Luxoft otwiera nowe biuro w Warszawie i świętuje 7 lat rozwoju w Polsce

Nieruchomości :: Nieruchomosci
2017-10-27
Luxoft otwiera nowe biuro w Warszawie i świętuje 7 lat rozwoju w Polsce

Notowany na nowojorskiej giełdzie Luxoft otwiera nową siedzibę w stolicy. Szybko rosnące warszawskie centrum firmy nie mieściło się już w dotychczasowej lokalizacji. Obecnie pracuje tu blisko 120 specjalistów, w większości świadczących zaawansowane usługi IT dla międzynarodowych klientów. Nowe biuro na 36. piętrze budynku Warsaw Spire to zarazem symbol sukcesu i dynamicznego rozwoju Luxoft w ciągu siedmiu lat obecności Polsce.

Warszawskie centrum Luxoft realizuje zadania dla wielu dużych globalnych organizacji, w tym dla czołowych banków inwestycyjnych na świecie. W Polsce jest w ścisłej czołówce pod względem liczby projektów i skali działań we wdrożeniach i rozwoju platformy Murex – światowego lidera rozwiązań tradingowych, inwestycyjnych, skarbowych i zarządzania ryzykiem.

- Nasi specjaliści odpowiadają za wsparcie IT międzynarodowych platform i systemów finansowych umożliwiających obrót miliardami dolarów rocznie. To zaawansowane technologicznie usługi świadczone pod marką Luxoft Excelian, wymagające specjalistycznej wiedzy i doświadczenia w obsłudze rynków finansowych – wyjaśnia Szymon Rudnicki, dyrektor operacyjny warszawskiego centrum Luxoft. – Oddział rośnie w Warszawie w błyskawicznym tempie. Odnotowaliśmy prawie pięciokrotny wzrost zatrudnienia specjalistów Murex w ciągu kilkunastu miesięcy. W sumie centrum obsługuje już 15 międzynarodowych klientów. To pokazuje jak wielkie jest zapotrzebowanie na zaawansowane usługi IT, zwłaszcza dla sektora finansowego, w naszej części Europy.  Jest też najlepszą recenzją pracy naszych specjalistów – dodaje.

W warszawskim centrum realizowane są również, niszowe w skali kraju, procesy wsparcia platform dla instytucji branży bankowej jak Calypso. Luxoft wspiera też z Warszawy finansowe gałęzie dużych firm motoryzacyjnych.

Siedem lat intensywnego rozwoju

Otwarcie nowego biura zbiega się z obchodami siedmiolecia działalności Luxoft w Polsce. Firma rozpoczynała od kilkuosobowego zespołu zlokalizowanego w Krakowie. Obecnie jej centra działają w czterech miastach kraju: Krakowie, Warszawie, Wrocławiu i Trójmieście. W sumie w ciągu 7 lat Luxoft stworzył w Polsce ponad 2100 miejsc pracy dla doświadczonych specjalistów IT.

- Obecnie bardzo mocno stawiamy na dywersyfikację biznesu. Wybieramy branże, które pozwalają naszym pracownikom rozwijać się w nowych, coraz ciekawszych obszarach. I tak, poza światowymi finansami, pracujemy też dla klientów z sektora szeroko rozumianej komunikacji, rozrywki, zarządzania budynkami biurowymi, biotechnologii i ochrony zdrowia. Niedługo będziemy mogli również ogłosić rozpoczęcie innowacyjnego projektu z branży motoryzacyjnej – komentuje Wojciech Mach, dyrektor zarządzający Luxoft na Europę Centralną.

Luxoft nieustannie poszukuje nowych specjalistów. W tej chwili na stronie firmy można znaleźć blisko 400 ofert pracy w Polsce – głównie dla programistów, ale także testerów, analityków, kierowników projektów i pracowników administracyjnych. Aż 84% z dostępnych aktualnie stanowisk związanych jest z nowymi projektami. Wszystkie cztery centra negocjują obecnie umowy z nowymi klientami.

Globalne wyzwania

Specjaliści Luxoft na świecie pracują nad najbardziej przyszłościowymi technologiami w takich obszarach jak m.in. samochody przyszłości, FinTech, Blockchain, Internet rzeczy czy procesy oparte na sztucznej inteligencji. Angażują się też w prace wielu organizacji zajmujących się nie tylko przemianami technologicznymi, ale też społecznymi zachodzącymi w ramach czwartej rewolucji przemysłowej.

- Żyjemy w świecie, który zmienia się na naszych oczach. Wymaga to nowych, jeszcze wyższych kompetencji nie tylko inżynierskich, ale także kreatywnych. Jako kraj mamy wszelkie możliwości odegrać w tej grze ważną rolę przede wszystkim ze względu na wysokie kompetencje naszych specjalistów. Polski oddział Luxoft zaczyna realizację pierwszych projektów w tym obszarze – podsumowuje Przemysław Berendt, globalny wiceprezes Luxoft.

źródło: luxoft/informacjebranzowe.pl

KOMENTARZE I OPINIE

Min_d7128891dcd82f2e8593282f7ad04bbd

Trendy w reklamie Digital OOH w 2018 roku

2018-01-16

Rok 2017 był dla branży DOOH bardzo owocny. Dzięki dynamicznemu rozwojowi najnowszych technologii w sektorze reklamy digital out-of-home reklamodawcy zyskali większy dostęp do kreatywnych możliwości, przez co medium to stało się jeszcze atrakcyjniejsze w oczach odbiorców niż kiedykolwiek wcześniej. Czego zatem możemy się spodziewać w nadchodzącym roku i na co reklamodawcy powinni zwrócić szczególną uwagę chcąc optymalnie wykorzystać potencjał cyfrowej reklamy zewnętrznej? Odpowiedzi na to pytanie postaram się udzielić w poniższym artykule.

