Luxoft otwiera nowe biuro w Warszawie i świętuje 7 lat rozwoju w Polsce

Nieruchomości :: Nieruchomosci
2017-10-27
Luxoft otwiera nowe biuro w Warszawie i świętuje 7 lat rozwoju w Polsce

Notowany na nowojorskiej giełdzie Luxoft otwiera nową siedzibę w stolicy. Szybko rosnące warszawskie centrum firmy nie mieściło się już w dotychczasowej lokalizacji. Obecnie pracuje tu blisko 120 specjalistów, w większości świadczących zaawansowane usługi IT dla międzynarodowych klientów. Nowe biuro na 36. piętrze budynku Warsaw Spire to zarazem symbol sukcesu i dynamicznego rozwoju Luxoft w ciągu siedmiu lat obecności Polsce.

Warszawskie centrum Luxoft realizuje zadania dla wielu dużych globalnych organizacji, w tym dla czołowych banków inwestycyjnych na świecie. W Polsce jest w ścisłej czołówce pod względem liczby projektów i skali działań we wdrożeniach i rozwoju platformy Murex – światowego lidera rozwiązań tradingowych, inwestycyjnych, skarbowych i zarządzania ryzykiem.

- Nasi specjaliści odpowiadają za wsparcie IT międzynarodowych platform i systemów finansowych umożliwiających obrót miliardami dolarów rocznie. To zaawansowane technologicznie usługi świadczone pod marką Luxoft Excelian, wymagające specjalistycznej wiedzy i doświadczenia w obsłudze rynków finansowych – wyjaśnia Szymon Rudnicki, dyrektor operacyjny warszawskiego centrum Luxoft. – Oddział rośnie w Warszawie w błyskawicznym tempie. Odnotowaliśmy prawie pięciokrotny wzrost zatrudnienia specjalistów Murex w ciągu kilkunastu miesięcy. W sumie centrum obsługuje już 15 międzynarodowych klientów. To pokazuje jak wielkie jest zapotrzebowanie na zaawansowane usługi IT, zwłaszcza dla sektora finansowego, w naszej części Europy.  Jest też najlepszą recenzją pracy naszych specjalistów – dodaje.

W warszawskim centrum realizowane są również, niszowe w skali kraju, procesy wsparcia platform dla instytucji branży bankowej jak Calypso. Luxoft wspiera też z Warszawy finansowe gałęzie dużych firm motoryzacyjnych.

Siedem lat intensywnego rozwoju

Otwarcie nowego biura zbiega się z obchodami siedmiolecia działalności Luxoft w Polsce. Firma rozpoczynała od kilkuosobowego zespołu zlokalizowanego w Krakowie. Obecnie jej centra działają w czterech miastach kraju: Krakowie, Warszawie, Wrocławiu i Trójmieście. W sumie w ciągu 7 lat Luxoft stworzył w Polsce ponad 2100 miejsc pracy dla doświadczonych specjalistów IT.

- Obecnie bardzo mocno stawiamy na dywersyfikację biznesu. Wybieramy branże, które pozwalają naszym pracownikom rozwijać się w nowych, coraz ciekawszych obszarach. I tak, poza światowymi finansami, pracujemy też dla klientów z sektora szeroko rozumianej komunikacji, rozrywki, zarządzania budynkami biurowymi, biotechnologii i ochrony zdrowia. Niedługo będziemy mogli również ogłosić rozpoczęcie innowacyjnego projektu z branży motoryzacyjnej – komentuje Wojciech Mach, dyrektor zarządzający Luxoft na Europę Centralną.

Luxoft nieustannie poszukuje nowych specjalistów. W tej chwili na stronie firmy można znaleźć blisko 400 ofert pracy w Polsce – głównie dla programistów, ale także testerów, analityków, kierowników projektów i pracowników administracyjnych. Aż 84% z dostępnych aktualnie stanowisk związanych jest z nowymi projektami. Wszystkie cztery centra negocjują obecnie umowy z nowymi klientami.

Globalne wyzwania

Specjaliści Luxoft na świecie pracują nad najbardziej przyszłościowymi technologiami w takich obszarach jak m.in. samochody przyszłości, FinTech, Blockchain, Internet rzeczy czy procesy oparte na sztucznej inteligencji. Angażują się też w prace wielu organizacji zajmujących się nie tylko przemianami technologicznymi, ale też społecznymi zachodzącymi w ramach czwartej rewolucji przemysłowej.

- Żyjemy w świecie, który zmienia się na naszych oczach. Wymaga to nowych, jeszcze wyższych kompetencji nie tylko inżynierskich, ale także kreatywnych. Jako kraj mamy wszelkie możliwości odegrać w tej grze ważną rolę przede wszystkim ze względu na wysokie kompetencje naszych specjalistów. Polski oddział Luxoft zaczyna realizację pierwszych projektów w tym obszarze – podsumowuje Przemysław Berendt, globalny wiceprezes Luxoft.

źródło: luxoft/informacjebranzowe.pl

KOMENTARZE I OPINIE

Min_ea306b5ac69d611aee067653577a0bcc

Wzbogacimy się o pieniądze z OFE. Kiedy i ile wypłacimy?

2017-08-08

W przyszłe wakacje możemy być bogatsi nawet o 8 tys. złotych. Powód to zapowiedziana przez wicepremiera Morawieckiego reforma emerytalna. Propozycja zakłada, że pieniądze zgromadzone w OFE staną się naszą własnością.

