Zadowolenie inwestorów sprawia mi przyjemność!

Wiadomości :: Wywiady
2017-02-13
Zadowolenie inwestorów sprawia mi przyjemność!

Wywiad z architekt Agatą Kotowską podczas otwarcia showroomu firmy Comitor w Warszawie.

Zaprojektowała Pani showroom firmie Comitor mieszczący się w warszawskiej Domotece. Jakie były założenia tej inwestycji i oczekiwania inwestora?

Jedynym oczekiwaniem inwestora było pokazanie na ekspozycji o powierzchni ok. 200 m2 około 100 zlewozmywaków i 70 baterii Blanco, 15 okapów Best, 12 okapów Novy, 35 urządzeń do zabudowy firmy Küppersbusch i kilku młynków do mielenia odpadków InSinkErator. Założenie ergonomiczne i funkcjonalne, a także estetyczne zabudowy były już w rękach architekta. 

Była to bardzo żmudna praca nad zmieszczeniem wszystkich tych urządzeń, myśląc jednocześnie o każdym zaprojektowanym meblu i materiałach, z którego jest wykonany. Cała zabudowa musiała być niezwykle wytrzymała i funkcjonalna. Showroom ma nieco inne wymogi, niż kuchnia w domu. Pokazaliśmy w realizacji rożne możliwości zabudowy urządzeń, rożne materiały i kolorystykę, nowoczesne rozwiązania mebli i blatów kuchennych.

Głównym wymogiem było też to, aby wszystkie urządzenia były podłączone do instalacji, żeby odwiedzający showroom mogli je samodzielnie testować. Spore wymogi techniczne były też po stronie najemcy lokalu, zatem niestety nie wszystkie pomysły mogliśmy zrealizować. Przestrzeń musiała być tak zaprojektowana, aby jej elementy można było łatwo usunąć bez ingerencji w ściany zewnętrzne, podłogi i sufit.

Jak ocenia Pani efekt końcowy?

Jestem zadowolona, choć jak zwykle, jako architekt, mam wciąż niedosyt, że nie wszystko mogłam zrealizować lub można było coś zrobić inaczej, może lepiej. Ale to już taka codzienność w pracy twórczej... Na szczęście na projekt było mało czasu, więc nie było możliwości, aby go zmieniać w nieskończoność. Po niespełna miesiącu ekipa budowlana i stolarze już pracowali.

Jakie miała Pani wcześniej doświadczenie z tego typu inwestycjami?

Projektowałam już ekspozycje studiów kuchennych, salonów meblowych. Największa inwestycja to salon o ponad 700 m2 powierzchni.

Co przynosi Pani największą satysfakcję?

Bardzo lubię zmienność w pracy projektowej. Gdy mam okres projektowania samych wnętrz apartamentów i domów, to zazwyczaj tęsknię do wnętrz restauracji, biur i innych przestrzeni publicznych, czy np. zajęciem się kolorystyką wnętrza hali sportowej. Na szczęście zaprzyjaźnione biura architektoniczne dają mi też takie zadania do wykonania, a wtedy spełniam się w każdej dziedzinie projektowania wnętrz.

Od ilu lat zajmuje się Pani projektowaniem wnętrz i z których realizacji jest Pani najbardziej dumna?

Projektowaniem wnętrz zaczęłam się zajmować na ostatnim roku studiów, a zaraz po obronie dyplomu Wydziału Architektury i Urbanistyki na Politechnice Białostockiej, założyłam własną firmę projektową i... już minęło 20 lat. Dumna jestem z każdego zrealizowanego projektu, z którego zadowolony jest inwestor. Lubię projekty restauracji, do których chętnie przychodzą goście i projekty biur, w których pracownicy dobrze się czują. Lubię wnętrza domów, czy apartamentów, gdy goście gospodarzy je chwalą i zgłaszają się do mnie po projekt swojej przestrzeni. Dumna jestem wtedy, gdy jestem polecana. To jest ta satysfakcja architekta, gdy współpraca z nim była znakomita, a projekt jest już zrealizowany.

Jakie ma Pani marzenia i jakie plany na przyszłość?

Marzenie? Chciałabym zaprojektować swój dom tak, aby ograniczeniem była jedynie moja wyobraźnia. Plany? Praca, praca, praca...nieskończony rozwój i nauka, bo w tej dziedzinie nie można stać w miejscu.

www.okkpr.pl

KOMENTARZE I OPINIE

Min_d7128891dcd82f2e8593282f7ad04bbd

Trendy w reklamie Digital OOH w 2018 roku

2018-01-16

Rok 2017 był dla branży DOOH bardzo owocny. Dzięki dynamicznemu rozwojowi najnowszych technologii w sektorze reklamy digital out-of-home reklamodawcy zyskali większy dostęp do kreatywnych możliwości, przez co medium to stało się jeszcze atrakcyjniejsze w oczach odbiorców niż kiedykolwiek wcześniej. Czego zatem możemy się spodziewać w nadchodzącym roku i na co reklamodawcy powinni zwrócić szczególną uwagę chcąc optymalnie wykorzystać potencjał cyfrowej reklamy zewnętrznej? Odpowiedzi na to pytanie postaram się udzielić w poniższym artykule.

