R22 S.A. chce w tym roku wejść na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie

Giełda :: Wiadomości giełdowe
2017-09-12
R22 S.A. chce w tym roku wejść na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie

Wchodzące w skład Grupy R22 firmy oferują: usługi hostingowe i sprzedaż domen (Grupa H88 będąca jednym z liderów na polskim rynku hostingu i sprzedaży domen internetowych), usługi omnichannel communicationautomatyzujące komunikację elektroniczną z odbiorcami (Grupa Vercom, jeden liderów polskiego rynku SMS i E-mail automation) oraz usługi telekomunikacyjne realizowane przez Grupę Oxylion.

R22 zamierza do końca tego roku przeprowadzić pierwszą publiczną ofertę akcji (IPO) i zadebiutować na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka złożyła 31 sierpnia br. prospekt emisyjny w Komisji Nadzoru Finansowego.

- Składając prospekt emisyjny w KNF zrobiliśmy pierwszy krok w drodze na Giełdę. Ostatnich kilka lat to bardzo dynamiczny rozwój Grupy R22, zarówno pod względem rozbudowy Grupy poprzez akwizycje, jak i wzrostu wyników finansowych. Rynki, na których prowadzimy działalność mają przed sobą bardzo dobre perspektywy, ponieważ ich wzrost jest napędzany szybkim rozwojem technologii informatycznych oraz komunikacji marketingowej z wykorzystaniem Internetu. Konsekwentnie będziemy dążyć do realizacji naszej strategii w zakresie dalszej konsolidacji rynku poprzez akwizycje oraz rozwoju naszych produktów i usług w celu zwiększenia konkurencyjności – mówi Jakub Dwernicki, prezes zarządu oraz założyciel i jeden z głównych akcjonariuszy spółki R22 S.A.

Grupa R22 w ostatnich kilku latach przeprowadziła kilkanaście przejęć, na które przeznaczyła ponad 60 mln zł. Akwizycje dotyczyły spółek działających na rynku hostingu, rejestracji domen internetowych oraz rynku usług 
e-marketingu oraz performance marketingu. Inwestycje w zakup spółek uzupełniły portfolio Grupy o znane marki należące do przejmowanych firm m.in.: Hekko.pl, Super-Host.pl, Biznes-Host.pl, Domeny.pl, IONIC.pl, Active24.pl, SerwerSMS.pl. Grupa R22 przejmowała także grupy klientów hostingowych np. od Netii i Dialogu.

- Na bazie wielu doświadczeń w tego rodzaju transakcjach wyspecjalizowaliśmy się w przejęciach. Stworzyliśmy specjalny do tego zespół, który ma za zadanie sprawnie przeprowadzić proces akwizycji i włączenia przejmowanych firm do Grupy. W ubiegłym roku łączyliśmy cztery spółki na raz. Było to nie łatwe zadanie, ale w mojej ocenie powiodło się i teraz wszystkie przejęte spółki działają sprawnie w ramach Grupy R22 – mówi Jakub Dwernicki.

Grupa R22 opiera się na trzech filarach biznesowych:

·         Hosting – zapewnienie przestrzeni serwerowej i świadczenie usług w celu utrzymania określonych treści elektronicznych w Internecie oraz sprzedaż i utrzymywanie domen internetowych i certyfikatów SSL w modelu abonamentowym.

·         Omnichannel communication – automatyzacja wielokanałowej komunikacji elektronicznejz odbiorcami, w tym komunikacji marketingowej oraz tzw. transakcyjnej, czyli związanej z zawieranymi transakcjami, płatnościami, dostawami etc., realizowana z wykorzystaniem nowoczesnych technologii teleinformatycznych i oferowana w modelu SaaS, a także przetwarzanie, analizowanie i wykorzystywanie dużych zbiorów informacji o potencjalnych odbiorcach (tzw. Big Data).

·         Telekomunikacja –w szczególności dostarczanie – poprzez dedykowaną platformę – usług telefonii VoIP, Internetu oraz transmisji danych.

W ramach tych obszarów biznesowych Grupa R22 oferuje nowoczesne usługi w oparciu o samodzielnie wytworzone, zaawansowane rozwiązania i systemy informatyczne, sprzedawane w modelach abonamentowych lub SaaS (ang. Software as a Service).

