook wprowadził tyle ciekawych, lepszych i gorszych zmian, że można byłoby napisać o nich książkę. Warto jednak skupić się na kilku trendach, które z pewnością są najbardziej istotne z punktu widzenia marketerów i dają im szeroką perspektywę.

Min_052eaeaef69ec206f68f63dd754a992a

Wewnątrzwspólnotowe świadczenie usług. Na co zwrócić uwagę przy księgowaniu i dokumentowaniu?

2017-12-19

Polskie firmy rozszerzają swoją działalność poza granice kraju. Często odbiorcami są klienci z Unii Europejskiej. W ujęciu podatkowym transakcje wewnątrzwspólnotowego świadczenia usług są niekiedy rozliczane i dokumentowane inaczej niż sprzedaż krajowa. Podejmując się zatem świadczenia usług na rzecz kontrahentów z Unii, warto sprawdzić, na co zwrócić uwagę.

Min_ea306b5ac69d611aee067653577a0bcc

Wzbogacimy się o pieniądze z OFE. Kiedy i ile wypłacimy?

2017-08-08

W przyszłe wakacje możemy być bogatsi nawet o 8 tys. złotych. Powód to zapowiedziana przez wicepremiera Morawieckiego reforma emerytalna. Propozycja zakłada, że pieniądze zgromadzone w OFE staną się naszą własnością.

Min_03e7055fdb126b12a3cb089abd17eeba

Prezydenckie propozycje zmian w zakresie pomocy kredytobiorcom znajdującym się w trudnej sytuacji finansowej

2017-08-03

2 sierpnia 2017 r. prezydent Andrzej Duda skierował do marszałka sejmu nowy projekt ustawy mający na celu po pierwsze zmianę mechanizmu wsparcia finansowego osób spłacających kredyty mieszkaniowe, będących w trudnej sytuacji finansowej, a po drugie wprowadzenie nowego instrumentu wspierającego dobrowolną restrukturyzację kredytów walutowych. Nowa ustawa określa zasady przyznawania i warunki korzystania ze zwrotnego wsparcia finansowego przyznawanego osobom fizycznym zobowiązanym do spłaty kredytu mieszkaniowego, które znalazły się w trudnej sytuacji finansowej, zasady przyznawania i warunki korzystania z pożyczki na pokrycie pozostałej części zadłużenia oraz zasady wspierania dobrowolnej restrukturyzacji. Instytucją, przez którą kierowana jest do potrzebujących kredytobiorców pomoc, będzie Bank Gospodarstwa Krajowego, a źródłem jego finansowania jest Fundusz Wsparcia Kredytobiorców powołany do życia ustawą z 9 października 2015 r. o wsparciu kredytobiorców znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, którzy zaciągnęli kredyt mieszkaniowy.

PARTNERZY

  • Technologie
  • Nieruchomości
Copyright © 2018 Active Media Group Projekt i wykonanie: golianek.pl