Min_03e7055fdb126b12a3cb089abd17eeba

Prezydenckie propozycje zmian w zakresie pomocy kredytobiorcom znajdującym się w trudnej sytuacji finansowej

2017-08-03

2 sierpnia 2017 r. prezydent Andrzej Duda skierował do marszałka sejmu nowy projekt ustawy mający na celu po pierwsze zmianę mechanizmu wsparcia finansowego osób spłacających kredyty mieszkaniowe, będących w trudnej sytuacji finansowej, a po drugie wprowadzenie nowego instrumentu wspierającego dobrowolną restrukturyzację kredytów walutowych. Nowa ustawa określa zasady przyznawania i warunki korzystania ze zwrotnego wsparcia finansowego przyznawanego osobom fizycznym zobowiązanym do spłaty kredytu mieszkaniowego, które znalazły się w trudnej sytuacji finansowej, zasady przyznawania i warunki korzystania z pożyczki na pokrycie pozostałej części zadłużenia oraz zasady wspierania dobrowolnej restrukturyzacji. Instytucją, przez którą kierowana jest do potrzebujących kredytobiorców pomoc, będzie Bank Gospodarstwa Krajowego, a źródłem jego finansowania jest Fundusz Wsparcia Kredytobiorców powołany do życia ustawą z 9 października 2015 r. o wsparciu kredytobiorców znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, którzy zaciągnęli kredyt mieszkaniowy.

Min_ea306b5ac69d611aee067653577a0bcc

Prezydent chce pomóc frankowiczom - czy nie za późno?

2017-08-03

Prezydent przedstawił nową propozycję pomocy Polakom zadłużonym we frankach. Oferta  może być nieco spóźniona, gdyż frankowicze najbardziej jej potrzebowali pod koniec ubiegłego roku, kiedy ich raty wzrosły do najwyższego poziomu w historii. Na szczęście kurs franka od tego czasu istotnie spadł. Z wyliczeń Expandera wynika, że dzięki temu sierpniowa rata będzie najniższa od ponad 3 lat.

Min_88b7dfeddea2e638e6fc4cf5f87b483c

Komentarz do ataku ransomware Petya

2017-06-28

Oprogramowanie Petya wykorzystuje te same podatności, co te użyte przy ataku WannaCry w maju. Jest to tzw. „ransomworm” – ten wariant zamiast atakowania pojedynczej organizacji, wykorzystując robaka infekuje każde urządzenie, które napotka na swojej drodze.

Min_d5971980973fa0c78185e60199722b32

„Grosika NIE będziemy dłużni”, czyli Dzień Bez Płacenia Gotówką

2017-06-27

Ponad 80 proc. polskich sprzedawców detalicznych korzystających z kas fiskalnych nadal nie oferuje swoim klientom możliwości płacenia kartą.  Skutkuje to licznymi problemami: proces obsługi klienta wydłuża się, zniechęceni kupujący rezygnują z zakupu, a sklep odnotowuje niższe zyski. Czy musi tak być? Z pomocą przychodzą nowe technologie.

Min_62efb29844a8cdb62958cac6239c4318

Rynek RTV/AGD w Polsce. Zachowania konsumentów, a działania marketingowe elektromarketów

2017-06-23

Polacy coraz chętniej wydają pieniądze na sprzęt RTV/AGD. Związek Pracodawców AGD (CECED Polska) wskazuje na dynamiczny wzrost sprzedaży tak pod względem ilościowym jak i wartościowym. W 2016 roku sprzedaż sprzętu gospodarstwa domowego wzrosła względem 2015 roku o ponad 6%. W ubiegłym roku na sam tylko „duży sprzęt” AGD (pralki, lodówki, kuchenki i zmywarki) Polacy wydali ponad 9,6 mld PLN[1]. Wartość detaliczna rynku RTV/AGD jest szacowana na blisko 23 mld PLN[2]. Jakie działania stosują firmy zajmujące się sprzedażą elektroniki, by zachęcić konsumentów, którzy wydają coraz więcej na tego typu produkty, do dokonywania zakupów właśnie w ich sklepach?

Min_e387d2345a155167e31f3a90c4d9cfe5

Inteligentne fabryki

2017-06-13

Inteligentne fabryki wraz z Internetem Rzeczy, analizą Big Data czy Sztuczną Inteligencją są podstawą 4 rewolucji przemysłowej opartej o technologie cyfrowe. Zaawansowana robotyka, którą się w nich wykorzystuje, nie tylko zwiększa efektywność, ale również jakość produkcji oraz optymalizuje procesy.

Min_c564fb94db0dc5d1275a92dd6b0e9819

Decyzja Brytyjczyków to trudniejszy Brexit dla Teresy May

2017-06-09

Wyniki wyborów do Izby Gmin brytyjskiego parlamentu, które wygrała Partia Konserwatywna, choć bez większości mandatów, to z pewnością złe wieści dla premier Theresy May. Bez przewagi w parlamencie i możliwości rządzenia osłabi się jej pozycja w negocjacjach dotyczących przyszłych warunków współpracy między Zjednoczonym Królestwem a Unią Europejską. Z jednej strony trudna do przewidzenia sytuacja polityczna w Wielkiej Brytanii, to także zła wiadomość dla UE.

PARTNERZY

  • Technologie
  • Nieruchomości
Copyright © 2017 Active Media Group Projekt i wykonanie: golianek.pl