Działalnością związaną z hostingiem i domenami zajmują się spółki z Grupy H88, która zajmuje pozycję w ścisłej czołówce firm działających na polskim rynku hostingu i sprzedaży domen internetowych. Jej klienci mają zarejestrowanych ponad 300 tys. domen. Ponadto H88 jest liderem w sprzedaży certyfikatów SSL, czyli rozwiązania zapewniającego bezpieczne przesyłanie danych w Internecie, poufność i integralność transmisji danych. W tym zakresie H88 obsługuje ponad połowę banków w Polsce i wiele korporacji.

Obszarem omnichannel communication zajmują się spółki z Grupy Vercom, które oferują usługi oparte o zautomatyzowane rozwiązania informatyczne świadczone są w modelu SaaS (ang. Software as a Service) 
i obejmują w szczególności wysyłanie komunikatów transakcyjnych i marketingowych do różnych grup klientów, a także przetwarzanie, analizowanie i wykorzystywanie dużych zbiorów informacji o potencjalnych odbiorcach (tzw. Big Data). Działalność w tym segmencie realizowana jest w ramach następujących marek: EmailLabs, RedLink, SerwerSms.pl , EmailHeroes, CloudSender, SMSLabs. Grupa Vercom jest jednym z dwóch wiodących graczy na polskim rynku w zakresie technologicznej obsługi zautomatyzowanej wysyłki komunikatów mobilnych.

- W Grupie R22 najszybciej rośnie biznes Grupy Vercom, gdyż bardzo dynamicznie zwiększa się grono jej klientów – głównie z branży e-commerce, ponieważ ten segment rynku rośnie najszybciej. W marcu Vercom przejął jednego z konkurentów – spółkę SerwerSmS Polska Sp. z o.o., umacniając w ten sposób pozycję jednej z największych firm w zakresie sms & email automation – mówi Jakub Dwernicki.

Segmentem telekomunikacyjnym zajmuje się Grupa Oxylion, która jest krajowym liderem w zakresie dostawy usługi VoIP w segmencie B2B oraz dostarcza Internet, głównie w mniejszych miejscowościach, gdzie więksi operatorzy nie są obecni. Oxylion ma ponad 20 tys. klientów Internetu szerokopasmowego (głównie w województwach: wielkopolskim, dolnośląskim, opolskim i podkarpackim) i stanowi wsparcie w zakresie infrastruktury dla pozostałych spółek z Grupy R22. Ma też klientów biznesowych w obszarze tzw. Inteligentnej telefonii. np. operatorów call center .

- Nasze obszary biznesowe łączy to, że stawiamy na usługi dostarczane do rozproszonej bazy klientów, które  w większości realizowane są w modelu abonamentowym, gdzie klient płaci za usługi miesięcznie, a to generuje stabilne i powtarzalne przychody – mówi Jakub Dwernicki.

Grupa R22 w roku obrotowym zakończonym 30 czerwca br. wypracowała ponad 74 mln zł przychodów, co stanowiło wzrost o ok. 75% względem poprzedniego okresu sprawozdawczego.

źródło: r22/informacjebranzowe.pl

KOMENTARZE I OPINIE

Min_d7128891dcd82f2e8593282f7ad04bbd

Trendy w reklamie Digital OOH w 2018 roku

2018-01-16

Rok 2017 był dla branży DOOH bardzo owocny. Dzięki dynamicznemu rozwojowi najnowszych technologii w sektorze reklamy digital out-of-home reklamodawcy zyskali większy dostęp do kreatywnych możliwości, przez co medium to stało się jeszcze atrakcyjniejsze w oczach odbiorców niż kiedykolwiek wcześniej. Czego zatem możemy się spodziewać w nadchodzącym roku i na co reklamodawcy powinni zwrócić szczególną uwagę chcąc optymalnie wykorzystać potencjał cyfrowej reklamy zewnętrznej? Odpowiedzi na to pytanie postaram się udzielić w poniższym artykule.

Min_cb8883ed6a1a2777b33f8df873f8f403

Cyberzagrożenia w 2018 roku według eksperta F-Secure

2018-01-10

W 2018 roku należy spodziewać się dalszej popularyzacji osobistych asystentów (takich jak Siri czy Alexa). Wraz ze wzrostem zainteresowania użytkowników z pewnością pojawią się też ataki na tego typu systemy. Początkowo będą to żarty czy akty wandalizmu – mieliśmy już przykłady aktywacji asystentów przez reklamy telewizyjne czy ultradźwięki. Przyszły rok może przenieść nowe kategorie ataków w tym zakresie, być może już o komercyjnym charakterze.