Min_cb8883ed6a1a2777b33f8df873f8f403

Cyberzagrożenia w 2018 roku według eksperta F-Secure

2018-01-10

W 2018 roku należy spodziewać się dalszej popularyzacji osobistych asystentów (takich jak Siri czy Alexa). Wraz ze wzrostem zainteresowania użytkowników z pewnością pojawią się też ataki na tego typu systemy. Początkowo będą to żarty czy akty wandalizmu – mieliśmy już przykłady aktywacji asystentów przez reklamy telewizyjne czy ultradźwięki. Przyszły rok może przenieść nowe kategorie ataków w tym zakresie, być może już o komercyjnym charakterze.

Min_cadc6e534fd863777164d15c7761f5f2

Milionowe korzyści dzięki profesjonalnemu zarządzaniu oprogramowaniem

2018-01-08

W czasach, w których większość pracowników korzysta z kilkunastu aplikacji zainstalowanych jednocześnie na służbowych telefonach, tabletach czy komputerach, nadal istnieją firmy, które zarządzają licencjami oprogramowania… ręcznie. Często są to przedsiębiorstwa działające globalnie i zatrudniające kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Wśród kadry zarządzającej brakuje świadomości, że profesjonalne oprogramowanie do zarządzania licencjami może przynieść miliony złotych oszczędności oraz zwiększyć bezpieczeństwo IT organizacji.

Min_ce7a4cd5ee0e8a378a1d7eb4c1e29936

7 trendów w branży Internetu rzeczy na 2018 rok

2018-01-05

Według danych IHS Markit, firmy specjalizującej się w analizie rynków, na świecie jest już 20 miliardów urządzeń podłączonych do sieci. Generują one ogromną ilość danych, które mogą być nie lada wyzwaniem. Firmy będą musiały zmierzyć się w 2018 roku przede wszystkim z zapewnieniem odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa i prywatności związanej z całą technologią podłączoną do Internetu rzeczy. Poniżej 7 trendów, które powinny mieć największy wpływ na zjawisko Internet of Things w bieżącym roku.

Min_bd622603392b9993973349b0feac3881

Co Facebook dał branży marketingowej w 2017 roku?

2017-12-20

W kończącym się roku Facebook wprowadził tyle ciekawych, lepszych i gorszych zmian, że można byłoby napisać o nich książkę. Warto jednak skupić się na kilku trendach, które z pewnością są najbardziej istotne z punktu widzenia marketerów i dają im szeroką perspektywę.

Min_052eaeaef69ec206f68f63dd754a992a

Wewnątrzwspólnotowe świadczenie usług. Na co zwrócić uwagę przy księgowaniu i dokumentowaniu?

2017-12-19

Polskie firmy rozszerzają swoją działalność poza granice kraju. Często odbiorcami są klienci z Unii Europejskiej. W ujęciu podatkowym transakcje wewnątrzwspólnotowego świadczenia usług są niekiedy rozliczane i dokumentowane inaczej niż sprzedaż krajowa. Podejmując się zatem świadczenia usług na rzecz kontrahentów z Unii, warto sprawdzić, na co zwrócić uwagę.

Min_ea306b5ac69d611aee067653577a0bcc

Wzbogacimy się o pieniądze z OFE. Kiedy i ile wypłacimy?

2017-08-08

W przyszłe wakacje możemy być bogatsi nawet o 8 tys. złotych. Powód to zapowiedziana przez wicepremiera Morawieckiego reforma emerytalna. Propozycja zakłada, że pieniądze zgromadzone w OFE staną się naszą własnością.

Min_03e7055fdb126b12a3cb089abd17eeba

Prezydenckie propozycje zmian w zakresie pomocy kredytobiorcom znajdującym się w trudnej sytuacji finansowej

2017-08-03

2 sierpnia 2017 r. prezydent Andrzej Duda skierował do marszałka sejmu nowy projekt ustawy mający na celu po pierwsze zmianę mechanizmu wsparcia finansowego osób spłacających kredyty mieszkaniowe, będących w trudnej sytuacji finansowej, a po drugie wprowadzenie nowego instrumentu wspierającego dobrowolną restrukturyzację kredytów walutowych. Nowa ustawa określa zasady przyznawania i warunki korzystania ze zwrotnego wsparcia finansowego przyznawanego osobom fizycznym zobowiązanym do spłaty kredytu mieszkaniowego, które znalazły się w trudnej sytuacji finansowej, zasady przyznawania i warunki korzystania z pożyczki na pokrycie pozostałej części zadłużenia oraz zasady wspierania dobrowolnej restrukturyzacji. Instytucją, przez którą kierowana jest do potrzebujących kredytobiorców pomoc, będzie Bank Gospodarstwa Krajowego, a źródłem jego finansowania jest Fundusz Wsparcia Kredytobiorców powołany do życia ustawą z 9 października 2015 r. o wsparciu kredytobiorców znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, którzy zaciągnęli kredyt mieszkaniowy.

PARTNERZY

  • Technologie
  • Nieruchomości
Copyright © 2018 Active Media Group Projekt i wykonanie: golianek.pl