Min_cb8883ed6a1a2777b33f8df873f8f403

Cyberzagrożenia w 2018 roku według eksperta F-Secure

2018-01-10

W 2018 roku należy spodziewać się dalszej popularyzacji osobistych asystentów (takich jak Siri czy Alexa). Wraz ze wzrostem zainteresowania użytkowników z pewnością pojawią się też ataki na tego typu systemy. Początkowo będą to żarty czy akty wandalizmu – mieliśmy już przykłady aktywacji asystentów przez reklamy telewizyjne czy ultradźwięki. Przyszły rok może przenieść nowe kategorie ataków w tym zakresie, być może już o komercyjnym charakterze.

Min_cadc6e534fd863777164d15c7761f5f2

Milionowe korzyści dzięki profesjonalnemu zarządzaniu oprogramowaniem

2018-01-08

W czasach, w których większość pracowników korzysta z kilkunastu aplikacji zainstalowanych jednocześnie na służbowych telefonach, tabletach czy komputerach, nadal istnieją firmy, które zarządzają licencjami oprogramowania… ręcznie. Często są to przedsiębiorstwa działające globalnie i zatrudniające kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Wśród kadry zarządzającej brakuje świadomości, że profesjonalne oprogramowanie do zarządzania licencjami może przynieść miliony złotych oszczędności oraz zwiększyć bezpieczeństwo IT organizacji.

Min_ce7a4cd5ee0e8a378a1d7eb4c1e29936

7 trendów w branży Internetu rzeczy na 2018 rok

2018-01-05

Według danych IHS Markit, firmy specjalizującej się w analizie rynków, na świecie jest już 20 miliardów urządzeń podłączonych do sieci. Generują one ogromną ilość danych, które mogą być nie lada wyzwaniem. Firmy będą musiały zmierzyć się w 2018 roku przede wszystkim z zapewnieniem odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa i prywatności związanej z całą technologią podłączoną do Internetu rzeczy. Poniżej 7 trendów, które powinny mieć największy wpływ na zjawisko Internet of Things w bieżącym roku.

Min_bd622603392b9993973349b0feac3881

Co Facebook dał branży marketingowej w 2017 roku?

2017-12-20

W kończącym się roku Facebook wprowadził tyle ciekawych, lepszych i gorszych zmian, że można byłoby napisać o nich książkę. Warto jednak skupić się na kilku trendach, które z pewnością są najbardziej istotne z punktu widzenia marketerów i dają im szeroką perspektywę.

Min_052eaeaef69ec206f68f63dd754a992a

Wewnątrzwspólnotowe świadczenie usług. Na co zwrócić uwagę przy księgowaniu i dokumentowaniu?

2017-12-19

Polskie firmy rozszerzają swoją działalność poza granice kraju. Często odbiorcami są klienci z Unii Europejskiej. W ujęciu podatkowym transakcje wewnątrzwspólnotowego świadczenia usług są niekiedy rozliczane i dokumentowane inaczej niż sprzedaż krajowa. Podejmując się zatem świadczenia usług na rzecz kontrahentów z Unii, warto sprawdzić, na co zwrócić uwagę.

Min_ea306b5ac69d611aee067653577a0bcc

Wzbogacimy się o pieniądze z OFE. Kiedy i ile wypłacimy?

2017-08-08

W przyszłe wakacje możemy być bogatsi nawet o 8 tys. złotych. Powód to zapowiedziana przez wicepremiera Morawieckiego reforma emerytalna. Propozycja zakłada, że pieniądze zgromadzone w OFE staną się naszą własnością.

Min_03e7055fdb126b12a3cb089abd17eeba

Prezydenckie propozycje zmian w zakresie pomocy kredytobiorcom znajdującym się w trudnej sytuacji finansowej

2017-08-03

2 sierpnia 2017 r. prezydent Andrzej Duda skierował do marszałka sejmu nowy projekt ustawy mający na celu po pierwsze zmianę mechanizmu wsparcia finansowego osób spłacających kredyty mieszkaniowe, będących w trudnej sytuacji finansowej, a po drugie wprowadzenie nowego instrumentu wspierającego dobrowolną restrukturyzację kredytów walutowych. Nowa ustawa określa zasady przyznawania i warunki korzystania ze zwrotnego wsparcia finansowego przyznawanego osobom fizycznym zobowiązanym do spłaty kredytu mieszkaniowego, które znalazły się w trudnej sytuacji finansowej, zasady przyznawania i warunki korzystania z pożyczki na pokrycie pozostałej części zadłużenia oraz zasady wspierania dobrowolnej restrukturyzacji. Instytucją, przez którą kierowana jest do potrzebujących kredytobiorców pomoc, będzie Bank Gospodarstwa Krajowego, a źródłem jego finansowania jest Fundusz Wsparcia Kredytobiorców powołany do życia ustawą z 9 października 2015 r. o wsparciu kredytobiorców znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, którzy zaciągnęli kredyt mieszkaniowy.

PARTNERZY

  • Technologie
  • Nieruchomości
Copyright © 2018 Active Media Group Projekt i wykonanie: golianek.pl