Min_cadc6e534fd863777164d15c7761f5f2

Milionowe korzyści dzięki profesjonalnemu zarządzaniu oprogramowaniem

2018-01-08

W czasach, w których większość pracowników korzysta z kilkunastu aplikacji zainstalowanych jednocześnie na służbowych telefonach, tabletach czy komputerach, nadal istnieją firmy, które zarządzają licencjami oprogramowania… ręcznie. Często są to przedsiębiorstwa działające globalnie i zatrudniające kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Wśród kadry zarządzającej brakuje świadomości, że profesjonalne oprogramowanie do zarządzania licencjami może przynieść miliony złotych oszczędności oraz zwiększyć bezpieczeństwo IT organizacji.

Min_ce7a4cd5ee0e8a378a1d7eb4c1e29936

7 trendów w branży Internetu rzeczy na 2018 rok

2018-01-05

Według danych IHS Markit, firmy specjalizującej się w analizie rynków, na świecie jest już 20 miliardów urządzeń podłączonych do sieci. Generują one ogromną ilość danych, które mogą być nie lada wyzwaniem. Firmy będą musiały zmierzyć się w 2018 roku przede wszystkim z zapewnieniem odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa i prywatności związanej z całą technologią podłączoną do Internetu rzeczy. Poniżej 7 trendów, które powinny mieć największy wpływ na zjawisko Internet of Things w bieżącym roku.

Min_bd622603392b9993973349b0feac3881

Co Facebook dał branży marketingowej w 2017 roku?

2017-12-20

W kończącym się roku Facebook wprowadził tyle ciekawych, lepszych i gorszych zmian, że można byłoby napisać o nich książkę. Warto jednak skupić się na kilku trendach, które z pewnością są najbardziej istotne z punktu widzenia marketerów i dają im szeroką perspektywę.

Min_052eaeaef69ec206f68f63dd754a992a

Wewnątrzwspólnotowe świadczenie usług. Na co zwrócić uwagę przy księgowaniu i dokumentowaniu?

2017-12-19

Polskie firmy rozszerzają swoją działalność poza granice kraju. Często odbiorcami są klienci z Unii Europejskiej. W ujęciu podatkowym transakcje wewnątrzwspólnotowego świadczenia usług są niekiedy rozliczane i dokumentowane inaczej niż sprzedaż krajowa. Podejmując się zatem świadczenia usług na rzecz kontrahentów z Unii, warto sprawdzić, na co zwrócić uwagę.

Min_ea306b5ac69d611aee067653577a0bcc

Wzbogacimy się o pieniądze z OFE. Kiedy i ile wypłacimy?

2017-08-08

W przyszłe wakacje możemy być bogatsi nawet o 8 tys. złotych. Powód to zapowiedziana przez wicepremiera Morawieckiego reforma emerytalna. Propozycja zakłada, że pieniądze zgromadzone w OFE staną się naszą własnością.

Min_03e7055fdb126b12a3cb089abd17eeba

Prezydenckie propozycje zmian w zakresie pomocy kredytobiorcom znajdującym się w trudnej sytuacji finansowej

2017-08-03

2 sierpnia 2017 r. prezydent Andrzej Duda skierował do marszałka sejmu nowy projekt ustawy mający na celu po pierwsze zmianę mechanizmu wsparcia finansowego osób spłacających kredyty mieszkaniowe, będących w trudnej sytuacji finansowej, a po drugie wprowadzenie nowego instrumentu wspierającego dobrowolną restrukturyzację kredytów walutowych. Nowa ustawa określa zasady przyznawania i warunki korzystania ze zwrotnego wsparcia finansowego przyznawanego osobom fizycznym zobowiązanym do spłaty kredytu mieszkaniowego, które znalazły się w trudnej sytuacji finansowej, zasady przyznawania i warunki korzystania z pożyczki na pokrycie pozostałej części zadłużenia oraz zasady wspierania dobrowolnej restrukturyzacji. Instytucją, przez którą kierowana jest do potrzebujących kredytobiorców pomoc, będzie Bank Gospodarstwa Krajowego, a źródłem jego finansowania jest Fundusz Wsparcia Kredytobiorców powołany do życia ustawą z 9 października 2015 r. o wsparciu kredytobiorców znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, którzy zaciągnęli kredyt mieszkaniowy.

PARTNERZY

  • Technologie
  • Nieruchomości
Copyright © 2018 Active Media Group Projekt i wykonanie: golianek.pl